| Doub a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=TjBbCttSZQ8

Asta e viitorul Romaniei?:-?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu, nu merge așa.
Regretele nu fac minuni, n-o să aducă pe nimeni înapoi.

63 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Viitorul suna naspa.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, ăsta este doar prezentul, viitorul României o să fie şi mai rău.
Copii din ziua de astăzi înjură mai rău ca ţiganii şi nu îi respectă pe cei superiori lui.
Copilul din videoclip nu are mai mult de 7 ani şi i se permite să vorbească urât. Nu discut despre cel care conduce şi îl ţine în braţe, ăla este şi mai redus la minte.
Înţeleg că fac mişto de copilul acela, dar i-au permis prea multe şi nu este bine.

| Morenna10 a răspuns:

Parinti distrusi=copii distrusi

| LoveSleep a răspuns:

Copilu' ăla n-are nicio vină pentru că el face ce vede și ce aude.
E clar vina celor "maturi". E o fază când trage tare de volan la stânga iar idiotul care în ținea în brațe râde și îi spune: "Unde te bagi, mă?" Dacă venea o mașină din sens opus, și ar fi făcut accident, iar omul din cealaltă mașină ar fi murit, ce măsuri s-ar fi luat? Câți i-ar fi dat? 10 cu suspendare? Ar fi făcut 5.
Pe cei cu omor calificat, i-aș tortura sau împușca. Pe restul, i-aș pune la treabă, legați cu lanțuri. Aș face din România cea mai curată și sigură țară.
Avem sute de polițiști care nu fac nimic. I-aș pune să-i păzească. Unul la 3 infractori.
Aș înjumătăți de vreo 3 ori parlamentul și pe violatorii i-aș împușca. De câte ori am auzit "A păgubit statul cu 10 milioane de euro" Câte s-ar putea face cu banii ăia? Școli, spitale, drumuri ș.a.
Uitasem, dar cred că te-ai prins...i-aș spânzura și pe ăștia.

Așa că, asta e România pe care o-aș iubi cu adevărat.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Nu-i putin cam crud?thinking

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Deloc.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

I-ai tortura, impusca si spanzura si nu ar fi crud deloc? Da, asa e.happy

Nu ai putea pur si simplu sa-i pui sa munceasca... fara sa omori pe nimeni?big grin

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Mai avem puțin până ne omorâm între noi pe stradă.
Dacă jefuiești o bancă primești vreo 5 ani de închisoare. După 5 ani, te duci în vacanță, că doar na', să te relaxezi puțin, că bani ai destui.
Crezi că ar mai îndrăzni cineva să ucidă un om dacă ar ști că sentința este pedeapsa cu moartea?

| Doub explică (pentru LoveSleep):

"Crezi că ar mai îndrăzni cineva să ucidă un om dacă ar ști că sentința este pedeapsa cu moartea?"- Da, sunt sigura. Prostia nu are limita. Eu inteleg ce vrei sa spui si iti dau dreptate, dar chiar ai putea sa omori pe cineva? Cum ii spuneam si lui DroGhys, cu ce am fi noi mai buni daca i-am omori? Gandeste-te ca si ei au fost (poate) educati in acelasi mod.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Probabil că n-aș face-o, dar cum ziceam, e singura soluție.
Dacă știi tu alta, ascult.(de fapt, văd)

| Doub explică (pentru LoveSleep):

M-ai bagat in ceata. Pai ori ai fi in stare sa o faci, ori nu?

Nu stiu. As incerca sa trezesc umanitatea din ei.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Hehe laughing
Bună glumawinking

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Da-te-n colo. Ti se pare ca glumesc?raised eyebrows

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Păi tu vrei să trezești umanitatea dintr-un animal?

Treaba aia, cu "oricine merită o a doua șansă" e o porcărie.
Ăla pe care l-a omorât de ce n-a primit a doua șansă?

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Aham. Ai dreptate. Atunci, hai sa ne comportam si noi ca ei si sa ii omoram, ca mno, e singura solutie.

Nu stiu, i-as pune la munca, i-as baga in lagare.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

"Treaba aia, cu "oricine merită o a doua șansă" e o porcărie."- Si daca intr-adevar regreta? Nu merita o a doua sansa?

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Aici ai dreptate.straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Nu! Daca spunem toti ''C'est la vie'' nu ajungem nicaieri.Ne trebuie schimbari acum cat inca mai exista oameni inteligenti in tara.Ma gandesc eu la ceva...

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Si ce schimbari poti face?

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Nu, nu merge așa.
Regretele nu fac minuni, n-o să aducă pe nimeni înapoi.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ce pot sa zic...

