| MistikLife a întrebat:

Hey! fiti antene! prietena mea e innebunita dupa rockeri si zice ca vrea sa se faca rockeritza doar ca sa aiba o gramada de prieteni rockeri). eu i-am zis sa nu se dea drept altcineva dar o tine tot pea ei si a inceput sa asculte numai rock ca sa se obisnuiasca cu el. si eu poate ascult mai mult rock decat alte genuri de muzica dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma imbrac intr-un fel anume ca lumea sa ma cunoasca drept o rockerita (pe scurt nu vreau sa fiu o facatura). deci credeti ca prietena mea are sanse? sfaturi daca aveti!

2 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Pai din moment ce ea vrea doar sa dea aparenta ca e rockerita, clar NU! Nu e vorba numai de vestimentatie ci de felul cum se comporta, de gesturi de obisnuinte. Daca ei ii place de exemplu sa se plimbe prin oras, sa iasa la cofetarie sau mai stiu eu ce iar rockerii nu fac aceste lucruri atunci nu are sanse.Trebuie sa fie ea insasi caci nu devine populara daca se da drept altcineva.

| BlackCoffe a răspuns:

Pai, nu prea am inteles. Nu ai vrea ca prietena ta sa fie rocker? Pai, daca ea vrea sa isi schimbe stilul nu-i nimic. Dar nu tutuor le sta bine si poate sa se faca de ras. Eu sunt rocker dar nu ma imbrac intr-un fel anume doar ca trebuie sa ai aceea personalitate, nu poti deveni altcineva peste noapte doar pentru a face pe plac cuiva, dar daca ei nu ii sta in fire sa fie asa, sa nu fie happy