| anonim_4396 a întrebat:

Ma simteam cam depresiv, si am incercat sa ascult putina muzica, si am dat peste melodia asta, si am inceput sa plang.

https://www.youtube.com/watch?v=7luYt6eanbA

Va rog ascultati-o pana la final, ascultati versurile triste si incercati sa ascultati si mesajul pe care il transmite.
Voi v-ati simtit vreodata asa cum este in acea melodie?
Eu da, chiar acum ma simt asa.
Ce parere aveti de melodie?

17 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Homosexuală.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Laura):

Daca nu ai de gand sa imi dai un raspuns care sa ma ajute, eu zic mai bine sa nu mai comentezi.
Apropo, eu urasc homofobii.

| Drimmero a răspuns:

N-am avut rabdare s-o ascult pana la final, e prea pustoaica tipa care o canta,, m-am saturat de oful asta al pustilor.

| J0B0MAT a răspuns:

Foarte urâtă melodia. Mesajul este trist şi da, am simţit şi eu ceva asemănător.

| justanotheruser99 a răspuns:

Te referi la: depresiva, inutila, fara un loc in lumea asta? Bifat. M-am simtit si eu asa. Am avut o perioada, dar mi-am revenit. Am conștientizat ca nu are nici un rost sa fi asa... Iar aici intervine indiferenta. Eu pur si simplu am ignorat cam tot ce nu imi făcea bine. Am trecut peste. Așa ca, nu pot sa te mint: chiar daca e de toată jena, viața merge mai departe.
Încearcă sa ti pasul.winking
Cat despre melodie, nu pot spune ca o ador, pentru ca as minți. Eu prefer rock/ metal/ reggae... Mna... Cred ca ai înțeles tu happy
In fine, daca pot sa îți ridic moralul cu ceva, doar spune-mi. happy

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mi-am gasit geamana. laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Incantata de cunostinta laughing

| syd2 a răspuns:

Incredibil.daca de la cantecul asta ai plans, atunci idk.Pe mine numai Lana del Rey m-a facut sa plang de vreo 2 ori anul trecut, si niste cantece clasice, pentru ca eram traumat psihic, dar mi-a trecut, si nu cred c-o sa se mai intample degraba.
Daca de vorbit de cantec, nu te supara, dar nu mi-a placut, din unele motive, nu cred ca e nevoie mentionate. (daca vrei ti le spun )

Si, n-ai de ce sa te intristezi, ia asculta niste muzica buna si draguta daca tot e iarna!;))
https://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE

| Mayhem666 a răspuns (pentru syd2):

Exista un motiv pentru care cantecul asta m-a facut sa plang, pentru ca daca acel motiv nu exista, nu plangeam, motivul nu il spun, dar cred ca ti-ai dat deja seama singur care ar fi.
Nu prea imi plac cantecele de iarna, pentru ca nu prea imi place iarna (ca nu suport frigul, prefer caldura), chiar daca ziua mea de nastere e iarna.

| syd2 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu-ti place iarna!? Eu dimpotriva nu suport caldura si arsitele insa, imi place frigul ca pot purta mantou si fular si candva o sa port si palarie cum se purta in secolul 19-20, dar sa scap doar de influenta parintilor ca nu-mi dau voie!

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Nu-mi place melodia, mi se pare prea ciudat sa ascult asa ceva fiind baiat, sincer.Chiar nu se leaga.Ma umple de feminitate si ma simt murdar.

Dar stiu sentimentul.Am plans pe multe melodii.Si nu-s cele mai frumoase momente asa ca le evit.Pe asta de exemplu n-am mai asculatat-o de o groaza de timp si nici nu am s-o fac.
https://www.youtube.com/watch?v=QCe6dIa480c

| Speeeeeeeed a răspuns:

Diaree auditiva. NU fac misto de topicul melodiei, sunt o gramada de melodii mult mai triste etc etc, dar asta e pur si simplu de cacao.