| ViseColorate_4467 a întrebat:

Hristos a Inviat! si acum sa va povestesclaughingNavigam azi dimineata pe facebook si dintr-o data mi s-a deschis tot in pagina de internet o chestie in care imi arata ca imi scaneaza pc-ul deoarece e ultra-infectat cu virusi.si apoi vad ca imi apare ca am 47 de troieni pe partitia C si 11 in D si nici macar nu era scanarea terminata...nu am lasat-o sa se incarce pentru ca am dat un restart la pc de frica sa nu pateasca ceva de la atatia troienirolling on the floor nu stiu ce sa ii fac, cum sa sterg acesti virusi din calculator...acum scanez cu nod32deocamdata e abia la jumatate si nu mi-a scanat nici un viruslaughing.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai nimic! dar totusi fa o scanare cu asta sa nu ai ceva din vechi!
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Paste fericit!

| dotcube a răspuns:

N-ai nimic din ce zicea ala, daca downloadai ce zicea ala luai virus.