| anonim_4396 a întrebat:

Îmi cer scuze adminilor site-ului că postez această întrebare la o oră distanță față de cea pecedentă, cunosc regulamentul, dar întâmpin o chestie ciudată pe care simt nevoia să o fac publică.
Ieri-seară, acel user, Mosotti, într-un răspuns al său la o întrebare al unui alt user, afirma despre mine următoarele:

https://ibb.co/qySfFKz

Când i-am trimis mesaj și i-am spus că se înșeală în privința mea, îmi replică următoarele:

https://ibb.co/yWqSBzK

După cum vedeți, afirmă că are mesaje și conversații "cu mine".
Pe lângă el, mai este și acest user care afirmă același lucru, că eu sunt acel/acea "marfil".

1. https://ibb.co/GHGVK6r
2. https://ibb.co/0MncL6J

Cu ocazia asta vreau să fac câteva precizări:
1. Nu sunt "marfil".
2. Nu știu cine este acel user.
3. Am căutat acel username pe acest site dar am văzut că nu se mai află în baza de date.
4. Multe întrebări și moduri de exprimare sunt asemănătoare.
5. Dacă aș fi fost eu într-adevăr acel user aș fi recunoscut, nu aveam de ce minții.
6. Nu am avut conversații îndelungate cu Mosotti în privat, doar două mesaje i-am trimis: unul în care îl întrebam ce îi inspiră figura unei actrițe, dat fiind că din răspunsurile lui de pe site denotă că poate citii un om după trăsături faciale, și al doilea mesaj când i-am spus că se înșeală în privința identității mele.
Sper că am lămurit situația.

Voi ați mai întâmpinat astfel de chestii?
Ați fost vreodată confundați cu alți useri?

151 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu mi-e scarba sa fac dragoste dupa altul, ca n-am nasul in penis cand il bag in vulva, deci nu e problema, nu iau contact cu gura sau nasul acolo, plus daca se spala, secretiile din vulva sunt okey, pentru penis zic, nu pentru gura sau nas.

Asa cum penisul pot sa-l bag in gura ei la o adica, ca nu simt mirosul si gustul salivei, ma spal apoi si e okey, zic la o adica.

Ca doar ala ce-i face, nu-i baga fierul rosu acolo ca sa vina cu vulva deteriorata, tot cu ea intreaga vine acasa.

Nu ma deranjeaza daca ar fi excorta, ca ala e jobul ei, atat timp cat cu mine e okey, nu ma deranjeaza ca nu are de ce.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pe cana mamei a ramas saliva acolo unde bause, si mirosea nasol.
Sunt atrase pe dracu de inteligenta, daca esti asa, zice ca gandesti prea mult, ca plictisesti, ele vor prosteala, hahaiala, glume, panarama, distractie si atata, cluburi, nu vor discutii serioase pe anumite teme, si asta in 19 ani de cand am tot vorbit cu femei de tot felul.
Si alea inteligente abia asteapta sa scape de la facultate sau munca sa sara in prosteala.

Cu barbatii m-am inteles mult mai bine, de aia am si regretat ca nu-s homo sau bisexual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

De ce nu te-ai înțeles la fel și cu femeile? Da, multe asta vor ca urmează efectul turmei, sunt ușor de influențat, dar nu sunt toate asa, sunt și care cauta băieți serioși, și sunt destui neserioși, deci și noi avem multe minusuri, unii fug de uneke responsabilități, nu își pot asuma unele lucruri.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca-s sigur pentru ca oricine vede treaba cu toate cele, ar zice la fel. Dar cum am zis, admit 1 % ca nu esti tu.
Daca aveam pile la SRI stiam 200 % daca era asa sau nu.
Ptr ca aflai primul user de la ce IP s-a logat si locatia unde sta (cu mandat de la politie adminul era obligat sa dea IP-ul unui user aici), afli si IMEI-ul telefonului si tot, iar daca are net fix e mai simplu ca afli si cine e persoana.

