| Norti0013 a întrebat:

Hey TPU, cum credeti ca a aparut viata pe pamant si in univers in general si cum credeti ca se va sfarsi? Mi se pare foarte interesant subiectul, deci mi-as dori sa aud cat mai multe teorii de la voi, cateodata mi se pare ireala viata, am ajuns in punctul acela in care stiu prea multe si nu stiu ce sa mai cred happy

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Prin evolutionismul particulelor de la un simplu atom la structuri complexe, cum ar fi cel organic din care face parte viata de pe Pamant. Teoria creationista e simpla fantezie pura.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Viata omulului si a celor cunoscute de oameni?
Probabil prin evolutie, incepand cu un anumit moment acum foaaaaaarte mult timp.

Existenta in sine? Aici indiferent de cate teorii o sa auzi, nu ai cum sa fii sigur, si ar fi si absurd sa fii, pentru niciuna auzita. Poti doar sa crezi big grin
Si imi place sa numesc acea existenta, Dumnezeu.

| 1997onur a răspuns:

El știe răspunsul la tot și doar El știe sfârșitul la tot nimeni altcineva în afar de El.

| blairelovesmusic a răspuns:

Se va sfarsi atunci cand nu vom mai avea ce manca, ce bea. Asta e doar o teorie, ia-o ca atare.