| MaryMaria333 a întrebat:

Ii vorba despre o persoana care de cand e carantina asta nenorocita 1 cuvant nu mi-a mai scris! La scoala bine mersi o ajutam dar se pare ca ea numa m-o folosit. Cu toate ca nu ma mai cautat nimic nimic as vrea sa incep un dialog doar ca sa ii spun pomana. Adevarul trebuie spus nu ascuns sub pres ca e deja prea mult. Dati-mi va rog niste idei cum sa ii formulez pentru inceput(adica cu ce replica sa incep) ceva ce sa o fac sa se simta ca nu m-o cautat. Nu ca as cersi atentie de la ea, doar sa clarific o treaba!

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu as zice sa o lasi balta pentru ca o sa se simta ea, atunci cand o sa-i "platesti" cu aceeasi moneda. Inceteaza sa mai vorbesti cu aceasta persoana pentru ca nu are sens sa iti pierzi timpul cu prieteni falsi.

| MaryMaria333 explică (pentru Aasdfghj):

Salut. Doamne dar o doare fix in 14 de mine! Numa cand trebuie sa ii dau sau sa ii fac una alta are nevoie de ajutorul meu. Nu ii pasa daca o ignor ca are pe alti aiuriti langa ea.

| Aasdfghj a răspuns (pentru MaryMaria333):

Parerea mea e ca e mai bine sa ii arati indiferenta. O sa aiba nevoie de tine la un moment dat si o sa iti primeasca atunci lectia, cand nu o sa o mai ajuti. Nu are sens sa ii spui ceva acum.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru inceput ii scrii asa: Nu ii scrii in astfel de situatii, nu mai fii prost/a.Iar cand incepe scoala il/o ignori total.Asta o sa doara de 50 de ori mai mult decat orice vorba.Si nu mai avea asteptari de la persoane ca vei ramane mereu cu deceptii. Daca ajuti pe cineva nu te astepta ca te considera prieten sau ca iti va intoarce favorul.O faci pentru ca asa simti tu ca este ok.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doamne fereste un nici un caz sa faci asemenea gest! Nu te umilii! Fii demn a.