| MyWorld a întrebat:

Hi TPU!
Cine poate sa imi dea legenda lui Bloody Merry? Voi credeti ca este adevarata legenda? Cine a incercat? Ce ritual ati folosit? Vreau sa incerc si eu!

Răspuns Câştigător
| Mariinaa a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveştii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca.
Serios, vrei sa incerci?!
Si eu am incercat si nu s-a intamplat nimic, m-am invartit de am ametit in oglinda si nimic straight face
Sunt dezamagitaa!straight face
pa, pa

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La 12 noaptea, ii rostesti numele de 3 ori!
eu nu as incerca, sunt prea fricoasa happy

| Ŧคгคภย๓є a răspuns:

Am incercat si am tipat cat ma tinutgura cand am vazut-o.
dar sa stii ca a aparut la mine cu un urslet. bine ca nu am patit nimic
ritualul de ori numele ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat si decat am vb cu ea. nu va raneste(omara). incercati si voi asta.
nu va face n imic.
ba chiar va indeplineste 3 dorinte.
incercati si voi!

| Putosul a răspuns:

Pur si simplu meri la 12 noaptea in oglinda si zici de trei ori "Merry Bloody, hai la mine sa ma vezi"! Trebuie sa stingi becul si sa te asiguri ca esti singura acasa. Apoi pui cateva lumanari aprinse in baie si v-a aparea.Ai grija ca te omoarawaiting!