| Sachiroo a întrebat:

Salut, TPU! Știu că poate părea o întrebare banală, dar îmi puteți spune cum se numește acel obiect pe care îl punem pe banda rulantă, la magazin, pentru a despărți produsele noastre de cele ale cumpărătorilor vecini?

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Se numeste separator de produse. Nu are un nume special

| Sachiroo explică (pentru Skarr):

"Nu are un nume special", cred că de asta nu știam cum se numește.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu m-am intrebat vreodata.laughing Eu ii spun chestia aia de plastic care separa cumparaturile.

| Catrice a răspuns:

Lul se numește separator...degeaba trăiți unii dacă nici atâta lucru nu stiti

| FindMyName a răspuns:

Eu ii zic bară, laughing acum nu știu cum se spune corect...în plus mai contează așa tare cum se numește? laughing

| Sachiroo explică (pentru FindMyName):

E o curiozitate personală.

| Cherciumihai a răspuns:

Separator de produse.
Eu mai glumesc cu lumea,cine pune în spatele meu zic:,,Lăsați că plătesc în continuare" sau cine pune în fața mea:,,Păi nu plătiți în continuare?" rolling on the floor Unii știu de glumă,alții nu. Și la casă, după ce scanează, zic așa:,, Pot să plec?" asta înainte să îi întind banii big grin sau zic:,, Azi e gratis/Am înțeles că azi e gratis" laughing