Al doilea user la fel, verifica-i astea si aflai cu precizie.
Si daca userul doi tasteaza din aceiasi locatie sau are acelasi telefon, serie placa retea calculator si tot, e clar.

Nu aveam nici o frustrare, doar ca nu mai voiam sa discut cu un user care nu ma suporta, atata tot.
Si normal ca am resentimente fata de un om care tot m-a
tot criticat din orice nefondat, ca doar nu oi avea simpatie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum de ce nu m-am inteles la fel si cu femeile? Pai ma mir cum intrebi asta, pai e natura lor, ele au fost proiectate sa nasca si sa creasca copii, pe creierul reptilian noi nu am evoluat mai deloc, de aia nu le intereseaza calculatoare, internet, masini, biciclete, tehnica si altele.
Fara barbati ar ajunge in evu mediu ca ar pica utilitatile in scurt timp ca nu mai are cine sa le intretina.

Femeia e cu telenovele, wow-biz, barfe, bijuterii, haine, calatorii si cam atat.
Barbatu e cu restul.
Barbatu trebuind sa vaneze, sa aiba strategii, si creierul lui s-a dezvoltat altfel, de aia a fost in stare sa faca tot ce avem noi modern azi, si i-a si placut.

Ce tu cand erai mic te jucai cu fetele? Nu, cu baietii, ca ele nu aveau aceleasi pasiuni.
Deci de copii vezi uriasele diferente de gandire, dorinte, preocupari, pasiuni.

Si tenta lor catre prosteala e mai mare, de ex intre un psiholog barbat si un psiholog femeie, mai degraba barbatu dezbate subiecte psihologice cu un prieten decat o femeie care vrea la barfaiala si telenovele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

"Când erai mic te jucai cu fetele"
Venea o vecina din curtea alăturata la joaca mereu cu noi, era de treaba, interesanta. Dar asa este nu le interesează subiectele serioase, dar te întreb eu pe tine ca tu ești mai trecut prin viata, 'cam' ce fel de discuții le interesează pe aceste fete /femei? Da, în general cu băieții ma jucam, dar eu ma jucam fotbal, fetele nu prea prefera acest sport. Oricum dacă marfil a vrut sa va vedeți înseamnă că ești "valabil" laughing nu ești fraier! Dacă te deghizați într-un preot ocult se topea după tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu le interesează internetul și calculatoarele?
Atunci ce părere ai de cele care lucrează în IT, domeniul ștințifiic sau domeniul auto?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa exceptiile, in general fetele se joaca cu fetele.
Cum ce fel de discutii le int pe femei? Prosteala, glume, aluzii sexuale, panarama, de multe ori iti povestesc ele de relatiile lor si de ce nasol a dus-o ea in relatia cutare, sau cum il place ea pe cutarica, si tu esti pe post de popa sa le asculti asta daca nu te place ca barbat, iar daca zici ceva de ale tale, nu o intereseaza.

Mai sunt si femei care discuta de viata asa, insa tot tind catre viata lor in special aria relatii.

Nu a zis cristinne31 (alias marfil) sa ne vedem, a zis ca la o adica daca s-ar nimeri sa ne vedem.
Mereu imi zicea "vai ce dulce esti, vai ce te iubesc", dar o zicea asa la gluma, eu niciodata nu am pus botul, eram cam rece, si ea zicea ca ii placea asta.
In rest nu pot zice ce am vb ca-s chestii personale la amandoi, iar astea nu se zic din privat la altii.

Dar cand am zis ca as vrea sa ma vad cu Ray, se simtea complexata ca, cu ea n-as vrea sa ma vad, ca ea ar fi mai proasta sau nu stiu cum, se subestima singura.
Cand am raspuns la intrebarea "cu cine ati vrea sa va vedeti de pe TPU".
Adica nu i-a placut intentia mea.

