| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca in mijlocul lunii Aprilie sa ninga mai ceva decat in Decembrie/Ianuarie? La voi cum e vremea acum afara? La mine ninge de cateva ore si cred ca zapada a ajuns de vreo 2-3cm. Ninge mai ceva ca in povesti. Vi se pare normala aceasta vreme?

55 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si la noi in Germania ninge, in localitatea unde stau (nu in toata Germania ninge, in alte zone este chiar primavara cu adevarat)... acum 2 zile chiar a nins zdravan, chiar daca pana seara s-a topit. Desi "ploaia care ar fi trebuit sa fie saptamana asta se transforma in fulgi de nea. Am vazut si stiri online pe un site din Cehia, nici reporterului nu-i venea a crede ca la jumatatea lui Aprilie aveau o portie zdravana de zapada. Dupa cum se vede, vremea este in totala schimbare si asta este stiuta de cativa ani buni.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, s-a mai intamplat si in alti ani. Imi aduc aminte acum vreo 10 ani, cand a nins in Mai si a acteva zile din cauza frigului s-a format polei, venisem in tara in pantofi si plover si a trebuit sa ma imbrac de pe la surori, cu haine de iarna.

La mine-i soare, cald si-s in jur de 26-27 de grade Celsius.

| Drimmero a răspuns:

Se trage de la sfarsitul lumii,, ziua nu e trecuta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar ca...
Probabil vine o era glaciara rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Incalzirea globala cam topeste ghetarii, sa vezi inundatii cat de curand in lume,, cum creste si nivelul marii sau al oceanului, chiar nu e de joaca.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu, dar totusi vremea asta mi se pare ciudat, mai este mai putin de o luna si jumatate si intram in vara, iar afara ninge de zor.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Asa e mereu la munte, nu ma mira deloc,, alt climat e in nordul tarii si alt climat in sudul tarii, asa e peste tot, chiar nu ma mira.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, dar eu nu stau la munte, asta mi se pare ciudat. Ieri era asa de cald incat stateam in tricou afara, iar acum ninge. Si da, ieri chiar am iesit afara, stiu ca te surprinde ce am spus rolling on the floor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mi se pare nedrept. sad
Dacă am fi avut 11 luni de vară toridă, poate ți-aș fi zis că mi-era dor de puțină ninsoare.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

Ninge cu drag de nu stiu cand
O vecina m-a intrebat daca mi-am facut bradut, Cred ca ii scriu si Mosului, am nevoie de 2-3 tricouri.Am fost cu. minte
Lasa prin iulie -augut sigur nu va ninge!rolling on the floor

| floresdemayo a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Poți împodobi un brăduț, dar cu ouă de ciocolată, în loc de globuri! Să știi că vecina ta, abia așteaptă să le culeagă! ))

| T0T a răspuns:

Nu e deloc normală. Mi se pare la fel de frig ca în unele zile de iarnă. La mine plouă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cred ca s-a auzit de expresia,, Schimbator ca vremea''
A nins si luna mai, nimic surprinzator.
Eu mi-am impachetat hainele de iarna, spalate, aranjate.la fel si ghetele.
Foc nu cred ca mai fac.
Sa ninga, dar sa nu inghete ca va fi rau pentru agricultori.

| Sn4k3 a răspuns:

Macar de doar ningea, dar mai si ploua la mine laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Ce raspuns frumos mi-ai dat, vrei si funda?

| Clorox a răspuns:

Si eu care credeam ca ies la un gratar cu prietenii mei...
God damn it, iar trebuie sa stau in casa! sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Lasa ca folosesti ocazia asta ca sa termini Bleach laughing

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Sa stii! laughing

| WaterDrop a răspuns:

Orice copil normal s`ar bucura de aceasta ninsoare si ar face un om de zapada.Ce este in neregula cu tine? ciudat.

| Mayhem666 a răspuns (pentru WaterDrop):

Eu nu sunt copil, plus ca nu imi place frigul.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Off topic:
Orice copil, bine punctat, treaba este ca multi de aici care au comentat nu sunt copii, daca esti unul dintre copilasi, iesi afara si fa om de zapada, dai raspunsuri pe TPU mai tarziu laughing.
On topic : clima este data rau de tot peste cap, la propriu, am trecut pe la Brasov-fundata-rucar este teribil, ninsoare in buna regula, ca in povesti!
O sa fie o problema, banuiesc eu in viitorul foarte apropiat, atat cu ghetarii care vor deveni apa, se vor umfla oceanele pana facem "balbalac"

| WaterDrop a răspuns:

Ahh scuzele mele atunci, este o intrebare copilareasca care m`a indus in eroare happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu mi se pare absolut nimic copilaresc la intrebarea mea.

| WaterDrop a răspuns (pentru Mayhem666):

