| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru urgent!
Deci nu mai suport. Am puncte negre pe nas si nu stiu cum naiba sa mai scap de ele! Folosesc plasturi din aia pentru nas, creme dar tot nu are efect. Incerc sa ii scot acasa dar tot nu reusesc.
Ce naiba mai pot face? Nu pot intelege de ce fetele asiatice, bine, in general oamenii din asia au tenul curat.
Niste indicatii? Dau funda +votsad.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Buna.voi incerca sa te ajut. Punctele negre sunt intr-adevar foarte inestetice.in primul rand trebuie sa intelegi cauza din care iti apar.ai tenul mai gras(adica pielea secreta mai mult sebum decat la altii).daca ai un astfel de ten trebuie sa il ingrijesti bine. dimineata sa te speli cu un gel de curatare de calitate pentru degresarea fetei(nivea, garnier, oriflame) sa nu te speli cu sapun(poate provoca iritatii). odata pe saptamana spala-te de un gel exfoliant.contine mci igranule dure care in contact cu pielea o curata de celulele moarte de la suprafata ei.acele celule moarte bloccheaza canelele prin care circula secretia de sebum, acea secretie se acumuleaza iar in timp dincauza muradriei, prafului se va inegri si va face binecunoscutele puncte negre(http://images.google.com/......tp?/imgres niste plasturi pentru puncte negre.le scoate destul de bine(de la Beauty Formulas.aceste sunt de calitate;).fa sport regulat.prin trnaspiratie se elimina si impuritatile din piele.si incearca sa ai si o alimentatie echilbrata. fara grasimi prea multe si zahar in exces.multe fructe si legume, o hidratare corespunzatoare si sa nu sari peste orele de odihna. in 3 saptamana maxim se va curata destul de bine.dar nu este permanent trebuie sa ai grija mereu de tenul tau. sper ca te-am putut ajuta o zi buna:)

1 răspuns:
| blueblood30 a răspuns:

Uite ce trebiue sa faci : cumpara de la YVES ROCHER demachiant 2in 1 si fond de ten dala la cutiutaazut patrata si amesteca cate putin din fiecare si date pe nas. Mama cand m-a vazut fara cosuri a ramas...