Ti-am zis, ca poate si tie ti-a zis aceleasi chestii, nu de alta.
Ei ii placea de altul, nu de mine.
Plus ca in primul rand eu n-as fi vrut, una ca nu ma atragea fizic, alta ca nu era din Bucuresti.
Pe langa ca n-as putea face fata unei relatii dat fiind ciudateniile mele tampite.
Ca fata trebuie sarutata, f normal, nu cum vreau eu.
Mie de ex nu-mi place sa vad organe sexuale, nici pe al meu, imi place fata sa fie cu sutien si chiloti de ex, sunt dus ma cu barca, clar.

Fetele nu prea prefera mai nimic din ce ma int pe mine, mate, fizica, programare, grafica 3D, editari video-audio, jocuri, internet, servere, platforme de forum instalari si configurari, filme de actiune, emisiuni si documentare istorice si de razboi, tras cu pistolul la tinta (tir), discutii de politica, economie, istorie, analiza istorica (si anume de ce a avut loc un anume eveniment, nu doar ca a avut loc), discutii subiect pishologie, psihiatrie, diabet si boli metabolice, jucat cu masini si elicoptere radiocomandate profi, limba germana de ex sa invat pe cineva.

Cam astea-s pasiunile mele, ele nimic din astea nene.
Iar doar pentru un f, nu fac relatie, pentru f exista mana si dame de consumatie, aia e.
Pana nici la pat nu sunt asa compatibile, noi ne dam drumu repede, ele mai greu, ca dracii.

De aia majoritatea dupa 50 ani regreta ca s-au casatorit, de aia se zice "casatoria e un butoi de rahat cu un strat subtire de miere deasupra", nu eu am zis asta.
Mai au barbatii o vorba si eu citez acum, nu e ideea mea:
"femeile-s bune in pat si cand mor, ca scapi de ele".
Si cand vorbe din astea ies, inseamna ca e generalizata treaba.

In general femeia ar trebui sa stea cu femeie si barbatu cu barbat.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cele de lucra in IT le duce mintea, DAR dupa ce ies de la munca, abia asteapta sa sara in prosteala, nu au pasiuni intelectuale.
Se duc acolo de nevoie ca sa ia bani, atat.

Dar asa sa discute de astea in afara de servici, in nici un caz, spre deosebire de barbati care fac asta cu placere.

Sunt si femei in domeniul stiintific, ai dreptate, dar mai putinele, dar si alea cum scapa, cum pac la club aterizeaza si la panarameala.
Pai am vb eu cu o cercetatoare in fizica pe FB, vorbea doar de relatia ei cu unu care cica nu se purta bine, doar de aia vorbea, si cand vroiai sa zici ceva mai asa, zice "lasa asta". Ea era moarta dupa ala.
Deci tot la tractorisme tragea.

In schimb barbatii sunt multi care sunt catre tehnica, de aia la info vezi 90 % baieti, vezi? Se vede clar ponderea.
Si la limbi straine vezi 95 % fete, ca ele-s mai mult cu toceala, mai putin cu gandeala si logica.

Deci nu ne luam de exceptii.

Asa e pentru ca din natura umana reiese asta, scopul barbatului era unu, al femeii era altul in mod natural, si de aici diferentele astea mari intre barbat si femeie. Si s-a adaptat fiecare pentru scopul lui.
Chiar si la RMN functional scria undeva ca, creierul femeii e diferit de cel al barbatului, ca unele zone-s mai dezvoltate, altele nu.

De ex barbatul se ataseaza mai greu, f ce prinde, ca asta e rolul lui natural, de aia si i s-a dat testosteronul mult mai sus ca la femeie.
Femeia vrea stabilitate, se ataseaza mai mult, ca trage sa-si faca familie stabila pentru copil, deci iata natura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Din răspunsul tău reiese ca ști cum arata fizic.
Și mie îmi place psihiatria mult.
Ești mai ciudat tu asa de fel, dar mulți suntem ciudați, avem ciudățeniile noastre.
Da, și mie îmi trimitea romane, chiar mega romane rolling on the floor

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Ca sfat, (poate nu e cazul) sunt deodorante bune care te protejează de miros și dacă depui efort. Dacă ai o sănătate bună, și rezolvi problemele de dantura carii de exemplu, nu ai probleme nici cu asta. Dacă ești sănătos și ai o igiena bună în mod normal nu ar trebui sa simți mirosuri neplăcute, mai ales în secolul 21 când lumea se îngrijește

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cum arata fizic ca am vazut-o, si ea stie cum arat daca te referi la useru de dinainte de marfil adica cristinne31, si tie iti trimitea romane userul asta?

