| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt mai familiarizati cu acest termen: "dere". Cate tipuri de "dere" exista?
Eu le stiu pe astea:
-Yandere
-Tsundere
-Dandere
-Kuudere
-Sadodere
-Deredere
-Oujidere
-Himedere
-Kamidere
Vreau sa stiu daca mai exista si alte tipuri de "dere" in afara de cele enumerate mai sus, si daca da, care sunt acelea?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bluelemOnhamOn a răspuns:

Nu o sa le scriu pe toate aici, o sa-ti dau link ca sa stii ce inseamna fiecare:

http://www.hxchector.com/all-dere-types-anime-manga/

Funda? ^^

| Mayhem666 a răspuns (pentru bluelemOnhamOn):

Multumesc. Desi stiam ce inseamna cele pe care le-am scris mai sus, doream sa stiu daca mai sunt si altele in afara de acelea.

1 răspuns: