| b34TdoWnLiV3 a întrebat:

Hey tpu.Am si eu o nelamurire.M-am uitat pe net la istoria Romania si observ ca noua ni s-au furat mult aur din muntii si alte zacaminte in favoarea altor tarii.Intrebarea este daca noi mai avem acum aur in muntii? (pentru al folosi in beneficiul nostru). Sunt cam la inceput am doar 13 ani. Funda

1 răspuns:
| bogdanconstantin a răspuns:

Din pacate nu cred ca mai este, sau foarte putin.
Ma bucur ca te-ai interesat de buna voie despre istoria Romaniei, este foarte frumos pentru un baiat de 13 ani.
Continua sa citesti despre istoria Romaniei si o sa descoperi ca sunt lucruri mult mai pretioase decat aurul in muntii frumoasei noastre tari, motiv pentru care americanii au amplasat acum cativa ani o baza militara in Bucegi.
Poti sa incepi sa citesti de aici dar nu crede chiar tot ce se spune.
http://www.evz.ro/......13426.html