| RockOut4ever a întrebat:

am o mare problema... Imi place de un ttip de vara trecuta (cand l-am cunoscut ) si stam in acelasi cartier dar faza e ca vara trecuta flirtam, vb, iar acum, odata cu venirea verii, a inceput sa stea si el mai mult pe afara, iar acum nici se mai uita la mine, dar sa vb cu mine. nu stiu ce sa fac, de fiecare data cand ma gandesc la el incep sa plang... cel mai multma doare faptul ca vara trecuta stateam aproape toata ziua impreuna ( nu am fost cuplati dar eram prieteni ), iar acum nici macar nu ma mai saluta, nici macar nu se mai uia la mine insistent sau ceva. cred ca majoritatea celor care citesc aceasta intrebare nu ma inteleg. nici eu nu intelegeam ce simteau persoanele care puneau intreri asemanatoare. dar acum stiu. nu vreau sa fiu cu acel tip, vreau doar sa il uit, inainte sa vina vara, nu eram asa trista, probabil pentru ca nu il vedeam asa des si nici nu imi imaginam ca peste cateva luni nu ma va mai baga deloc in seama. cum as putea sa il uit? partea ea mai grea e ca sta la blocul de langa mine, asa ca nu ii pot evita prezenta, hai sa zicem ca nu o sa stau in cartier cu copii, dar tot va treui sa ies din casa, doar nu voi sta toata vara acolo. cum pot sa fac sa il uit?

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Gandeste-te ca orice inceput are si un sfarsit daca el nu mai doreste sa vb cu tine atunci incearca sa nu te bagi in viata lui Asa a considerat el Daca nu ti-a dat nici o explicatie pentru ce face asta atunci sa fii fericita ca ti l-a luat Dumnezeu de langa tine Oamenii care pleaca fara nici un motiv sunt oameni LASI Sa fii fericita Baietii sunt peste tot alege unul care sa te merite in viata sa fugi de omul las

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-l uitiwinking Poate si el simte ceva pentru tine dar nu e sigur ca si tu il placi si de asta incearca SI EL sa te evite happy! Ce ai putea sa faci e sa incerci sa vorbesti din nou cu el, sa-l saluti...sa incerci sa faci rost de ID-ul lui sub un alt pretext(de ex : am facut schimb de liste cu cineva ) Daca il placi poti sa ai sanse sa si fi cu el sau macar sa fiti din nou amici!winking Daca vrei sa-l uiti cu adevarat,incearca sa nu il mai privesti, sa nu te mai uiti la el aproape deloc sau chiar deloc, si sa iti gasesti ceva care sa-ti ocupe timpul si sa nu mai dai ochii cu el.Dar eu as alege prima varianta :* FUNDA?big grin