Problema era ca nu ma deranja, ca si eu scriu mult cand am de scris, consider ca, daca ma int subiectul, nu e niciodata prea mult, dar s-a purtat urat apoi, nejustificat.

Nu sunt mai ciudat, sunt cel mai ciudat om.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Adevaru e ca omu e ca un cadavru viu, si vorba asta n-am scos-o eu. Corpu e corp, poti sa dai si cu aghiasma sfanta ca tine doar asa pe drum la suprafata, dar cand te bagi in pat gol cu altcineva, sa vezi tu cum e, tine un timp, dupa aia incepe sa transpire corpul.

Cu gura da, daca nu miroase e una, insa la multi le miroase urat si respiratia, insa pe mine ma deranjeaza saliva in sine fara legatura cu mirosul gurii care e in plus.

Eu ma spal seara, si dimineata put a transpiratie la subrat, iti dai seama sa fie una cu mine in pat, si sa mai stea si asa in mine cum fac unele, aaaoleu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Marfil îmi trimitea romane laughing
Și eu cred ca este rosalia marfil, pentru ca o pus întrebarea și a șters-o, exact asa făcea marfil toată ziua. Da, îmi trimitea romane și mie laughing ma lauda ca dădeam răspunsuri ok și detaliate, avea ceva mangleala rolling on the floor
Dar tu de ex când te duci sa te tunzi vorvesti cu frizerul, el /ea? Sau vb doar daca ești întrebat și strict cum dorești sa te tunzi? Ma gândesc ca mergi și faci cumpărături la același magazin, hai sa fie doua /trei, cu angajații vb? Ma gândesc ca te-o remarcat careva, un stimat ca tine nu cred ca se face insesizabil. Dar cu vecinii stai de vorba?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Banui ca cristinne31 era marfil de fapt, prima data a fost cu cristinne31 si apoi s-a facut marfil, dar nega ca ar fi cris, desi 95 % acelasi stil avea si cam aceleasi subiecte.

Cand ma tund normal ca vorbesc cu frizerul/frizerita. Intre ce mai face, cum o mai duce, cati clienti a avut in ziua aia, insa si de multe ori nu zic mare lucru, doar spun cum sa ma tunda si atat.
La magazin doar "ce faceti?" si cam atat.

Cine sa ma remarce si de ce? Cu vecinii tot asa buna ziua si ce mai faceti si cam atat, ca nu e contextul sa stau de vb cu ei mult.

L-a remarcat frizerita pe prietenu meu alfa, ca ala arata f atractiv pentru femei desi are 43 ani, de la 15 ani era remarcat de multe fete, aia e, si deja isi dau mesaje pe telefon desi frizerita e maritata, o fi maritata cu vreun neatractiv pe care l-a luat ca nu avea pe cine sa ia.

Si el n-are nici studii superioare, nici bani, are datorii, nu discuta cine stie ce, ci doar panarameala, si uneori e si rau.
Are o figura f atractiva, asta e, norocu lui.
E casatorit cu una cu doua facultati, are casa lui mostenita de la parinti, ca altfel nu putea sa-si ia.

Si prietenu meu celalalt programator cu bani 2500 Euro bani in mana, casa lui cumparata de el nu mostenita are doua camere si e f okey, masina lui de 20000 euro, comportament okey, inteligent, cucu, nu s-a uitat niciodata vreuna la el.

