| roxyema a întrebat:

Hey TPU... poate ma ajutati cu un sfat. Am un coleg diin cl a5a iar acesta ete ultimul an in care vom mai fi in aceeasi clasa. Acest coleg are o mare problema cu mine: el crede ca toate fetele sunt proaste si ca el e un geniu doar pentru ca e cel mai bun din clasa. Deoarece eu il ajung din urma e posibil sa vrea sa ma inlature, dar ideea e ca el jigneste si alte colege din clasa insa cu mine are o problema mai mare. Cand ies la tabla si stau si ma mai gandesc incepe sa ma jingneasca, cand sa ies la tabla incearca sa imi puna piedica, imi pune piedica mai mereu cand are ocazia, ma provoaca, ma impinge cand profii or sa-mi puna o nota mare el sare cu gura ca sunt proasta si nu tb sa-mi puna mie ci lui.De 4 ani ma enerveaza ft tare si nu stiu cum sa scap de el. Dirigu il muta in alta banca, el iar se pune in banca de langa mine. Profii spun ca noi doi avem o problema in special el si cativa profi spun ca m-ar placea, ceea ce nu prea cred. Profa de chimie a zis de curand ca e posibil ca el sa ma placa, iar o colega a spus ca la cat de multe imi face si ma enerveaza ar tb sa fie indragostit de mine. Eu tot nu cred chestiile astea, pentru ca mi se pare imposibil asa ceva din partea lui. Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac sa scap de el, sa ma lase in pace? A fost si maica mea la scoala si la luat la intrebari si tot acontinuat, profii iau atras atentia. Nu mai suport! S-a umplut paharul!crying

Răspuns Câştigător
| cryssa a răspuns:

Asta da problema:-s
ce copil idiotlaughing
doamne iarta-ma, da cum de l-ai suportat 4 ani de zile?oh go on
incearca sa fii mai buna decat el in toate, infrange-l
asa ii vei dovedi ca nu esti ce crede el
sau daca nu merge de buna voie, cere sa i se scada nota la purtare pentru comportament neregulamentar in mod repetat la scoala
o sa se potoleasca pana la urma
oricum, incearca sa nu il mai bagi in seama. ignora-l complet!
nu te lasa chinuita de toti imbecilii!laughing

3 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Ce pahar să se umple? Nu s-a umplut absolut niciun pahar, el e foarte mic, nu gândeşte că neglijează pe alţii, el vrea să dea bine în clasă, să fie el cel mai şmecher, şi cu copii ca voi, observ că îi reuşeşte. Nu puteţi să vă puneţi toată clasa, să încercaţi să fiţi ca el, vreo 2-3 zile, chiar dacă voi sunteţi buni, puneti-vă în locul lui, ar fi 25 de copii sau câţi sunteţi voi în clasă, împotriva unuia, care ar câştiga? Cei 25 copii din clasă, să se împotrivească unuia singur, e nasol şi jenant, nu? Faceţi jocu ăsta, eu vă asigur că o să meargă, dacă nu o să meargă, înseamnă că nu aveţi pic de demnitate, şi foarte multă laşitate!

| DamnedShadow a răspuns:

Come on, wake up! Daca vede ca il bagi in seama, va mai continua. Fii indiferenta, daca vezi ca e atat de imatur...
Chiar daca ar ati fi chit dandu-i peste nas, mai bine sa nu faci asta. Se va invata minte candva ca nu e bine ce face.

| mioara a răspuns:

Parea lui nu mai il baga inseama se va convinge el mai tarziu.