| peaceonyou a întrebat:

Hey...pana de curand am avut sub brat o alunita deloc intinsa, dar proeminenta, destul de proeminenta. Spun de curand pentru ca intr-o dimineata, fiind in graba, m-am epilat cu bigul de ras si mi-am taiat-o practic din radacina.Pe moment nu am observat pentru ca, repet, era foarte mica insa seara mi s-a inrosit toata zona si m-a usturat ingrozitor.In fine, am dat cu creme, am pus gheata, mi-a trecut.Sunt 2 saptamani de atunci si acum mi se intampla acelasi lucru, sunt usturimi groaznice.Cat de grava poate fi situatia? chiar sunt speriata, stiu ca alunitele sunt periculoase.Mentionez ca vara trecuta mi-am rupt aceeasi alunita cu epilatorul, insa nu din radacina ca acum.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din ce povesteşti, eşti neglijentă!
Ai traumatizat acea aluniţă de două ori!
Mergi la un medic dermatolog pentru consult de specialitate şi tratament.
Nu te juca cu sănătatea pielii tale.
Pa, pa.

| PetreConstanta a răspuns:

Draga cu bigul nu se taie nicidata din radacina alunita se cauterizeaza daca vrei sa scapi de ea dar inainte trebuie sa consulti un doctor - Du - te pana la doctor - Este normal sa te usture pentru ca se afla la sub brat si acum fiind vara transpiri si nu poate sa se inchida - du-te la doctor dureaza 5 min

| peaceonyou explică:

@PetreConstanta am mentionat ca totul a fost in graba...deci a fost un accident, doar nu eram nebuna sa imi tai alunita acasa. Faptul ca am spus "mi-am taiat-o din radacina"...a fost greseala mea, e adevarat nu mi-o pot "taia din radacina"