| Anonima22042020 a întrebat:

Bună, TPU! Am o întrebare ce poate părea oarecum ciudata. Am un amic cu care sunt și colega. Îmi place de el și știu ca și lui de mine însă nu am putut fi împreuna din cauza distantei. Acum ceva timp m-a sărutat și as vrea sa fac și eu asta. Ideea e că el a zis ca fiind departe nu are rost o relație și ca e ok sa rămânem doar prieteni însă când ne-am întâlnit după vreo câteva săptămâni(pentru ca eram acasă din cauza pandemiei) m-a sărutat din nou. Ideea e că m-am mai întâlnit de atunci cu el și mi-a mărturisit ca ar fi vrut sa mă sărute din nou însă ultima data am evitat complet subiectul "noi" deși el bătea oarece apropouri in sensul asta. Mă voi întâlni cu el din nou săptămâna asta și am dorința de a-l săruta. Chiar dacă nu poate exista ceva mai mult de o prietenie intre noi totuși vreau sa fac asta. Știu cumva ca nu mă va refuza. Am mai discutat zilele trecute și îmi tot spune(eu zic ca la mișto) ca am mers la plimbare la munte la rugămintea mea cu condiția sa ii dau bani pentru ca am mers și el a zis ca el a făcut-o ca eu sa fiu fericita, ca vrea sa mă știe vesela și ca își face griji pentru mine. Glumim mult și nu înțeleg dacă lui chiar ii pasa in condițiile in care îmi spunea ca mă place dar nu putem fi împreuna. Oare ar părea stupid sa îl sărut? Chiar vreau sa fac asta. Nu pentru ca aștept ca el sa fie cu mine. E un lucru pe care vreau sa mi-l demonstrez mie ca pot avea tupeu sa fac asta in condițiile in care când am încercat sa fim împreuna a zis ca eu nu mă dau venită lângă el. Nu vreau sa par ciudata sau disperata pentru ca nu e cazul. Simt ca nu mă va respinge mai ales când văd cum mă priveste (e privirea pe care o are când vrea sa mă sărute) dar am oarecum o teama ca i se va părea ca fac un gest deplasat deși bate apropo ca ar dori și el asta și știu ca mă place. Va rog da-ți-mi un sfat dacă ar părea ciudat sau nu? Cum credeți ca ar reacționa? Și cum as putea iniția sărutul? Adică nu vreau sa o fac brusc gen ca și cum m-as năpusti laughing vreau sa fac anumite gesturi care sa ii dea și lui totuși de înțeles ce vreau sa fac. Fără răspunsuri la mișto va rog. Mulțumesc anticipat

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă îți spune că nu puteți fi împreuna ori are pe altcinneva ori nu vrea o relație serioasă mai bine păstreazăți sărutările pentru viitorul tău soț nu le risipi pe prrsoane ce nu vor să-și asume responsabilitatea unei relații.

| cristimihailov a răspuns:

Da-i pasarica, ce o tot mai fierbeti atata?

| tudorswag04 a răspuns (pentru cristimihailov):

Aia zic! E un lucru fundamental care sta la baza unei relatii amoroase.

| cristimihailov a răspuns:

Daca te uiti la un barbat, asculta ce iti zice unul.

Ala te doreste. Daca il bagi in pat si scoti uleiul din el, ai doua sanse: sa ramana cu tine sau sa plece.

Daca nu il bagi in pat, imediat ce gaseste pe alta, va pleca.

Trebuie sa ii dai pasarica daca il vrei langa tine. Nu e disperare, aia e impresia ta. Este ca stii ceea ce vrei.

Si, in cazul cel mai rau, el pleaca, ai vrea sa o faca suficient de repede pentru ca tu sa nu te indragostesti de el prea tare.

