| xANONIMx a întrebat:

Imi puteti spune povestea lui "Bloody Mary"?
Dau fundita legendei adevarate!

Răspuns Câştigător
| Ade a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Bloody_Mary_%28folclor%29
Cred ca la asta te referi. Trebe sa fie adevarat deoarece este pe Wikipedia, care este un site de informatii foarte bun!

1 răspuns:
| Silvia78 a răspuns:

Eu stiu mai multe versiuni la aceasta poveste dar asta e cea mai cunoscuta:

Marry s-a casatorit cu cineva. In ziua nuntii sotul ei a vrut sa o omoare asa ca a inchiso intr-o cutie. Fata a murit dar sufletul ei a ramas! Aceasta la blestemat pe sotul ei de atunci spiritul ei ii aparea in oglinda. De atunci numele ei a devanit Bloody Marry caci daca la miezul noptii stai in fata oglinzii si rostesti de 3 ori numele ei iti apare si iti taie capul! Cica iti taie capul deoarece ea a fost foarte frumoasa si nu mai vrea ca nimeni sa fie ca ea.

Eu asa imi amintesc legenda oricum eu nu cred in chestile astea dar chiar daca nu credeti nu trebuie sa o invocati. Funda?