| DedeDedycz a întrebat:

Hey, imi puteti spune si mie de ce un film are rating-ul nerecomandat copiilor sub 15 ani pe net si cand vrei sa te duci la cinema sa vezi filmul iti spune ca nu e recomandat celor sub 18? de exemplu underworld am fost acum 2 saptamani la cinema city cotroceni si mi. a spus ca nu am voie sa intru la underworld pentru ce nu am 18 ani,, iar pe net scrie ca nu poti intra daca ai sub 15?

1 răspuns:
| Mona1428 a răspuns:

E posibil ca cei de pe net au gresit, sau cei de la cinematografie... Si mie deseori mi-au interzis sa ma uit la un film, deoarece nu aveam virtsa corespunzatoare. Scz, dar un raspuns mai concret nu pot spune. Si chiar faptul ca ti-am raspuns nu te ajuta la cinematografie... Pacat(