| DeCeMaiContează a întrebat:

Hey TPU.Azi la 6 am banchetul de sfarsit de clasa a VIII-a si am putine emotii.Tot timpul mi-e frica ca s-ar putea sa nu mearga ceva bine.Cum pot scapa de emotii?

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Cui îi pasă? Încearcă să trăieşti momentul la maxim, doar distrează-te şi atât. Dacă ceva nu va merge bine, vei rezolva pe moment.

| WaterDrop a răspuns:

Gandeste-te la ce ar putea merge rau si apoi pentru fiecare gand negativ, gaseste unul pozitiv care sa-l intreaca. Exemplu: "Colegu mi-a varsat suc pe camasa (negativ). Dar multumita acestui lucru am petrecut mai mult timp cu colega ce o placeam pentru ca m`a ajutat sa o curat ( pozitiv)" In felul acesta te vei incarca de optimism si vei uita de emotii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,o sa fie total bine, ai sa sa te distrezi ai sa vezi.
Doar RELAXEAZATE!