| anonim_4396 a întrebat:

Imaginati-va sot si sotie impreuna, au un copil. Relatia lor nu mai merge poate de cativa ani. Romanticism sau alte chestii s-au dus pe geam de mult. Se merita sa stea ei impreuna doar pentru copilul lor? Sa fie ei nefericiti de fiecare data cand vin acasa doar ca sa zica copilul ca am parinti si nu doar mama sau tata? Chiar daca si acel copil vede ca ei nu se inteleg si mai mult se cearta in loc sa vorbeasca / glumeasca etc?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu merita dar in viata fara sacrifici nu ajungi nici unde

| LoveSleep a răspuns:

Sunt împotriva căsătoriei, copiilor și altor rahaturi de genul, dar dacă între 2 oameni au existat sentimente atât de puternice încât au hotărât să se căsătorească și mai mult, să facă un copil, cred că e posibil ca cei 2 să mai simtă încă multe chestii. (De fapt, sunt sigur). Depinde de ei dacă sunt capabili să reaprindă "scânteia" sau nu.
Dacă totuși nu mai există nimic, nu, n-aș încuraja despărțirea decât dacă copilul are peste 16, 17 ani.

| Wøodenpints a răspuns:

Singura care s-a dus pe geam e gramatica ta.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Nu fi maimuta sa te iei dupa hastag, fii creativ

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă iau după nimeni. Nu citesc răspunsurile altora.

| OoBunnyoO a răspuns:

"Cu exceptia lui ooBunnyoo care orice ar zice o s-o fundițezi repede, poate să bage și un Lorem Ipsum, ca tot e bine". Voi testa teoria asta la un moment dat. laughing)

Stii ce se spune...haters gonna hate. laughing
Chiar ma gandeam unde imi disparusera toti fanii. Acum un pic mai devreme, mai vazusem unul tot la intrebarea ta. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Vorba lui House " daca nimeni nu te uraste, faci ceva gresit " laughing.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Adevarat.

| HashtagTPU a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Dar nu sunt hater. Doar pentru ca fac bascalie nu înseamnă ca sunt hater. Asa îmi arat eu simpatia. Hai ca te prind eu la o întrebare cu un răspuns lung si anost.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru HashtagTPU):

Unele bascalii merita, altele nu.

Si daca ma prinzi? Ce o sa faci? laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se merită așa ceva.
Şi îți spun din punctul de vedere al unui copchil mic puppy dog eyes, care a încurajat divorțul dintre părinți datorită relației lor care a ''murit'' de mult timp.
Oricum, decizia finală le-a aparținut lor şi da, au divorțat.
Şi nu văd nici o diferență.
Au fost niște ''străini'' înainte de divorț așa sunt și acum.
Dacă le-aş fi spus să rămână împreună pentru mine, acum aş fi regretat, nu m-am gândit la mine ci la fericirea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se merită, din contră, fac un bine atât copilului cât și lor că divorțează. încă nu mi-ai răspuns la întrebare, cam eviți waiting

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit ca de ce sa imi bat capul sa iti spun ceva ce deja stii laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate mă uimești cu ceva nou, voiam și eu o părere de la un om sincer. haide zi, nu scapi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU!

| Teardrop a răspuns:

Nu, nu "se" merită, nu e normal, da' trebuie să recunoaştem că se divorţează prea repede în ziua de azi. Generaţia '80-'90 şi cele de după (sperăm că nu), va fi o generaţie frustrată la bătrâneţe, fiindcă apartamentele şi casele bătrânilor vor fi doar atât. Nişte case sumbre, goale, triste. Sau probabil că vor dispărea, şi toţi vor sta doar în azil.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Inseamna ca acei parinti isi iubesc enorm copilul incat sa-si faca toate zilele mizerabile si sa-si inece sentimentele intr-un abis al certurilor si intunericului.Parintii mei sunt divortati si cu mana pe inima spun ca am dus si duc lipsa mamei.Nu e usor sa cresti fara mama.Totusi timpul a trecut si m-am obisnuit! Deci bravo parintilor, macar ii vede in fiecare zi

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Ai ramas cu tatal tau si nu cu mama ta?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,cu tatal meu happy

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Interesant. Majoritatea copiilor aleg sa ramana cu mama.Cum de ai ramas cu el? Daca e prea personal nu raspunde

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama mea e plecata de foarte mult timp in strainatate.Nu avea cum sa ma intretina.Totusi sunt fericit.Cred ca asta m-a motivat sa ma apuc de seductie.

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

"Cred ca asta m-a motivat sa ma apuc de seductie." la ce te referi? la faptul ca simti nevoia de a avea atentia persoanelor de sex feminin din viata ta sau am lovit prea sus? prin seductie acaparezi ochii tuturor fetelor, de asta spuneam mai inainte. App, mai ti legatura cu ea?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur,vorbim foarte des.Cand spun seductie spun de toate formele posibile : Limbajul corpului, mentalitate tranzitionala a femeii, kino, seductie indirecta, cai subconstiente de abordare, adica cam tot.Am citit peste 20 de carti, am facut un studiu profund si fara sa ma laud am niste rezutate extraordinare. Femeia in general este o fiinta extraordinara, trebuie doar inteles de ce are nevoie, cand are nevoie si cand e momentul sa trezesti in ea acel vulcan care acum e momentul sa erupa de fiecare data cand te vede sau aude numele tau.

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Ai grija de acum in colo sa numai mananci litere, sunt multi nazisti ai limbii romane pe aici laughing. Salut

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca asta ii face fericiti, sunt deschis la critici.Numai bine!

| HashtagTPU a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Femeia face parte dintr-o rasa psionica sapienta. De acord. Femeia e avansata. Bărbatul e primitiv.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru HashtagTPU):

Tu esti primitiv.Luatul la misto il faceam cand eram mic. Grow up!

| MrLucas a răspuns:

Si ai mei au divortat, la sugestia mea.Nu recomand sa stea impreuna doar pentru copil, dimpotriva copilul poate fi la fel de afectat datorita acestui lucru.
Dar Endoryus, romanticism? laughing))) this just made my day!

| anonim_4396 explică (pentru MrLucas):

Vroiam sa spun sex dar am zis sa bag ceva care suna mai "frumos" laughing

| HashtagTPU a răspuns (pentru MrLucas):

A scris "imaginativa" legat si tu mai te iei de faptul ca a scris "romanticism"? Lectiile de limba romana sunt irelevante pentru cineva ca Endorys.

| anonim_4396 explică (pentru HashtagTPU):

Si tu ar trebui sa inveti sa citesti mai bine avand in vedere ca mai e si un "u" in nick-ul meu.

| HashtagTPU a răspuns:

Copilul ala trebuie sa aprecieze ce fac parintii (fiecare) pentru el, nu cum se inteleg cei doi parinti. Restul nu conteaza. Sunt o groaza de familii in situatia asta.
Faptul ca a vazut copilul ca alte familii nu sunt asa, ori in desene animate mama si tata se scalda in "iubire" e irelevant pentru cresterea si educarea lui.

Mie ca baietel de 12 ani nu-mi pasa daca mami si tati se iubesc noaptea in pat, ci ce imi ofera mie sa fiu fericit si sa-mi gasesc calea in viata. Normal ca nu vorbesc de parinti din aia de forma.