| Superior a întrebat:

Https://stirileprotv.ro/......iteza.html
Ce ziceti? Viitorul suna a caca.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, sună că nu vei fi unul din cei 6 morți zilnic pe șoselele patriei sau unul din cei 10 răniți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da și când o să mori că s-a băgat unul în depăsire cu 180 pe un drum cu 2 benzi tot asa o sa zic...caca

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Sa zicem ca mergi pe un drum pustiu care are limita 70-80, de ce nu ti-ai permite sa accelerezi dincolo de viteza maxima?
Legat de exemplul tau, solutia consta in educarea soferilor.

| Dandinelle a răspuns:

Nu cred.
Cel mai mare producator de masini din Europa e tot Germania, unde sunt si o groaza de kilometri unde nu exista limita de viteza.

| Paul754880338 a răspuns:

Pai, daca te face sa te simti mai bine, autocarele, autobuzele si camioanele au asta de mult si daca stau bine sa ma gandesc nu am mai vazut de atunci incoace atat de multe tragedii provocate de viteza acestora. Iti spun ca este putin enervant uneori, dar te refaci repede daca ai muzica potrivita la indemanahappy. Mai important este sa ajungem cu totii sanatosi si intregi la destinatie.

| Superior explică (pentru Paul754880338):

Solutia este ca permisul sa nu fie dat tuturor betivilor care nu stiu sa citeasca sau sa scrie. E dreptul nostru sa avem control total asupra masinii.

| Paul754880338 a răspuns (pentru Superior):

De acord cu tine, dar am 2 mici amendamente.
- Tragediile sunt ireversibile
- In acestea sunt implicati de multe ori cu sau fara vina lor si cei care au pe deplin dreptul de a solicita control total al vehicului lor.
Iti spun asta dupa ce am incropit un milion de km vanturand vehicule grele prin Europa si Asia. Apoi cum facem cu sotiile, mamele sau copiii nostri care poate sunt mai putin indemanatici, desi acest termen este tare relativ, decat noi? Ii lasam in voia norocului sau a sperantei ca nu se va intersecta niciodata cu un tip care stie sa scrie, sa citeasca, a luat permisul pe bune, dar doar pentru o secunda a scapat masina de sub control din cauza vitezei. Te rog, cu tot respectul, gandeste mai departe decat poti vedea in lumina farurilor tale. Inca o data tot respectul pentru intebarile si raspunsurile tale!

| weloveit a răspuns:

Eu zic ca este mai bine. Multe persoane isi pierd viata din cauza vitezei