| koopman a întrebat:

Nu am apelat de mult la voi dar nu mai gasesc un raspuns, nu stiu ce sa fac. Acum ceva timp ( o luna - 2 ) am inceput sa vorbesc cu o fata de care imi place, e cu mine in liceu. Tipa asta e genul de fata careia ii place sa fie complimentata mereu, daca zici ceva un pic mai deplasat sau in gluma se supara repede si chestii. Acum cateva zile s-a suparat pe mine, nu stiu din ce motiv si mi-a dat block pe facebook, nu imi mai raspundea la mesaje, pana ieri, cand mi-a dat iarasi add si a inceput sa vorbeasca iar cu mine si mi-a zis ca i-a fost dor de mine. Ea rar spune ceva dragut. Problema e fostul ei iubit, s-a impacat cu el, si baiatul ala cat timp se despartise de el umbla cu multe tipe si alea o bagau pe ea in seama pe facebook si ii ziceau de el si o insultau pe ea(tipa de care imi place). Pana la urma, tipa de care imi place zicea ca il uraste si nu mai vrea sa aiba nicio legatura cu el, iar acum s-a impacat cu el. Intrebarea mea e ce sa fac? Imi place mult de ea, m-am atasat de ea rau. ea zicea ca nu ma place, dar inainte cu cateva zile sa se impace cu el am intrebat-o daca tine macar un pic la mine si a zis da. Intrebarea mea e urmatoarea, ce sa fac? Sa astept, sa vad ce or sa faca, ce o sa se intample sau sa uit de ea? Ea a mai dat si semne de gelozie cand ii ziceam de alte fete sau cand vedea ca mai vorbeam cu alte fete sau ceva, dar asta se poate ca e genul de fata care vrea sa fie ea cea mai frumoasa, si complimentata si etc. Ce sa fac? Ajutati-ma. Multumesc.

6 răspunsuri:
| koopman explică:

Am incercat sa fac asta dar dupa tot ea mi-a dat unblock, si cand am vazut-o la cererile de prietenie oarecum am fost fericit, dar si trist.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ea te-a acceptat doar ca amic. Ar fi indicat sa iti cauti fericirea alaturi de o fata care sa te respecte sa te iubeasca.Analizeaza situatia si iti vei da seama ca este cea mai buna solutie. Pa, pa.

| iSwag a răspuns:

As zice ca nu merita sa fugi dupa ea.

| Masochistul12 a răspuns:

Cauta alta fata,nu sta dupa ea, esti barbat, sunt destul femei, nu merita sa induri atate pentru o fata care nu merita atentia ta, din cate zici fata e o asa numita "piti" cautati o fata care sa te merite.

| dinutu98 a răspuns:

Incearca sa raresti discutiile cu ea si uito ca nu are rost sa stai dupa '' fundul '' ei

| Havoc a răspuns:

Exact prin aceeasi situatie pot spune ca trec si eu, vorbeste cu toti dar cand i zic ceva prin care vede ca sunt cat pe aici sa rup de tot prietenia cu ea imi zicea a fost doar asa si nu prea s-a suparat. Nu merit, peste 1 saptamana 1, 2, 3 zile iti zic eu ca o uiti. Este greu sa nu o bagi in seama da fii barbat, eu asa ma sa fac. Este cea mai buna solutie iti zic eu.