| FataCuAripi a întrebat:

Ce inseamna sa fi indiferent dati-mi un raspuns Mai explicit ce face un om indiferent?

5 răspunsuri:
| noob a răspuns:

Nu iti raspunde la intrebare.

| andrei1237 a răspuns:

Adica unu-i om indiferent nu ii pasa de nimic.Mie imi plac oamenii de genul asta.

| Etiene a răspuns:

Sa nu-ti pese

| baddgirl a răspuns:

Hey,
Indiferenta este lipsa de sensibilitate, lipsa de conectare la realitatea obiectiva.Ea poate fi cauzata de lipsa de intelegere din partea persoanelor la care avem asteptari mari.De la dezamagire la indiferenta nu e decat un pas, pentru ca ea ia nastere din dezamagirile pe care le traim.Un bun exemplu e atunci cand un om trece in mod repetat prin niste probleme singur, fara sprijinul celorlalti, iar intr-un final v-a trata viitoarele incercari ale vietii cu indiferenta, folosint-o ca pe un scut impotriva durerii sufletesti.Este bine sa poti fi indiferent in anumite cazuri, dar nu-si are locul intr-un cuplu, pentru ca poate duce la destramarea acestuia.happy

| food23 a răspuns:

De exemplu te intreaba cineva daca vrei ceva si tu ii zici ca ti-e indiferent. asta inseamna ca ar fi placut, dar poti trai si fara. sau sa faci pe indiferentul ar fi daca iubitul tau / iubita ta iti zice ca vrea sa se vada cu alta / altul si tu te prefaci ca nu iti pasa ce are de gand.