| Konan13 a întrebat:

am o mare mare mare problema! am un laptop si am instalat chrome pe el,inainte cand dadeam pe chrome imi intra direct pe google unde sa caut, acum intra pe istartsurf de cand am incercat sa iau un joc de pe un site si am vazut ca are virusi, am dezinstalat jocul dar tot pe istartsurf se deschide chrome si nu stiu ce sa mai fac ca imi apar tot felul de reclame si se deschid casute si stiu sigur ca sunt virusi, mi-am pus si avira da imi zice ca, pc-ul este protejat.ce sa fac sa imi intre iar pe google cand dau pe chrome? multumesc mult celor care ma ajuta sad

2 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Intra sus in dreapta, la setari, apoi vezi la sectiunea "la pornire" sa ai bifata a 3a varianta, iar in dreapta ei scrie "setati paginile", acolo da-i x la toate paginile ( daca mai mai multe) si lasi doar www.google.ro

Apoi, putin mai jos ai sectiunea "cautare" alegi din acea lista "google"

Si cam atat!

| Borderline a răspuns:

Scrie in adresa chrome://settings/
La search sau cautare (depinde in ce limba il ai) ii o lista langa butonul "Manage Search Engines", dai click pe ea si selectezi google.
La on startup selectezi "Open a specific page or set of pages" si apesi pe SetPages, le stergi pe toate care iti apar scrii "Add new page"
http://www.google.ro si apesi ok.
Sper sa ai browserul in limba engleza.