| OchyDeViperă4Love a întrebat:

Vreau mai întâi să vă spun cazul şi la sfârşit o să scriu întrebarea. Eu împreună cu familia mea am avut un motan, de fapt al mătuşii mele dar care de fapt ni l-a lăsat nouă. I-am dat numele Magu. Era un motan frumos, iubitor şi alintat. A stat cu mine şi cu familia mea şase ani. Dar, după ce au trecut aceşti ani frumoşi, mătuşa mea a zis că îl vrea înapoi. I l-am dat ( eu stând în Iaşi iar ea în Cluj-Napoca ). După jumătate de an, ea l-a pierdut pe Magu. M-am întristat dar mi-a mai zis că acolo, la blocul unde stătea ea, mai era o pisicuţă cu care Magu s-a împrietenit. Exact după ce Magu a plecat ( sau a dispărut ) pisicuţa a fătat pisoi. Mi-a mai zis că s-a dus acolo la pisicuţă şi văzu un motănel exact ca Magu ( un pisoi fătat de pisică ). Ea l-a luat dar la fapte nu seamană deloc. Magu era calm şi liniştit iar el ( Ilie i-a dat numele ) este neastâmpărat. Este pişăcios laughing. Face în pat, în papuci ( LooL ) şi o enervează pe mătuşa mea. Întrebările mele sunt : 1 Oare de ce a plecat Magu de acasă? 2 Ce sfat îmi daţi pentru Ilie ca să îl facem să înveţe să nu mai facă peste tot? Vă mulţumesc. happy

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

1.Cine stie? O fi fost dezamagit, si-o fi gasit gagica smug sau a plecat sa exploreze si s-o fi ratacit. sad
2.Ilie laughing. Trebuie sa il educati cu vorba buna.De ex cand vedeti ca ii vine sa il scoateti imediat afara si astfel el va pricepe singur ca trebuie sa isi faca nevoile afara.Sau amenajati-i un colt special in casa unde sa aiba olita lui.Bafta! :* >big grin

| OchyDeViperă4Love explică:

El are olita dar nu o baga in seama. laughing

| Cattalina a răspuns:

Pisicile nu fată laughing))rolling on the floor