| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU

De ce nu le mai plac batranilor telefoanele cu butoane?

De cativa ani incoace parca umbla toti numai cu telefoane cu internet si touch screen, stau cu ochii in ele toata ziua, ii freaca grija de toate "vedetele" din Romania, le comenteaza tampenii la poze, umbla pe Facebook, pe Instagram etc. E invazie de pensionari pe Facebook. rolling on the floor Nu ei sunt cei care comentau ca stau tinerii numai cu ochii in telefon? Rade ciob de oala sparta...
Ca sa nu mai zic ca pe unii ii depaseste toata tehnologia asta, dar tot insista sa aiba telefoane. Si dupa ii auzi incontinuu injurand, ca nu inteleg cum functioneaza si de ce e asa complicat.

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Mie-mi spui? Bunica mea are telefon mai performant ca al meu și nici nu știe să dea o căutare pe Google! laughing

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toti incepatorii sunt la fel, indiferent ca-s tineri sau batrani!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt toti la fel, nu le mai lua apararea ca nu e cazul. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e cazul sa tinem toti pasul cu tehnologia?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Tehnologia nu inseamna o injuri pe Pestrita pe Facebook si sa pui poze cu cactusi si felii de chec.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil sunt mai multe motive:
- ocazia sau au primit telefonul de la cineva;
- vor sa invete sa le foloseasca;
- le place sa le foloseasca (iar chestia cu "placutul" este ceva abstract, deci nu prea se pune intrebarea "de ce");
- vor sa intre in "rand cu lumea";
- vor sa fie la moda.

Nu este nimic rau in in asta. Iar faza cu... comentatul si toate cele, nu este ca si cand opusul, adica cei tineri, nu au si ei obieceiurile si placerile lor total absurde pentru care folosesc... sa zicem retelele de socializare, ca tot ai adus vorba despre asta.

Ca tanar, spun ca nu este nicio problema, lumea invata si se adapteaza, chiar daca multi pornesc putin aiurea la inceput. Cel mai grav este de cum sfarsesc.

Numai bine!

| Freya1 a răspuns:

Da,dar ei sunt la varsta la care nu mai au si nu mai pot sa faca altceva.Nu in floarea vârstei cand ar trebui să socializeze, sa muncească, sa aiba activitate.Deci e o diferenta.
Plus ca mai au si ei copii, nepoți plecați si asa ii mai vad pe o camera, într-o poza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A venit si avocatul batranilor, pai se putea fara? laughing