| MayhemChimera a întrebat:

Hey.Ofer funda la cel mai complet raspuns.Am gasit aceasta reclama si as dori sa stiu opinia voastra la cum aceasta reclama poate manipula consumatorul.https://www.youtube.com/watch?v=DijFob8vxgI

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Orice reclamă are un scop bine precis acela de a face câţi mai mulţi potenţiali consumatori/clienţi să fie consumatori. Se fac studii de fezabilitate pentru a vedea clar daca relcamele prind la persoane. Iniţial reclamele sunt încercate pe un anumit număr de oameni pentru a vedea dacă sunt receptate de acele persoane. E o întreagă nebunie, nu e aşa uşor.
În această reclamă acel băieţel se foloseşte de acele doze pentru a cumpăra băutura lui favorită adică Pepsi şi prin urmare a lăsat de o parte acele doze de coca cola pe care s-a urcat cu picioarele.
Este o palmă pentru Coca Cola această reclamă. Şi oricum în orice reclamă tu trebuie să îţi vinzi produsul tău nu să te foloseşti de imaginea altui produs pentru a-ţi maximiza profitul. E normal că s-a interzis. Nu este o reclamă obscenă dar există CNA şi prin alte locuri.