Am mai zis la alte intrebari unde era subiectul:
Daca atragi si esti rau, le atrage pe femei in inconstient, si zice ca na, fiecare are momentele lui nasoale.
Daca nu excelezi la inteligenta zice ca nu conteaza, ca nici ea nu exceleaza, nu trebuie sa fim genii acum.
Daca esti destept e impresionata ca esti destept.

Daca nu atragi si esti rau zice ca esti badaran si ca, cu asa ceva nu sta.
Daca nu excelezi la minte zice ca esti prost si ca nu ai nimic in cap.
Daca esti destept, gandesti prea mult, despici firu in patru inutil, esti plictisitor.

Cred ca ti-e clar acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cristinne parca avea tot asa o poza la profil ca cea a rosaliei, încă o chestie ce o da de gol, încă un indiciu al dragei noaste userite laughing
Dar ala ce are o figura ok arata ok și la corp? Unii de exemplu se întâmplă sa se îngrașe mai mult la fata de aia spun. Mai daca e asa atunci ma pun sa mananc mai puțin. Interesanta perspectiva ta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, si cristinne31 avea o floare la profil, dar nu e vb doar de asta, ca si eu am avartarul ca si avatarul userului RealThing de pe softpedia, dar nu inseamna ca-s ala.
E treaba de stil, de teme de discutie care erau cam aceleasi.

Arata normal la corp are 1, 73 m si 87 kile, deci are kile in plus si putina burtica, figura e cheia. Figura mai grasuta putin.
Nu are corp lucrat deloc.

El atragea si cand era slab si cand era mai plin.
Si atrage, ca figura lui emite masculinitate, figura lui este ca o foaie pe care scrie mare pentru inconstientul femeilor:
Sunt puternic, ma bat si cu trei la o adica, castig multe batai, sunt bazat, descurcaret, stabil pe mine.
Adica exact ce trebuia barbatu ancestral sa ofere, sa apere femeia, copilul si teritoriu si resursele, sa aduca resurse.
Si femeile sunt adaptate de natura sa fie atrase de astia.
Asta e mecanismul.

Si femeile ii percep pe astia ca fiind frumosi, frumusetea se traduce de fapt prin calitatile alea de le-am zis.

Degeaba mananci mai putin, ca formatul figurii nu se schimba.

Iar la mine si la programatoru ce vede femeia:
Sunt pampalau, daca-mi da unu o juma de palma fac contact cu pamantul, m-oi descurca eu sa aduc resurse, dar mi le altii imediat, imi ia si femeia si teritoriu si tot.
Si asta ce inseamna? Ca NU era in stare sa apere ce am zis, si deci nu e atractiv, il vede asa ca sa nu se cupleze cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Eu nu am figura de pampalau.
Sunt superficiale unele, sunt unii care au figura de pampalai dar bat 7 deodată dacă vor, cunosc un caz de asta, avea centura neagra tipul.
Dar și unul Costi avea o poza ca cea de la profilul tău, nu erai tu ala? Semăna ca stil cu tine.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu dorm cu iubitul, am avut mai multe relații serioase, nimeni nu a mirosit urat, oamenii folosesc deodorante, un om sănătos nu cred ca transpiră atar de mult. Dacă esti curat nici transpirația aia de moment nu miroase urat poate transpiri doar duoa efort intens. Cunosc cupluri, am prietene, prieteni, niciodata nu am auzit sa aiba problema cu mirosul lor sau al partenerului. După dus omul miroase frumos, se da cu deodorant la axila, nu ai cum sa mirosi dupa sex că nu e ca si cum muncești la camp ore in sir. Eu nu am pățit niciodata sa fiu cu cineva care sa miroasă urat asa din senin adică sa fie un om curat. Ce spui tu este imposibil, este posibil doar dacă nu te speli si nu folosesti deodorant. Dacă tu transpiri neobișnuit poate ai o problema sau poate ai tu un miros foarte dezvoltat si nu suporți nici un fel de miros.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu o faci! Mie imi place cum suna Rosalia. happy happy happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un user Costy2008 pe romedic, dar nu costi, daca e vb de ala, eu sunt. Mai zicea aici cineva ca as fi costi, n-am avut niciodata userul asta.
Vezi? Cand vesi stilul mai unicat, ca te prinzi ca e useru ala?! Ca stilu meu e cam aparte.
Eu nu am de ce sa ma ascund orice ar fi, cine ma place cum sunt bine, cine, nu sa se duca tare, orice as scrie. Atat timp cat stiu sa ma comport si respect pe toata lumea, nu mi-e rusine de ce scriu.
Activez si acolo ca am depresia asta, activez de prin 2009, dar la inceput aveam userul TheMaster.