Crezi ca merita efortul?

| Anonima22042020 explică (pentru cristimihailov):

Ideea asta e. Nu îl înțeleg. Face gesturi drăguțe dar pe de alta parte face și apropouri sexuale. Recunosc ca le-am luat in gluma. Și e chestia că eu credeam ca tine la mine poate nu chiar indragosteala dar măcar așa ca la o persoana fata de care s-a deschis și care s-a deschis in fata lui. Nu pot sa zic. Atracție fizica clar e intre noi. Și eu cel puțin mă simt bine cu el. Doar că sa fac un astfel de gest m-ar face sa par poate o fata aiurea. Stau și mă gândesc ca poate toate replicile alea erau ca un test sau poate el a simțit doar atracție fizica fata de mine și nimic mai mult. Nu știu. As vrea sa îl întreb dacă asta e, dacă ceea ce a simțit era doar atracție fizica și dacă ce a vrut a fost sex și de asta a zis pas când a văzut ca nu sunt dispusă sa o fac usor. Îmi e greu ca sunt și virgina.

| cristimihailov a răspuns (pentru Anonima22042020):

Buna,

Personal cred ca amesteci punctele de vedere.

Una este ce crede el despre tine: si aici personal cred ca nu conteaza. Este un test foarte bun sa vezi daca sta dupa pasarica sau nu.

Daca nu sta, macar nu te-ai indragostit si sa suferi o perioada.

Al doilea punct de vedere este daca e bine sa incepi cu el: aici nu cred ca altcineva ti-ar putea spune, cu exceptia ta.

Poti sa mergi la mijloc si sa incepi cu un petting, sa ii oferi oral, chestii de genul acesta. Si daca totul e bine, mergi pana la capat.

Nu e capatul lumii daca fuge.
Dezvirginarea nu este reprezentata de faptul ca ii oferi dragostea, ci iti deschizi calea catre alte experiente placute. Nu e un final, ci un inceput. Si mai mult ca sigur ca el nu va ramane cu tine toata viata. Ci o perioada, apoi treci sa mai cunosti pe cineva pana cand te simti total implinita.

Asa merge viata si relatiile. Pe incercate si eroare. Nu este nici o diferenta intre tine si altcineva, poate doar curajul de a face primul pas. Pe care oricum o sa il faci, mai devreme sau mai tarziu.

Bucura-te de ce ai si alege in baza a ce stii acum, nu lasa frica sau parerea altora sa intervina in viata ta. Pt ca e viata ta, nu a lor.

| Anonima22042020 explică (pentru cristimihailov):

Deci pe scurt zici ca ar trebui sa îmi fac curaj sa fac ce mi-am propus și sa văd ce vrea cu adevărat de la mine?

| cristimihailov a răspuns (pentru Anonima22042020):

Cu siguranta.

Vrei sa ai intrebari sau raspunsuri?
Pe aceeasi idee cu vrei sa ai vise sau amintiri?

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Interesanta relatarea ta,pai,ce pot sa iti sugerez este sa il saruti si tu exact cum a procedat el cu tine,nu trebuie sa te gandesti prea mult la asta,fii spontana,tu crezi ca el s-a gandit prea mult la cum sa te sarute,a facut-o si gata, procedeaza si tu la fel, pacat ca va place unul de altul si nu puteti fi impreuna, dar este mai bine asa pentru ca o relatie la distanta este destul de dificila, trebuie sa aveti foarte multa rabdare si sentimente puternice desigur ca sa depasiti o relatie la distanta.Sa revenim... daca tu vrei sa il saruti ca sa iti demonstrezi ca poti si tu face asta,fa-o fara sa te gandesti cum sa procedezi, fa-o in felul in care a procedat si el cu tine sau pur si simplu fii spontana cum ti-am mai sugerat, si dupa ce iti indeplinesti dorinta, ar fi mai bine pentru amandoi sa va opriti si sa ramaneti doar prieteni, pentru ca va amagiti singuri daca nu vreti sa fiti intr-o relatie.Bafta!

| Raymonte a răspuns:

Eu as zice ca daca e din clasa ta sa nu fii cu el pentru ca pe viitor o sa va certati si nu o sa va fie bine