| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Recent, de când a apărut Abi pe Platforma de YouTube a devenit în concurență cu Selly...
De atunci nu prea mai am încredere în niciun vlogger, chiar toți au fețe ascunse în spatele camerei? De ce trebuie să se prefacă?

Mi-am dat seama de Selly acum o săptămână când Abi arătase cum Selly fumează iarbă lângă o c**vă... Și recent cu piesa lui Abi nouă "R.I.P Vloggeri"

Sunt într-un fel toți influenceri,
Selly cu 5GANG iar Abi cu zdrențe, Gucci, bani...
Oare ce se poate întâmpla cu copiii care vizionează acea platformă și văd la ei...
Au o concurență ciudată între ei, dar eu nu mai am încredere în nimeni... Și știu deja că se va strica o generație cum a prezis Andra "Golan" laughing)

Voi ce părere aveți despre cearta asta publică a lor?

7 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu sunt încă copil, și efectiv nu-i urmăresc, decât din an în paște. Adică dacă-mi fredonezi o piesă de a lui Abi și/sau îmi zice cineva „Doamne, ce videoclip cool are selly!" urmăresc casă-ți fac pe plac. Acum urmăresc pe Youtube roar povești de groază, muzică și bancuri. În trending pe Youtube mă mai uit doar când cineva mă bate la cap. Dar în rest, rămân fixată pe horror, muzică și glume.

| Plato a răspuns:

Deaia nu voi dormi eu pe seara, de abi si seli.
Fa ceva mai folositor cu timpul tau, nu il mai pierde cu nulitati, scursuri.
Sunt si pe Youtube oameni mai ok, daca vrei neaparat sa te uiti pe Youtube, cum ar fi Sucre, Paul Dadrian, Atentie, cad mere! etc. etc.
Sau mna, daca vrei mai mult sa razi decat sa inveti ceva, e Codrin, CreativeMonkeyz samd.

| RAY a răspuns:

Esti invidiosa pe ei? nu e asa bruneto?

| Copila2016 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Dar toată lumea este curioasă, și alții se iau după ei având educație proastă, sunt chiar curioasă ce se poate întâmpla pe viitor laughing Și mda. am vorbit gramatical în stilul Rahova deci nu m-am expirmat corect la subiect și am scris de plictiseală XD... Nvm.

| RAY a răspuns (pentru Copila2016):

Nu ai ce face Sandra? vrei sa trimit armata la usa ta sa iti treaca plictiseala?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cearta? Mi se rupe de cearta lor. Si mai ales de ei.
Copiii care stau si ii urmaresc, deja sunt cu nevoi speciale, deci nu mi-as face probleme suplimentare in privinta lor.
Vloggerii mentionati de tine reprezinta nimic pe toate criteriile, iar oamenii normali nu ii pot viziona mai mult de 2 minute, pentru ca sunt doar niste copii, care traiesc in prostia lor, si s-au invatat sa faca nimic, la un nivel foarte ridicat.
Urmaresc youtuberi, dar care sunt axati pe diferite domenii, nu niste mucosi care influenteaza mucosii mai prosti decat ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce pot să spun... e penibilă această ceartă, majoritatea sunt niște attention whores, în special cei pe care i-ai menționat.
Ce se poate întâmpla cu copiii? e simplu, devin la fel de cretini ca și ei asta dacă nu sunt deja și știi cum se spune : cei ce se aseamănă se adună, și deci asta-i foarte trist.
Și tot mă întreb, cum domnule să urmărești așa ceva?