Exista si cu figuri de pampalai care bat, dar mai putini, in general batausii au figuri de smecheri, de golanei, se citeste pe ei ca-s smecheri.
Nu luam exceptiile.

Si femeile inconstient citesc figura ca pe ea scrie tot cum am zis.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Normal ca dupa dus omu miroase frumos, ai dreptate. Insa cand faci efort, transpiri chiar daca te-ai spalat acum 3 ore.
Nu zic daca alergi sau faci sport ca aia e altceva, zic daca faci dragoste sau cari ceva mai mult timp sa zicem ca, cumperi ceva si cari un 10-20 kg pana acasa si mergi cam 10-15 minute.

Unii transpira dupa sex, altii nu, e adevarat, depinde de om.

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Da, e un nume frumos Rosalia, suna misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Costy cu y da. Înseamnă că neanderthalianismul nu o dispărut deloc din ADN lor dacă este asa. O figura de golanas nu va fi alături de ele când vor fi la un moment crucial, greu etc, își merita soarta unele dacă prefera de ăștia în detrimentul unui om bun la suflet, cu caracter, este ok ca nu toate sunt asa. Fosta mea iubita ma iubirea cu adevărat, dar am călcat eu pe bec, nu eram asa copt, eram superficial, culmea este ca și a doua oara am cucerit-o și, și a doua oara am dat cu piciorul, mai rar vezi asa sa te sune mereu o fata asa cum făcea ea, era foarte frumoasa, pocăita.Acum nu as mai face niciodată o astfel de greșeală. Ma suna de munte ori și eu sunt genul care nu îmi place sa vb mult la tel, probabil vroia sa ma testeze sa vadă dacă m-am schimbat, acum s-a măritat, are copil cu unul nasol și gras. Deci vezi? Sunt și de astea, ala e nasol fata de mine, și la bătaie îl băteam ușor dacă se bătea unu la unu cu mine, dar nu asta e chestia, ala aparent pare ca, chiar o iubește. Eu nu o iubeam, era copilaroasa. Dar am văzut burtoși mulți cu fete ok, deci excepțiile astea nu sunt chiar asa rarisime cum crezi tu, ca are bani ca nu are nu mai contează, și dacă ești frumos și bataus este în zadar dacă tu ești sărac ca duhul te părăsește. Acum am văzut ca mulți își pun nevestele, iubitele la produs, nu știu ce o fi în capul lor, este evident treaba lor, dar zic ca idee ca lumea nu prea mai este normala la cap, deci nu doar tu ești ciudat sau eu, și eu am depresie și anxietate sociala grava deși iau tratament, ciudați și nebuni vom fi tot mai mulți de când cu pandemia am văzut multe femei bătrâne nebune care i se spunea de vânzătoare clar și răspicat sa stea la rand și ea nu înțelegea, altul sa băgat în fata unei femei bătrâne și tot el comenta doar ca aia era neputincioasa, dacă făcea asa cu mama mea ( acum e decedata) nu mai în cap ii dădeam cu parul, ca eu am ținut enorn la maica-mea, romanii și rromii sunt needucați, în tara asta nu e de trăit cu asa jeguri de oameni, nu toți la fel, dar nu o sa fim niciodată de civilizați ca nordicii. Aia nu se pisa și se caca pe unde apuca ca noi, nu sunt primitivi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

