| snyperchirila a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorul vostru am racit ft tare vineri si acum stau doar la pat (si la pc) ce leacuti babesti stiti? fara ceaiuri sau pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin negru de tara,baut foarte fierbinte, sa te arda pe git, urmat de o baie foarte fierbinte, atit de fierbinte incit sa transpire capul stind in cada.Un somn bun apoi, invelit in asa fel incit sa transpiri puternic.Prin transpiratie, corpul elimina mare parte din toxine si scapi de raceala.

| destiny90 a răspuns:

Se zice ca raceala netratata trece in doua saptamani iar cea tratata in 14 zile, daca nu faci febra atunci e simpla raceala si iti recomand sa consumi multe lichide si fructe proaspete, nu folosi multe haine, lasa corpul sa se racoreasca. daca ai febra problema devine serioasa si nu e cazul sa te "tratezi"fara ajutorul unui medic.