| anonim_4396 a întrebat:

Cand ascult aceasta melodie imi vin in minte tot felul de imagini cu sfarsitul lumii, si nu stiu de ce. Am auzit melodia asta intr-un film cu sfarsitul lumii, si de atunci mi-a ramas in cap aceasta asociere.

https://www.youtube.com/watch?v=dGMhwsR3p-E

Voi ce parere aveti? Nu vi se pare ca aceasta melodie se asociaza intr-un fel cu un scenariu de sfarsit de lume dintr-un film?

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O stiu pe tipa,, e absolut divina!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu intrebam de melodie, nu de tipa, dar e ok si raspunsul asta!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

'divina' era pentru melodie!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Oh, ok, acum are mai mult sens ce ai spus! big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Orice spun are sens,, nu vorbesc doar ca sa ma aflu in autobuz, Fanele

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Hei, stii ca nu imi place sa mi se spuna asa!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Si care crezi ca e scopul folosirii?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu imi pasa care e scopul, doar ca nu imi place sa mi se spuna asa, cand aud denumirea de Fane, ma gandesc la un camatar, si nu vreau sa fiu asociat cu o asemenea persoana laughing

| T0T a răspuns:

Melodia originală e asta și mi se pare mult mai ok

https://www.youtube.com/watch?v=yVIRcnlRKF8

E de asemenea tema unui film cu același nume pe care ți-l recomand.

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

E faina si asta originala, dar nu stiu de ce cealalta imi place mai mult, dar si asta imi da senzatia de sfarsitul lumii, cand o ascult, poate un pic prea mult, oricum e mai lunga si mai intensa decat cealalta, si poate de aia imi da o senzatie mai puternica decat cealalta.

| RainmakerX a răspuns:

Am facut un asmv cu melodia asta...
Asta e si scopul melodiei... sa dea o tenta de dramatism unei actiuni. In cazul tau ai asociat drama cu sfarsitul lumii...

| syd a răspuns:

Daca te-ai uitat la requiem for a dream, ia piesa asta de la radiohead

https://www.youtube.com/watch?v=jAToWYyERAw