| A0n1mUL a întrebat:

Hey tot primesc mesaje de la cineva se vede numarul dar tot ma ameninta a spus ca i-am rupt o schita de la bicicleta si ca atunci cand ma prinde imi sparge gura si ca o sa merg fara o roata ca mi-o sparge si din astea.
eu sunt cam speriat deoarece nu stiu cine si ce-i poate capul.
stie multe despre mine cred va din ce a zis.
a spus sa ma feresc de el da daca ma prinde prin oras ma rupe.
repet nu stie cine e!
va rog mult sa ma ajutati si sa imi dati ceva sfaturi ce as putea sa fac.

Răspuns Câştigător
| Brittanie a răspuns:

Spunele parintilor sau il poti suna pe acel tip si sa te prefaci ca esti mama sau tata. Spune-i sa nu-ti mai trimita mesaje sau il duce la politie.Sau...poate e o farsa.Nu stiu...cel mai bine ar fi sa suni si sa te dai drept mama ta sau tatal tau.Bafta!

6 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Nu ai precizat dacă acel bărbat are dreptate sau nu. În cazul în care e adevărat, cel mai corect este să îți ceri scuze și să te oferi să îi plătești roata. Dacă tu ai dreptate insă, sună-l și explică-i pe un ton calm (în niciun caz pe un unul agresiv) că nu știi despre ce vorbește și să te lase în pace pentru că amenințările se plătesc cu dosar penal. Nu ar fi cazul să recurgi la așa ceva, dar în ultimă instanță poate te vezi nevoit să o faci.
Mult succes!

| Brittanie a răspuns:

Sa-mi spui cum a fost.

Răspuns utilizator avertizat
| crystyn3lmp3 a răspuns:

Salut...nu stiu daca e o gluma sau spui adevarul pentru ca ai niste greseli in intrebare,si cred ca ai scris repede in bataie de joc dar poate ma insel,oricum uite,daca ai numarul lui du-te la politie si spune-i ca te ameninta si chestia asta i poate deschide dosar penal si cu siguranta te va lasa in pace, sau vezi sa nu fie vreo farsa de-a colegilor tai sau a prietenilor cu care umbli, tot ce e posibil. numai binewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Alitzu99gav a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la politie sau sa le spui parintiilor.Sigur este un copil tampit.