| anonim_4396 a întrebat:

Imaginati-va ca sunteti o femeie insarcinata in luna a doua. Sotul vostru e pe moarte si ii trebuie un rinichi daca nu va muri. Aveti doar 2 alegeri :

1, faceti avort si asa ii puteti da un rinichi si il salvati ( nu se poate pastra sarcina si sa dai un rinichi)

2. continuati sarcina si lasati sotul sa moara.

Nu exista o a 3 alegere. Banca de organe nu poate da un organ in timp sa il salveze.cum am zis doar cele 2 optiuni de sus exista si doar de voi depinde decizia.

Ce alegeti?

55 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ofer viata copilului ca e mult mai importanta fata de cea a tipului care a fost trecut prin greutati

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ai spus o prostie monumentala

| KodrutZ a răspuns:

2, ca nu m-as combina cu unul atit de cretin incit sa nu aiba o asigurare de viata. Nu stiu cum vi se pare voua ok 1, ca de dus sarcina intr-un rinichi dupa aia cap-coada...

| Fatamuntilor a răspuns:

Viata viitorului meu copilas are prioritate in fata oricarui situati...

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Copii se mai pot face.dar alt barbat se mai poate gasi? desigur ca "balta e plina" dar nu poti fi sigura ca mai gasesti asa barbat

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Mno, si-a cerut scuze.
Nu va iau partea niciunuia.
Imi sunteti dragi amandoi.sad

| LoveSleep a răspuns:

N-are nicio legătură. De ce să-ti bati capul cu ceva care n-are logica?
Mamă, tată, soră, frate, unchi, mătuși, vecini... avem destui rinichi.

| Doub a răspuns:

1.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Chiar ma mir, stii tu

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? De ce te miri?thinking
Nu l-as putea lasa sa moara.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Pai pentru voi religiosii chiar si la 2 luni tot este o "persoana" pruncul asa ca ma mir ca ai face avort.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca e a 100-a oara cand iti spun ca nu sunt religioasa, ci crestina.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Nu e mare diferenta pentru mine laughing. sunt curios Depresa ce raspunde. cred ca si acum alearga dupa baieti thinking

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Tin sa te anunt ca e o foarte mare diferenta.
"Depresa"- Are numele Depress, nu "Depresa". Si e o fata foarte draguta, care nu "alearga dupa baieti."

Da' ce-s cu intrebarile astea filozofice pe tine?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

"Da' ce-s cu intrebarile astea filozofice pe tine?" am inceput sa vad din nou House si intr-un episod se intampla asta si femeia a ales sa faca avor ca sa il salveze pe sot, dar eram curios de ce ar alege cei de aici. Mai mult ma durea de ce aleg fetele ca voi sunteti mai mult impotriva la avort ca baietii/barbatii.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

" Are numele Depress, nu "Depresa"" nu ma contrazice pana nu incep sa te chem si pe tine Doubarita rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

" care nu "alearga dupa baieti."" si tu de unde ai stii ma rog raised eyebrows? sunteti gemene de stii mereu pe unde e? of of

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Are numele Depress, nu "Depresa".

Bis.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Te-am enervat asa e Doubarito? sau te-ai suparat ca a mers fara tine sad? cred ca asta era sad

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Bis.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Lasa. oricum nu aveti voie ca sunteti minore sad.dar nu e sfarsitul lumii, aveti timp si de baieti stai linistita

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca sunt minora?smug

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Te laudai ca ai 17 ani

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma laudam.thinking
Mai am putin si fac 18.tongue

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Si asta nu inseamna ca esti minora? raised eyebrows

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai am zis eu ca nu sunt?thinking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Si atunci la ce naiba ai mai scris " de unde stii ca sunt minora"?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o intrebare, nu o exclamatie.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, nici nu stiu ce mai vorbesc.laughing

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Merci, Doub.
Esti foarte draguta nu ca Endoryus, stii ce? Ia sa-i dam si noi o porecla.
Hai sa-i zicem Doru sau Doryus thinking Tu ce propui?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Dwa, suntem.smug

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depress zice 1.
Nu stiu cine e Depresa sad.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. E o conexiune intre oamenii cu capul pe umeri.
Se pare ca eu si Doub suntem posesoare de asa ceva thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are numele Doub,nu "Doubarita".
Are numele Doub, nu "Doubarita".
Are numele Doub, nu "Doubarita", Dorule.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-am mers nicaieri, si si daca aveam intentia Doub ma electrocuta si nu mai mergeam nicaieri.
Si ea oricum nu ar merge fiindca e fata desteapta.
Fetele desptepte nu se duc dupa baieti ca nu sunt cersatoare de atentie si nici client ca sa se vada intre atatea "produse" ca sa aiba de unde alege.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm, eu cred ca o sa-i spun Endy.thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Depress zice 1. " interesant mai Depressa, chiar foarte thinking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Bine, o sa-i spunem Endy, care vine de la "Andi" prescurtare de la " (h)andicapat".
Asa ramane rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

straight face Daca zici tu, Endy rolling eyes

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

straight face vezi ca te intreci cu gluma, eu nu am facut pe nimeni handicapat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine, bine. Ai dreptate.
Imi cer scuze.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Baaai, nu te supara.
A fost doar o gluma.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuzele nu inseamna nimic pentru mine. 2 dupa ceafa

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Frumos sad, in loc sa imi iei mie apararea esti de partea ei. nu am sa te uit straight face

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol.rolling on the floor))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar asa de tare te-ai suparat? sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cand pomenesc de 2 dupa ceafa sa fii sigura ca sunt foarte serios.

| KamaSutra a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A doua variantă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum de 2? alt copil se mai poate face dar alta "jumatate" nu te asigura nimeni ca mai gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite-i pe Endoplasmatic, Depresa si Douberita aruncadu-si dume proaste unul altuia. Ha ha ha big grin

Răspuns utilizator avertizat
| NH4OH a răspuns:

Eu aș alege prima variantă.
Deoarece copil mai pot face împreună cu el, dar copil fără el ( o persoană foarte importantă din viața mea, cel care îmi susținea fericirea ) nu.

| anonim_4396 explică (pentru NH4OH):

Bine spus