| DumitruS a întrebat:

Ia ziceti, femeia la carte sau la cratita? 0_0

http://reduceriofertesipromotii.blogspot.ro/......atita. html

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

La amândouă! happy

| Drimmero a răspuns:

La carte si la cratita, sa aiba timp de amandoua, sa fie gospodina si muncitoare, e mai apreciata decat una care vrea sa manance doar la restaurant si nu stie sa tina coada maturii in mana.

| Florentina9210 a răspuns:

La ambele. Insa unii ''barbati'', vor femeia mai mult la cratita, sa le faca mancare sa bage in ei. Si plus de asta daca iesi cu femeia o data pa luna la restaurant, nu cred ca e nicio crima. I-ai da si ei o zi libera si in plus ati face relatia sa mearga mult mai bine. Daca o scoti in oras ii arati ca iti pasa si de nevoile ei, nu doar de ale tale. Dar sa aiba si cu ce, ca cei de la restaurant, nu asteapta pana cand iau bunicii pensia.
Deci: In ambele sa fie descurcareata!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Iubi tau pe tine unde te vrea mai mult?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Fiecare sa fie unde vrea, ce trebuie sa spun ei unei fete unde i este locul

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Noua mai mult ne plac plimbarile. Ne ajutam reciproc la gatit dar mai iesim si sa mancam in oras. Plus ca mama soacra face niste prajituri de te lingi pe degete.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Un fel romea si julieta, la cata iubire e + prajituri poate dati in diabet

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu. Mancam cu limite. Avem grija de silueta noastra.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Las ca nu te paraseste daca te ingrasi ca doar te iubeste, rezista iubirea la cateva kg nu?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Normal.

| PersonajFictiv a răspuns:

IDEAL e sa existe un cuplu,care fiecare are o meserie pe care o iubeste ( job = lucreaza pentru altii sau afacere proprie),apoi,la mancare, curatenie, etc sa se ajute reciproc, sa termine mai rapid si sa aiba amandoi mai mult timp liber, pe care sa si-l petreaca cum vor ei.
E gresit sa iti lasi femeia sa faca totul cand poti sa o ajuti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Mi se pare ca am dat un raspuns genial, good job Abstract thinking

| BlackRose03 a răspuns:

La carte.E bine sa muncesti in viata si sa te poti intretine pe tine insuti,dar cand aud "Locul femeii e la cratita" mi se pare o jignire.O femeie ar trebui sa fie puternica,sa se poata apara singura si sa fie si o sotie buna. Locul femeii NU e la cratita,femeia nu e sclava,ea poate face mai multe lucruri de-alungul vietii,de ce trebuie sa aiba un anumit loc? Ea ar trebui sa munceasca doar pentru ea,sa aiba timp sa faca ce ii place, sa iubeasca etc.
Poti fi gospodina si sa muncesti pentru membrii familiei precum o masinarie toata viata, dar degeaba daca esti proasta si analfabeta. Poti fi inteligenta si cu carte, dar iar, e degeaba daca esti lenesa.Se combina, dar trag spre carte.Un om invatat va face mereu orice isi propune

| Drimmero a răspuns (pentru BlackRose03):

Eu pe femeie o vad mai descurcareata decat barbatul, nu ma discriminez deloc spunand asta,, fiind un barbat convins, dar nu ii iau femeii din merite.
Cand ma refer ca fiind descurcareata, ma refer ca are acel instinct mai dezvoltat, numit intuitie, care ii dicteaza ce sa faca si ce sa nu faca, lucrul ala l-am aflat culmea de la femei

| BlackRose03 a răspuns (pentru Drimmero):

Este adevarat, asta e femeia, dar eu nu cred ca are un loc anume. Poate face mai multe activitati, nu doar sa munceasca sau sa citeasca.Are dreptul sa ia propriile decizii privind viata ei si locul ei nu va fi niciodata la cratita.Ea isi dedica o parte din timp acolo, nu toata viata.Parerea mea...eu nu am un loc anume, sunt mereu altundeva facand altceva.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

La carte e cel mai bine ca la cratita sunt destule.

| DumitruS explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Bai, eu voiam doar sa va fac sa intrati pe link-ul ala, nu de alta ci pentru ca e o promotie a cartilor scrise de femei si voi ati dat-o in filosofii laughing))))

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru DumitruS):

Asta inseamna ca oamenii de pe TPU sunt destepti si nu se lasa manipulati.
P.S. Mai multi de jumatate nu am deschis linkul.

| DumitruS explică (pentru Cinevacatoatalumea):

As putea sa te contrazic in multe feluri dar nu e cazul.

P.S De unde stii cati au deschis linkul? happy

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru DumitruS):

Daca poti, fa-o! Imi place sa aud parerile altora.

| DumitruS explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Un simplu exemplu, daca vrei sa vezi cat de destepti sunt, uita-te la intrebarile pe care le pun. Nu o data te iei cu mainile de cap.

| LostInPark a răspuns:

Doua lucruri total opuse, doar daca nu stie sa gateasca si tine cartea de bucate in mana.Parca esti un arab care intreaba de femei: "cu burqa sau soferita?"