| xCaTgIrLx a întrebat:

Deci cine imi da cele mai multe sfauri la intrebare primeste funda.OK.Deci sa incep cu inceputul, am o prietena care este in clasa cu mine(suntem amandoua in clasa a 6-a)asa acea prietena are mama ca vanzatoare.Mama ei a cunoscut un barbat care are viata asemanatoare cu a ei(mama ei este casatorita si se intelege bine cu sotul ei) dar chestia cea mai rea este ca toata ziua vorbeste cu acel barbat si prietena mea nu mai primeste atentia de mama(acel barbat nu este chiar atat de dragut de fiecare data cand o vede nu o lasa sa plece o pupa). Acel barbat are un fiu care este in clasa a 8-a si mereu o deranjeaza, stiu asta pentru ca noi mereu ne facem temele la ea acasa.Intr-o zi cand stateam la pc vorbind pe mess cu o colega acel baiat spune:mai vorbesti cu ea? iar vorbesti cu ea? hai mai repede ca sa vorbim si noi. Dupa cum am spus dau fundita celui care imi da cele mai multe sfaturi legate cum as putea sa imi ajut prietenasad.

Răspuns Câştigător
| Georgiana_Andreea_Macovei_1990 a răspuns:

Pai uite... daca i-ai intinde o cursa...acelui barbat ajutandu-te de cineva priceput,cum ar fi sa modifici un mail,daca acel barbat a auzit de asa ceva,sau un sms,scrisoare,.sau,poate si acea prietena a ta ar trebui sa aiba un dialog intai cu tatal ei apoi cu ambii parinti,si totul s-ar rezolva, eu asa mi-am ajutat prietena, prin prima metodalaughingdeci.bafta.Si.fiind prima, cred ca merit o funda?!:*:*:X