E ok ca măcar ești cât de cât sincer fata de alții care mint și când respira. Eu sunt aproape le fel în realitate ca și aici, eu nu suport oamenii Ipocriți, mincinoși. Dacă nu as avea ura asta fata de romabi și Rromi, și nu as avea anxietate as fi cât se poate de ok, de când s-a agravat depresia am ura asta dar sunt perfect conștient ca sunt și oameni foarte ok, am cunoscut și oameni buni la suflet, cu caracter, civilizați și romani și Țigani, țigani mai puțin ce e drept dar am cunoscut unul foarte foarte deștept, mult peste nivelul nostru.
Lupt zi de zi cu asta, încerc sa ma autoeduc. Pe tine sincer nu te am văzut vreodată sa jignești pe cineva sa înjuri pe TPU, tu de exemplu nu reprimi chestia negativa, gândurile wild, ști sa ți pentru tine sa nu împrăștii cu răutăți. Asa ciudat cum ești tu, ești mai civilizat decât 85 % din romani, deci ai și calități, daca cineva nu le-o remarcat eu sincer le-am remarcat de mult, eu ador oamenii care sunt sinceri, care nu mint indiferent ca e depresiv, schizofrenic, retardat mintal, boschetar eu ador sinceritatea și urăsc oamenii care se dau ceea ce nu's! De aia m-am izolat ca sunt nu mai oameni perverși, Ipocriți, falși, cu 100 de fete tendențiosi, te cauta când au nevoie, interes, și ce discuți cu ei le spun și altora te bârfesc, acești oameni ar merita pedeapsa capitala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ți-ai ratat cariera. Trebuia să te faci detectiv la cât de mult îți place să despici firul în 4 și să cauți nod în papură.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce îți mai place sa îl cicalesti love struck rolling on the floor
Deja e a,, n " oara când ii spui" ți ai ratat cariera "rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Așa este. Din câte îmi dau seama, pune prea mult accent pe viața virtuală.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal ca neanderthalianismul nu s-a dus din ADN, eu ce am tot zis pe aici? Realitatea o arata. Nu s-a dus nici la femei nici la barbati.
Barbatu vrea o femeie frumoasa pentru ca frumusetea tradus inseamna sanatate si fertilitate, ca daca babele erau mai fertile si mai sanatoase, pe ele le vedeau barbatii foarte frumoase.

Fameia vrea ce am zis.

Pocaitele au probleme, nu le pune pe alea, alea-s psihotice de fapt, ca asa au ajuns pocaite, majoritatea pocaitilor o sa-ti zica ca la un moment dat nu stiu ce senzatii au avut, ca au auzit pe nu stiu cine, si ca era clar ca trebuie sa se indrepte catre dzeu ala al lor.
Adica au avut o halucinatie si ei au luat-o de reala.
Desi si alea tot la frumusei se cam uita chiar daca nu recunosc, iar daca nu gasesc, sigur ca se marita si cu burtosi ca na, asa a zis domnu sa faca copii.

Daca nu ai stiut sa te porti cu ea, ce sa-ti fac, aia e.

Ce inseamna sarac la tine? Ca majoritatea oamenilor au salariu mediu net, ala e barbatul majoritar, sarac e ala care nu munceste si deci care are probleme.
Daca una te place, si daca n-ai nimic, faceti impreuna, casa, masina si etc, nu e nici o problema.

Cine sta cu burtosi, inseamna ca figura lor atrage destul, sau stau ca n-au pe altul, ori ca au bani.
Sa nu ne mai amagim, ca natura umana e aia care e, degeaba incerci tu sa ocolesti asta cu tot felul de exemple care nu-s chiar asa cum par.

Si la copii ce zice lumea "vai ce frumusel/frumusica e", nu zice "vaai ce destept e", aia zice dupa aia poate.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai parerea mea oricum ramane aia care e, eu tot cred ca e marfil, orice ar zice oricine ar zice.
Si dupa cum observi, usor usor incepe ca marfil, o ia pe critica la mine.