| 123456789qwertuiop a întrebat:

Hey TPU.Voi vreti sa inceapa scoala? Ce va place si ce nu va place la scoala?

Răspuns Câştigător
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Îmi plăcea enorm de mult să merg la şcoală, însă anii au trecut, şcoala am terminat-o, apoi liceul şi facultatea. Fiecare o vede în felul său! Eu cel puţin şcoala o văd ca o a doua familie, ce să-i faci de vrei de nu o parte din cei 12 ani îi petrecem acolo, cu bune, cu rele. Ei bine chiar şi aşa are un rol şi un scop bine axat, acela de a ne ajuta, de a ne învăţa sau de a ne ajuta când avem nelămuriri sau probleme. Şi cumva trebuie să ne maturizăm, mai devreme sau mai târziu! Mult succes!

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Lasa ca scoala e buna, creaza oameni din odrasle. Sa se puna accent mai mult in scoli pe educatie civica, educatie in caz de dezastre si mai putin matematica si alte prostii de materii care se fac acum prin scolile din Romania. Educatia civica trebuie sa primeze, altfel vom avea de aface in viitor cu potentiali infractori.

| Copac13 a răspuns:

Da bine ca ne amintesti tu sad

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Nu prea voiam să începem școala
Nu-mi place să mă scol dimineata