| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-a aparut un cos pe varful nasului, si am tot pus mana la el si s-a intins pe tot varful nasului, dar nu ca un cos, ca o iritatie, un fel de rana.Am tot pus cutaden si s-a dus, dar f incet si inca mai e.Stiti un remediu rapid?(pe seara merg la ziua unui prieten)sad

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Remediu asa rapid nu, eventual putin corector sau un pic de fond de ten.Mai pune cutaden, ca o sa iti treaca.

4 răspunsuri:
| kiki a răspuns:

Prima data trebuie pus Tetraciclina unguent pe orice cos. apoi Cutaden.asa fac eu.si ca sa nu se vada, sa iti cumperi de la avon un baton antibacterial Clearskin.acel baton iti jur ca face minuni! usuca cosul, il acopera, nu se vede si e si antibacterial.deci nu infecteaza, dimpotriva ajuta la vindecare.eu nu pot trai fara acel baton. tetraciclina, cutanden si Clearskin.(Clearskin e in jur de 8 lei sau 10 cam asa)

| kiki a răspuns:

Salut Dragos.banuiesc ca acum cand iti mai scriu s-a terminat si cheful si sper ca a fost fain. daca spui ca deja e rana sper din suflet ca nu ai pus fond de ten deoarece acela accelereaza infectia.intradevar este un remediu bun pentru situatii de genul ca merg la chef in cateva ore. dar totusi, incearca sa iti achizitionezi cele mentionate de mine si sa ai grija ca pe viitor sa nu ai astfel de probleme.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kiki ziua prietenului meu e in cateva ore, si nu as vrea sa ma duc pana la magazin sa cumpar ceva.in plus, nu mai e cos acum, e o rana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am pus, nu am fost intrebat ce am pe nas, dar cred ca s-a observat.Deja rana s-a mai micsorat si cred in cateva zile, dupa aplicari intense de cutaden imi va trece.Multumesc oricum pentru alternativa si pentru implicarea ta >big grin