| xCaTgIrLx a întrebat:

Sa incep cu inceputul am o vecina care are o mama care este vanzatoare asa parinti ei sunt casatoriti si se inteleg bine in ultima vreme mama vecinei mele a cunoscut un barbat care are viata asemenatoare cu a ei pana aici este totul bine dar chestia este ca toata ziua vorbeste cu acel barbat si vecina mea nu mai primeste atentia de mamasadstiu ca vorbeste cu acel barbat pentru ca vecina mea este cu mine la scoala si de fiecare data cand iesim de la scoala mergem la ea acasa si ne facem temele.Si mai este ceva acel barbat are un baiat in clasa a 8 a iar ea este in clasa a 6 a, chestia este ca acel baiat mereu nu o lasa in pace vrea sa vb numai cu ea(vecina mea si cu mine vorbeam cu o colega si dintr-o data acel baiat incepe sa o ia la intrebari gen cat mai vorbesti cu ea, iar vorbesti cu ea sau hai mai repede ca sa vorbim si noi). As vrea sa o ajut sa treaca peste si sa-i spuna mama ei despre tot(mama ei nu o crede si nici nu o intelege). Deci cine ma ajuta cu cele mai multe sfaturi primeste mult dorita funditahappy

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Nu cred ca poti s-o ajuti cu ceva, eventual al putea sa-i spui lu taica-su, daca ai curaj. e o chestie de oameni mari si nu miroase a bine...