| SuckDreamLoveH a întrebat:

Ignoranta, insensibilitatea si indiferenta, sunt defecte sau calitati?
In opinia mea cam pe asta se bazeaza viata.

40 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Le am pe toate 3 din plin. Nu-mi pasă dacă sunt calități sau defecte, țin doar să spun că ai perfectă dreptate, pe astea se bazează viața.
(părerea mea)

| Doub a răspuns:

Daca stii sa le folosesti cand trebuie, pot fi calitati.

| KillMePlease a răspuns:

In unele cazuri pot fi numite defecte si in altele calitati.
Cel mai des (in opinia mea) sunt calitati, insa in opinia altei persoane pot fi defecte. Fiecare cum priveste viata.

| AirănMeidăn a răspuns:

sunt doar niste caracteristici care ne definesc mai bine personalitatea
daca e sa luam totul ca bine sau rau, am generaliza prea mult

| kar1GaNNN a răspuns:

Sunt niste calitati dupa parerea mea.

| MskDesign a răspuns:

Din punctul meu de vedere sunt si calitati, si defecte.Cred ca este in baza caracterului persoanei care le aplica.O persoana cu un caracter puternic le poate folosi ca si calitati, iar una cu un caracter slab, ca si defecte.

Răspuns utilizator avertizat
| MskDesign a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Eu ma consider in partea superioara, fara sa fiu modest sub acest aspect si de aceea am dat acest raspuns.

| VibeTrix a răspuns:

Eu aș zice că sunt calități.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si defecte si calitati. Depinde in ce scop sunt folosite.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Pai, vine unul si se ia de tine. Cel mai bine e sa-l ignori. -calitate
Insensibilitatea- cineva iti spune ca esti urat/a. Mai bine nu pui la suflet-calitate
Cineva te roaga cu o prajitura, si are 2. Te pube sa-ti alegi una. Ca sa fi manierat, spui ca iti e indiferent pe care ti-o da. Te-ai lamurit?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Hhhhmmmm...(--〆)
Vezi un copil sau un caine amarat pe strada si tu ai un sandwich in mana. Nu ii dai. -Ignoranta defect
Indiferenta cand nu iti pasa de anumite lucruri importante poate.
Insensibilitate, lovesti sau faci sa planga pe cineva.
Lamurit?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Normal ca sunt si defecte. Pentru oamenii care le folosesc in scop rau.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Pentru ca nu le folosesti in scop rau.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Normal, ca de aia le folosesc si eu. Altii in schimb...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Insensibilitatea? Am vazut.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Dah...numai de suparare nu mai pot eu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Foarte insensibila. Nu am plans in viata mea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Nici eu nu ma cred. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Logic ca am si eu sentimente. Nu-s robot si nici psihopata. A da...uit ca nu suntem la Trivia.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Nu chiar, ca e un fel de nepasare. Nu iti exprimi nimic fata de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Societatea dezumanizată din zilele noastre, da, se bazează pe ce ai spus tu.

| Happyjump a răspuns:

In ziua de azi as putea spune ca sunt Calități.

| Innsbruck a răspuns:

Ignoranta este intr-adevar un defect.
Indiferenta te ajuta sa treci peste situatii grele.
Mie mi se pare ca sunt mai mult defecte decat calitati.

| AnaRadu a răspuns:

Iti sustin opinia. Daca le ai pe astea iti este mult mai usor in viata si pana la urma sunt calitati.

| Denly a răspuns:

Eu cred că sunt defecte. Nepăsarea duce către moarte.

| byancaa13 a răspuns:

Defecte.

| Fluflosenie a răspuns:

Dupa parerea mea insensibilitatea, ignoranta si indiferneta sunt si si. Deoarece cand cineva se ia de tine e bine sa fi ignorant, indiferent. Dar nu cred ca este indicat sa fi asa cu persoane dragi care incearca sa dea de tine dar tu ii ignori. Insensibil nu cred ca e o calitate eu inclin mai mult spre defect dar in fine e parerea ta.