| madalina1908 a întrebat:

sunt foarte trista si as vrea sa ma ajutati ca mi s-a intamplat ceva ce nu vroiam sa mi se intample si nu ma asteptam.Mie imi place de un baiat si cu baiatul acela tot vorbeam prin mesaje si la telefon cateodata si pe mess, facebook, dar azi m-a intrebat daca imi place de el si nu am vrut sa ii zic ca da i-am zis ca esti dragut si l.am intrebat daca si lui ii place de mine si a zis ca si tu esti dragutza...si dupaacea mi-a zis ca sa-i dau poze cu mine si l-am intrebat ca dc si a zis ca asa vreau eu.El nu a mai vorbit asa cu mine niciodata asa dur, si el e putin rusinos si nu imi zicea nu stiu ce, dar asta le-a intrecut pe toate...Si maine ma duc la strand si merge si el si daca ma saluta sau imi zice ceva ar trebui sa-l bag in seama? Va rog ajutati-ma mie imi place foarte mult de el dar daca ar continua sa vorbeasca asa cu mine, nu as mai vorbi cu el deloc! ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Nicole77 a răspuns:

Hey... daca nu ti-a convenit felul in care a vorbit cu tine trebuia sa-i spui, iar maine daca eu as fi in locul tau m-as duce la piscina si pana nu m-ar saluta el prima nu i-asi spune nimic, iar daca se poarta ca un nesimtit nu-l baga in seama o sa ii para rau...
sper ca ti-a folosit raspunsul meu...
fundita?batting eyelashes

1 răspuns:
| ? a răspuns:

Hey! Pai pentru inceput, poate ai exagerat si tu putin. Chestia asta, faza cu 'Asa vreau eu' ti-a spus-o in fata? Daca da, poate a reactionat asa pentru ca s-a rusinat sau a vrut sa para 'rau'/ dur laughingin fata ta. Daca a spus-o pe mess sau pe facebook sau prin mesaj, nu ai de unde sa stii cu ce reactie a spus-o, in ce sene. Poate a spus-o in genu: 'poi...pentru ca asa as vrea eu, sa te vad...' poate era putin uimit ca l-ai intrebat 'de ce?' intelegi? Asta poate fi posibil! Dar cu alte cuvinte, poate s-o fi spus asa cum crezi tu, cu adevarat DUR. Te inteleg. Si eu la fel, vorbesc cu el pe mess, mereu e dragut (comportamentul), si vorbeste frumos, e politicos, si in unele momente ma mai ia cu 'ma' si chestia asta ma deranjeaza. Si asta poate fi o varianta: (daca vorbeati pe net sau telefon) sa fi intervenit ceva la el acasa, sau unde era in acel moment, sa se fii suparat si a vorbit si cu tine mai urat, desi nu vroia. Maine cand il vezi, e posibil sa-si ceara scuze. Dar daca nu, si daca nu te baga in seama, nici tu pe el! O sa-l doara. O sa-ti simta prezenta. Daca nu te baga in seama, tu nici atat, dar nici nu tanejsti dupa el si stai cu ochii fix pe el, ci te distrezi cu cine esti, si faci in asa fel incat sa se observe ca esti binedispusa si happy! O sa se bage sigur in seama cu tine daca te vede asa. Fa-l sa creada ca nu-ti pasa chiar asa mult. Dar daca totusi a facut-o cu intentie, poate e genu care nu i s-a mai spus pana acum asa sincer totul, si n-a stiu sa reactioneze, sau l-a deranjat, poate crede ca nu o sa mai fiti asa buni prieteni. Daca te baga in seama, spune-i ca te-a deranjat comportamentul lui, sigur intelege, iar daca nu, el pierde. Daca nu te baga in seama, asta e. Nu ii mai vorbi! Singur o sa vina dupa tine peste ceva timp! CURAJ maine! Evita-l daca nu-ti da importanta, dar tu sa apari happy tot timpul! Succeskiss bafta kiss sper ca ti-am fost de ajutor! (fundabig grin?)