| Pain03 a întrebat:

Am 16 ani,si sambata asta merg la tara cu trenul,problema este ca mi-am pierdut carnetul de note,si va trebui sa cumpar un bilet intreg, nu stiti... Daca iau carnetul unui prieten si schimb poza, are ceva? Oare verifica tipa/tipul de acolo? Sau doar se uita la poza si gata? Astept sfaturi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te risca aiurea. Ia-ti bilet intreg. Daca e prea scump atunci alege alt mijloc de transport. Nu te controleaza doar la casa de bilete(daca se va face sau nu amanuntit), dar te mai verifica si-n tren nasul sau poti sa ai ghinionul sa fie si supracontrol care te verifica la sange.

| xtembix a răspuns:

Reducerea care ti-o face cu carnetul de note e aproape nesemnificativa, asa ca nu nevoie sa te stresezi atat.

| Alle57 a răspuns:

Buna! happy Eu nu cred ca e bine sa faci asa ceva pentru ca daca prietenul tau are poza, inseamna ca i-a stampilat-o tocmai sa nu ii schimbe cineva poza si doamna de acolo isi va da seama ca ceva e in neregula pentru ca poza ta nu are stampila. Succes.

| MasterKush a răspuns:

Depinde de cine este la casa de bilete, odata cand mi-am luat bilet doar s-a uitat la carnet, nici nu l-a deschis, altadata l-a deschis si s-a uitat atent, depinde.
Poti incerca, nu cred ca verifica asa amanuntit.