| brokegirl a întrebat:

Hey guys laughing am descoperit mai multe lucruri noi pe TPUhee hee tongue
am avut un cont acum 2 ani si nu prea am mai intrat de atunci thinking
Btw:-J
1# - O mare gramada de "super-credinciosi" a dat navala pe TPU thinking (fara suparere "super-credinciosilorwinking ) parca TPU-ul a devenit un fel de "site pentru pocainta " laughing

2#- O gramada mare de intrebari puse la "misto" straight face
unele nici nu mai sunt amuzantethinking parca intrebarile astea sunt un gen de " implor pentru raspunsuri "

TPU-ul nu mai este ce a fost thinking :-J de unde au aparut toti acesti
"certareti de sambata seara" sau "cersetori de funde"?

Răspuns Câştigător
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Ştii,m-am cam săturat de toţi ăştia care se plâng şi doar se plâng că TPU nu mai e cum a fost odată,că a pălit din gloria divină...Şi cum a fost odată? Mereu au fost pe site specimene de astea,ce o mai tot frecaţi atât.Şi dacă tot vreţi să vă protejaţi mediul virtual preferat,de nu ce faceţi ceva,bine, înafară de bocit prin tastatură, ăla e uşor de făcut.Depinde de noi calitatea site-ului,să nu mai punem întrebări care put a prostie. (De orice fel,şi alea de la Religie în care ateii puţicei se dau deştepţi şi o ard cul,că-s atei şi deci automat sunt dăştiepţi,şi creştinii păsăricii care se ceartă cu ateii,că dumnezeu există şi basta.) Dar mă rog,acesta va fi doar un răspuns, nebăgat în seamă şi viaţa cotidiană a site-ului va continua ca până acum, m-am obişnuit.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Răspunsul este : cum să-ţi faci simţită prezenţa pe TPU dacă nu te ajută puterile la alte categorii :
la Artă şi Cultură, la Ştiinţă şi Filosofie, Afaceri... etc., e grele monşer. La Religie e simplu să negi, nu trebuie să cunoşti mare lucru, mai frunzăreşti vechi întrebări, mai te inspiri de ici de colo subţire apoi dăi şi luptă... iar după lupte seculare de câteva luni te cunoaşte tot TPU-ul ( la fel ca şi pe mondenităţile de pe sticlă ).
Într-o discuţie liberă pariez că mulţi nu ar fi în stare să lege două cuvinte despre măcar un domeniu oarecare despre care am discutat.
Apropo, Atlantida a existat? Eu pot să spun că nu şi o să-ţi cer dovezi dacă mă contrazici, las apoi în aer tema şi trec la masoni, marţieni sau extratereştrii, şi tot aşa, dar nu ca să afirm ceva ci doar ca să neg o realitate posibilă.

| brokegirl explică (pentru Arthur):

Inteligent raspunswinking la asta ma asteptam big grin

| MarianWLF a răspuns:

Faza cu cersetori de funde e buna am vazut multe raspunsuri care aveau la sfarsit funda? dai funda? ar trebui sa o ajute pentru ca pana la urma este un site pe care oamenii ar trebui sa se ajute reciproc mai bine ar fi fost sa nu existe aceste''funde''.
Oricum asta e o categorie cu vanatorii de funde pe TPU mai exista si oameni care sunt seriosi si chiar vor sa ajute din fericire.