| AndraAndrrra a întrebat:

Hey.Ma numesc Andra.Si am nevoie de un sfat. Traiesc intr-un fel o iubire interzisa.Prietenul meu e mai mare cu 4 ani decat mine, dar nu asta conteaza.Ne-am cunoscut in vara anului 2009. N-am impreietenit...si am devenit un cuplu. (Suntem si acum unul ). Problema este ca sunt absolut toti imporiva noastra.In primul rand parintii mei dar si al lui (doar mama lui pentru ca parintii lui sunt despartiti). Tot satul ne barfesc intr-un anumit mod. dar nu vrem sa ne despartim pentru ca ne iubim, si stiu ca vom fi impreuna mult timp. Dar cum am zis parintii nu sunt de acord tatal meu s-a luat de el, mama la fel.mama lui spune tot la un vecin de al meu.si ala ii spune tatalui meu. e incurcata treaba. Dar il iubesc.si simt ca si el ma iubeste si nu vreau sa ne despartim.Am mai fost despartiti dintr-o greseala.acum 5-6 lunii.Chestie din trecut (Nu o spun acum pentru ca o regret). Totusi.ma puteti ajuta? Cu un sfat. orice.sad. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| GyoLove a răspuns:

Trebuie sa luptati impreuna si sa treceti peste orice. Nu da importanta barfelor sau parerilor de rau si chiar daca spun mama si tatal tau ca nu il plac, incerca sa ii covingi ca va iubiti si ca dragostea voastra e mai importanta decat orice, oricum e pacat sa va despartiti daca va iubiti. succes!

2 răspunsuri:
| melanya a răspuns:

Trebuie sa luptati pentru dragostea voastra, sa nu va intereseze de ceea ce spun cei din jur. Va doresc sa ramaneti impreuna si pana la urma iubirea voastra sa triumfe.

| annytza a răspuns:

Sunte ti de mult impreuna si daca va iubiti de ce sa va despartiti incearca sa le spui asta si parintilor iar de ceilalti care vorbesc nu i lua in seama