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da. Foarte urat. Pacat ca parintii au privilegiul sa aiba un suflet nevinovat langa ei, si se amuza de prostia lor. Copilul ce aude si vede, copiaza. Ce exemplu de parinti? Oare parintii lor sa-si auda nepotelul vorbind astfel ar rade, ar fi chiar asa de mandri de samanta lor? Vai si vai de astfel de oament lipsiti de pietate. Rad de viata lor si habar nu au incotro se indreapta. (Au pus un copil la volan in plin trafic, si de acolo poti sa vezi ce gandire decazuta au )Vai de ei.

| Doub explică (pentru PorumbRodica1965):

Da, dar nu imi vine sa cred ce limbaj vulgar are. Uau. Numai "parinti" nu poti sa-i numesti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este viitorul. Este deja prezentul. Unul de care multi romani fug scarbiti in alte tari in care automobilele nu sunt jucarii pentru copii.
Iar asta e doar un exemplu. Pacat ca exista si romani geniali, in umbra, iar la suprafata vedem numai dejectii.
Mi-e mila de copilasul ala fiindca il pot creste in asemenea hal, mai rau decat unul tiganesc.

| Doub explică (pentru anonim_4396):

"Este deja prezentul."- Si mai trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce oameni surprise
Le-as da foc.
De asta s-a umplut tara de prosti, ca s-au inmultit specimenele astea.
Uite ce am inteles din ce-am vazut in video:copil ''la volan'', manele, filmare, comportament si limbaj de balta, plus un copil infect precum maimutoi aia de langa el care in loc sa-i atraga atentia mai mult il incurajeaza prin rasetele lor.
Prostie, prostie peste tot.
Incepe din ce in ce mai mult sa-mi placa timpurile de mai demult cand manele si astfel de oameni nu existau, iar atunci deosibire dintre oameni se facea prin inteligenta.
Acum ala care e destept e tocilar si ''prost''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca taica-su e asa, de la copil ce asteptari sa mai ai?
https://www.youtube.com/watch?v=JZlAcyjm7DM

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Ohhh.laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ooo, stai ca eu n-am dat si cu sunet.La naiba, nici eu nu injur asa! Ce ne facem? Eu nu vreau sa-mi cresc copiii printre specimene de-astea.

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Pff, crezi ca eu vreau? Asta e.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, da. din mai mare pacate( laughing ) ala e si prezentul

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 a răspuns:

Da,ala de la volan e trecutul si prezentul iar ala din brate e viitorul, un bou va creste cel mai probabil un alt bou...

| Neuronul a răspuns:

Copilul ăsta încă nu poate pronunţa bine unele cuvinte şi deja înjură în ultimul hal laughing
Asta e nimic!
În România se întâmplă lucruri mult mai gravewinking
Absolut totul porneşte de la educaţie şi primii ani ai copilăriei.

Să încerci să schimbi asemenea specimene e imposibil. Să-i arzi ar fi la fel de inutil. Aştea-s ca ţânţarii: Omorî 4, mai apar 6 oh go on
Tot ce poţi să faci e să nu fi ca ei şi să ai grijă cum îţi educi viitori copiiwinking

| DroGhys a răspuns:

Niste infectii ale Romaniei...
Ar trebui tratate!

| Doub explică (pentru DroGhys):

Da, dar cum?

| DroGhys a răspuns (pentru Doub):

Anihilare in masa!

| Doub explică (pentru DroGhys):

Ah. Nu stiu ce sa zic. E prea crud. Nu cred ca ar duce la ceva bun. Si Hitler "a facut" o anihilare in masa si nu a iesit nimic bun.

| DroGhys a răspuns (pentru Doub):

Hittler credea ca nemtii sunt o rasa superioara, adica trebuie anihilati restul. Eu zic ca doar o rasa trebuie. Si nu toti din acea rasa. Cocalarii, mafioti, ciorditorii, laudarosii, ...mai zic? Nu am absolut nimic cu cei romanizati si civilizati.

| Doub explică (pentru DroGhys):

Da, ai dreptate, dar cu ce am fi noi mai presus de ei daca am face asta? Ar trebui cumva civilizati.thinking

| DroGhys a răspuns (pentru Doub):

Mai presusi? Suntem cu mult stai linistit. Cine crezi ca este mai presus? Un om civilizat sau unul din exemplele de mai sus?

Si crezi ca nu exista institutii de reabilitare si multe altele? Stai linistit nu vor functiona niciodata!

| Doub explică (pentru DroGhys):

Stiu ca suntem, dar gandeste-te ca poate si ei au fost educati la randul lor asa. Nu incerc sa le gasesc scuze, avand in vedere ca nu sunt de acord cu ei, dar...

Ps. "stai linistit"- Sunt fata.smug

| DroGhys a răspuns (pentru Doub):

Aha ok. Pai ce sa zic am vazut cazuri in care au fost si in centre ajutatoare si cand ieseau de acolo se comportau la fel. Intr-adevar tine si de educatie dar la ei problema este in sange.

| Aretha a răspuns:

Nu.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Nu cred!