| FaraNumeD93 a întrebat:

Hey utilizatori TpU! Ce parere aveti despre un jurnal, e bine sa scriu in el secrete si chestii?
Si unde as putea sa.l ascund, adica unde l.ati ascuns voi (daca aveti )
Dau funda pentru raspunsul care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Hei
Cand eram mai mica aveam si eu unul.
Pai daca vrei sa-ti scrii secretele in el, poti sa-ti cumperi unul cu lacatel mic ( asa am avut eu ) e cel mai bine asa. Eu il tineam sub pat de regula laughing, sau il puneam prin dulapul cu haine.

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi să le ți pentru tine, mai ales dacă ai frați/ surori. Riști ca oricine (fie prieten fie mambru al familiei) să-l găsească, și n-o să-ți pice chiar bine.
E drăguț totuși, pentru că peste câțiva ani o să vezi cât de mare e schimbarea dintre cum ești acum și cum vei fi, dar cum am mai zis, riști să fie găsit de altcineva.
Multă baftă!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu aveam mai demult. Dar am renuntat pentru ca mama il gasea. Il ascundeam sub perna (mare greseala). Il ascunzi undeva unde stii ca nu o sa il gaseasca nimeni. Adica poti sa il bagi dupa pat, sau printre cartile de scoala, sau pui un fund fals intr-un sertar de carti. Adica faci rost de o bucata de lemn sau ceva de marimea fundului sertarului si il bagi acolo. Poti sa il pui intr-o vaza (daca se poate indoi), dar sa stii ca nimeni nu o sa puna apa in el.

| MaliciousDeath a răspuns:

Il tineam in ghiozdan in timpul scolii.
In vacante il bagam intr-un dulap, printre carti...ori intr-o cutie in care am culori, hartii, acuarele si alte prostii...care e tot intr-un dulap, mda.Acum am realizat...dar oricum, 3 ani si inca n-au aflat de el.

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Este foarte bine sa ai un jurnal, deoarece candva vei dori sa iti amintesti de unele clipe si o sa le ai mereu ''depozitate'' in acel jurnal.
Nu trebuie neaparat sa il ascunzi, sunt foarte multe jurnale cu lacat, pastrezi cheia la tine.Nu cred ca e cineva atat de disperat sa afle secretele incat sa rupa jurnalul.