| anonim_4396 a întrebat:

Hey utilizatori TPU!am nevoie de ajutorul vostru .Am o stare depresiva,plang,tremur samd stiti cumva cum sa ma calmez? maine am scoala si nu vreau sa ma vada colegii mei asa.orice sfat este binevenit[pastile,ceaiuri,glume]

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Bea un ceai de tei si te vei calma! Ce probleme ai?! Sa sti ca toate au o rezolvare, trebuie doar sa te gandesti de ce ai ajuns in starea asta si ce poti face pentru a remedia situatia.Cred ca ar fi bine sa-ti rezolvi probeleme pana nu te rezolva ele pe tine...Cred ca esti o persoana mai sesibila si foarte pesimista, n-ar fi rau sa-ti schimbi atitudineahappyPS daca ai spune ce probleme ai, mi-ar fi mult mai usor sa te ajut cu un sfat.

| ROB3RT89 a răspuns:

Ai putea macar sa explici despre ce este vorba, cum spuneam mai sus, toate au o rezolvare...Nu exista nu pot, exista nu vreauhappy

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca n-ai vorbit pana acum cu mama ta deschis,ar fi cazul sa o faci! N-ar strica sa-i spui tot ce simti, poate isi va da seama de greseli, sangele apa nu se face.Priveste partea buna, il ai pe taticu de partea ta, probabil lui ii pasa de tine.Eu sunt singur la parinti si n-am avut probleme de genu, dar te inteleghappyIncerca sa nu mai pui totul la suflet, nu rezolvi nimic si iti faci rau singura.Trateaza problema cu indiferenta, isi va da si mama ta seama candva cat a gresit fata de tine, asta daca are gandirea lucida!

| Mann02 a răspuns:

Pai noi suntem aici, putem sa vorbim cu tine, trimite-ne un mesaj si vorbesti cu noi happy asta te poate ajutawinking

| Kazimir a răspuns:

Hmmm ai nevoie un benzo (de preferat diazepam).

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Eu cred ca ti-ar face bine sa ai un umar pe care sa plangi,o persoana care sa te inteleaga cat de cat,un umar pe care sa plangi.Ce ai patit?sad, ma doare sa vad ca cineva sufera stiu sentimentul, cred ca cel mai bine ar fi sa te gandesti ca ai prieteni care chiar tin la tine si eventual sa te speli pe cap(pe mine ma linisteste) si daca vrei poti lua calmante dar nu-i obligatoriu.Te sustin.Pup