| RândunelPisică a întrebat:

Hi TPU! ce înseamnă tachinare? Adică atunci când îţi tachinezi iubita... funda la cel mai explicit răspuns. Şi dati-mi şi exemple cât mai repede

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tachinarea..niste "ciondaneli""certuri"intr-e doi oameni care se plac.Stii si tu ca atunci cand te certi prosteste inseamna ca esti indragostit.big grin se aplica acelasi lucru si la partener/a.

| RetardedRacoons a răspuns:

E ca atunci cand ejaculezi in palma si ii dai pe obraji, jocuri d-astea romanticoase.

| isabelabela a răspuns:

Tachinare e atunci cand ii spui ceva la ce nu se astepta sa-i spui si s-ar enerva dar si rusina in acelasi timp dar sa fie cu zambetul pe fata caci daca nu e mai mult jicnire (ceva in gen "nu vezi ca cu bluza asta nu iti sta bine" desi stii ca e preferata ei si de obicei nu ii atrageai etentia, iar ea se agita iar pe tine te bufneste rasul peste cateva minute ea se calmeaza, zambeste iar pe urma ii spui ceva dulce in gen"oricum ti-e iti sta bine cu orice"si o faci sa-si de-a seama ca s-a agitat de geaba si ai tachinat-o)