Imposibil atunci sa nu fi auzit despre incalzirea globala in care ne aflam si razboiul meteorologic in care Romania este folosita pe post de poligon de catre rusi happy. Asta iti explica perfect pe scurt motivul pentru care este vremea asa cum este si te face sa te minunezi de aceasta ninsoare "ca in povesti" hehe.

| Mayhem666 a răspuns (pentru WaterDrop):

Am auzit de incalzirea globala, dar de chestia cu Rusia si Romania nu am auzit, pentru ca nu prea ma intereseaza stirile.

| WaterDrop a răspuns (pentru Mayhem666):

Dap, TPU bate la fund orice stire!

| AC4S4 a răspuns:

Nu e prima data cand se intampla sa ninga in luna aprilie.
Erau ani in care iarna era continua pana in luna martie/aprilie. Anul asta iarna s-a intrerupt prin februarie si a repornit in aprilie, deci nu e normal. In martie, luna trecuta, erau saptamani cu 25-28 de grade afara.
Dar decat ploaie toata ziua, mai bine ninsoare. happy

| Superior a răspuns:

La mine, la Bucuresti ploua, e vremea foarte urata si frig.

| Deaad a răspuns:

Serios?
Sunt la tara acum si credeam ca exagereaza bunica-mea cand mi-a spus ca ninge in satul vecin. laughing

Nu stiu daca am mai prins o ninsoare pe la jumatatea lui aprilie pana acum.
Maxim pana in martie, dar aprilie, niciodata, nu-mi amintesc.

Ahhhh...
Stiu...

Vine sfarsitul lumii...
Pfuu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Ziua inca nu s-a terminat, vine acum o era glaciara, si asta e sfarsitul lumii rolling on the floor

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Ah,stai.

Astazi era sfarsitul lumii?
Eu credeam ca prin iunie.
laughing))

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Nu, azi este. Pe 19 aprilie, dar era vorba de un meteorit. Ne-au mintit astia, se pare ca e o era glaciara, nu un meteorit. Nesimtitii, cum au putut sa ne minta in halul asta, si eu care speram sa vad un meteorit in realitate rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

De fapt, nu apucai sa-l vezi, te facea zob!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Il vedeam inainte sa se izbeasca rolling on the floor

| BlackRose03 a răspuns:

Sunt la țară. Locatia mea in acest moment:Brasov, Comuna Vulcan.
Zapada:peste 6 cm;
Vreme: 0°C, ninsoare, frig;
Cantitate precipitatii:---Nu pot preciza---

Ieri a trecut si n-a venit sfarsitul lumii... poate data viitoare.

| BlackRose03 a răspuns (pentru BlackRose03):

Si nu mi se pare ceva asa anormal avand in vedere faptul ca acum cativa ani am avut parte de o ninsoare in mijlocul lui Iunie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare perfect normal avand in vedere ca saptamana trecuta mi-am dorit sa mai ninga o data ca sa mai sarbatoresc Craciunul pentru a 3-a oara pe anul asta day dreaming La mine ploua, dar imi convine si asa laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

A 3-a oara? De ce de 3 ori?

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Poate ca speram sa mai primesc cadouri?laughing Glumesc.

Ninsese fain in perioada aia si cum eram pusa pe ascultat colinde am zis sa-l mai sarbatoresc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca nu mi s-ar parea normal, s-ar opri ninsoarea? Mie, de exemplu, nu mi se par normale intrebarile astea cretine dar asta nu le opreste sa apara ca cipercile dupa ploaie...

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce raspuns sec.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mi s-a parut chiar elaborat...

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

La fel ninge si la mine. Acum cand nimeni nu mai dadea drumul la caldura vine frigul. Mi-au facut cort din toate paturile de prin casa si mi-am luat electronicele cu mine. Trecem si peste asta.

| Iunix a răspuns:

La mine plouă, iar în noaptea asta vor fi -3 rade celsius, deci e posibil să și ningă, deocamdată doar plouă, plouă toată ziua și toată noaptea, zici că dinadins face așa ca sunt în vacanță două săptămâni. Dacă o să fie -3 grade, atunci s-a dus via, merii, vișinii, gata, la revedere pe anul ăsta.

Răspuns utilizator avertizat
| KenNine a răspuns:

Da si la mine ninge si nu sunt la m unte dar zapada e de 35-40 de cm. Vremea e schimbatoare, clima se schimba.

| Kingsley a răspuns:

Singura chestie ciudata este ca la mine ninge zdravan mereu fix cand nu e scoala.

| Kathrinex a răspuns:

Eu vreauuuuu zăpadă! Care poate să trimită ninsoarea și în vest. XD

N-am mai văzut zăpadă de ceva timp...

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Kathrinex):

Ti-o dam noi moldovenii pe toata daca o vrei asa mult.

| Hitalix22 a răspuns:

Cauza = Omul

| Stoasa_Octavian_1990 a răspuns:

Clima Romaniei este foarte instabila in ultimii ani iar asta se datoreaza vitezei cu care pamantul se invarte si datorita altor factori cosmici; dar totul este in regula deci da...este normal.