| ☼Kitty☼ a întrebat:

Hi!
Cne a fost la vreun concert a lu Michael Jackson din Romania(1992/1996), su din alte tzari?
Cum a fost?

Răspuns Câştigător
| Mary Marry a răspuns:

Din pacate eu nu am fost sad crying Nu ma nascusem inca sad
Dar mi-ar fi placut tare mult sa merg la concertele This Is It, pacat ca nu s-a mai putut si s-a intamplat ce s-a intamplat crying

Dar mama mea a fost la ambele happy
Iar la cel din 92' cum tatal meu a lucrat in politie pana la Revolutie s-au intalnit cu niste prietenii, fosti colegi de a lui tata de la politie care il pazeau pe Michael adica intelegi ce vreau sa zic happy
Si uite asa mama de pe randurile de prin mijloc a ajuns chiar langa scena, chiar mai in fata de cardul de la scena! Statea acolo cu politia si a vazut spectacolul chiar mai infata decat oricine.
Pacat ca nu a fost luata si pe scena in locul fetei acelea, Cora Popescu. Dar daca o lua Michael pe scena sigur iesea cu scantei acasa ca tata e mai gelos de fel si iti dai seama ce se intampla laughing
Dar mama a spus ca a fost super tare. Aa spus ca nu a mai vazut in viata ei asa ceva.Ca nu se compara cu nici un alt artist din toata lumea asta!
Iar si cel din '96 se pare ca a fost la fel.Mama spune ca a fost mai tare ca melodia ei preferata este They don't care about as si in '96 Michael a cantat-o live pe scena. happy

5 răspunsuri:
| zVIk7oRz a răspuns:

Ash fi vrut sa merg si eu la concert, dar din pacate nu eram pe lume, dar totusi pot sa-l vad pe youtube. dar nu se compara cu o vizionare live:X MIcHaEl JaCkSoN ThE KiNg Of PoP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Am fost in 1996 si in timpul sederii lui aici l-am vazut la distanta de cativa metri de mai multe ori, in toate cele 3 zile cat a stat in tara. Un om de care te lipeai imediat pentru ca era super carismatic si delicat. Concertul chiar a iesit bine si suntem una dintre tarile pe care MJ le-a iubit cel mai mult. Iar in timpul concertului si-a dat toata silinta sa iasa bine si a fost fabulos. Si echipa lui, sonorizarea... Am ragusit pe la mijlocul concertului si palmele mi s-au umflat de la cat am tinut ritmul batand din palme... O fericire scurta, dar ramane vie pe viata. happy

| deeea_5616 a răspuns:

Marfa
laughing

| wana81 a răspuns:

Eu am fost la concertul lui din 1996. A fost superb. Mi-a parut rau ca m-am asezat cam departe de scena, dar mi-a placut foarte mult.Ai un ID de mess? Al meu e wana_aries.

| anonim_4652 a răspuns:

Buna ma numesc andra si am 12 ani! mama mea a fost la acel concert, si vreau sa iti spun ca a fost farte tare dupa cum am inteles eu de la mama mea! sa stii ca am vazut si eu la televizor concertul cu michael jackson, a fost de revelion in 2009- 2010! mi se pare ca a fost pe kanal D la ora23:00
a fost un adevarat spectacol