| anonim_4396 a întrebat:

happy Ştiu că poate părea o întrebare mai ciudată oarecum dar când e cel mai bine să ne punem dorinţe?

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Pui mina la carte depui multa truda sa inveti presarate cu credinta in Dumnezeu si rugaciuni si apoi o sa vezi tu daca dorintele rinduite tie se vor indeplini sau nu.Si nu uita seara la culcare Tatal Nostru faci si SF cruce,Poti sa ii pui la picioarele Domnului necazurile tale dar incepi cu cele de capetenie,poti sa ii spui si dorinte dar nu sa te trezesti cu o masina la scara,Dupa ce ii spui lui Dumnezeu tot ce ai pe suflet ii multumesti ca a ascultat ruga ta ca vorba aia "doar unul a multumit si acela era de alt ne-am" Poti sa citesti si din Biblie ai cuvintul meu ca nu a murit nimeni, poti sa dai si pe la Sf Biserica, or sa rida prostii de tine sa nu te iei dupa ei sa nu ajungi asemeni lor

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci când avem un ideal.
Pa, pa.

| DennyxD a răspuns:

Dumnezeu stie de ce ai tu nevoie... daca te rogi si crezi in El ti le va indeplini daca considera ca acel lucru care ti-l doresti iti va aduce vreun bine si daca chiar ai nevoie de acel lucru.

| Unbearable a răspuns:

Cand visezi prea mult la acel lucru si faci in prim' rand rost de NEVOI! Dorintele mai pot astepta, gandeste-te de ce ai neaparata nevoie. Daca unele dorinte-s de natura,, SF", ar fi cam greu de implinit, aproape nicio sansa, si ramai cu visul, macinandu-ti creierul. Mereu trebuie sa fim realisti, in absolut orice situatie!

| mortallx a răspuns:

Niciodata,dorintele nu se prea indeplinesc.winking

| jadir a răspuns:

Cand esti capabila sa ti`le si indeplinesti!