| anonim_4396 a întrebat:

Îmi cer scuze adminilor site-ului că postez această întrebare la o oră distanță față de cea pecedentă, cunosc regulamentul, dar întâmpin o chestie ciudată pe care simt nevoia să o fac publică.
Ieri-seară, acel user, Mosotti, într-un răspuns al său la o întrebare al unui alt user, afirma despre mine următoarele:

https://ibb.co/qySfFKz

Când i-am trimis mesaj și i-am spus că se înșeală în privința mea, îmi replică următoarele:

https://ibb.co/yWqSBzK

După cum vedeți, afirmă că are mesaje și conversații "cu mine".
Pe lângă el, mai este și acest user care afirmă același lucru, că eu sunt acel/acea "marfil".

1. https://ibb.co/GHGVK6r
2. https://ibb.co/0MncL6J

Cu ocazia asta vreau să fac câteva precizări:
1. Nu sunt "marfil".
2. Nu știu cine este acel user.
3. Am căutat acel username pe acest site dar am văzut că nu se mai află în baza de date.
4. Multe întrebări și moduri de exprimare sunt asemănătoare.
5. Dacă aș fi fost eu într-adevăr acel user aș fi recunoscut, nu aveam de ce minții.
6. Nu am avut conversații îndelungate cu Mosotti în privat, doar două mesaje i-am trimis: unul în care îl întrebam ce îi inspiră figura unei actrițe, dat fiind că din răspunsurile lui de pe site denotă că poate citii un om după trăsături faciale, și al doilea mesaj când i-am spus că se înșeală în privința identității mele.
Sper că am lămurit situația.

Voi ați mai întâmpinat astfel de chestii?
Ați fost vreodată confundați cu alți useri?

151 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece cunosc regulamentul și vreau să-l și respect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

În primul rând, dacă aș fi fost eu marfil sau aș fi avut alt user/username înainte de acesta, aș fi recunoscut. Nu era nimic rușinos sau compromițător în asta.
În al doilea rând, văd că ai rămas cu traume după ce afirmi ce ți-a zis acea marfil.
În al treilea rând, ți-ai ratat cariera. Trebuia să te faci stalker.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Repet! Aici mulți sunt scammeri, (uneori) nu trebuie sa iei totul ad literam. Fiecare se poate da cineva dorește, alții au conturi multiple și,, au un alter ego ", viata se trăiește irl cu adevărat nu online!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am vrut să specific că nu sunt marfil, datorită acelui mesaj defensiv pe care Mosotti mi l-a trimis, cel din screnshot-ul de mai sus.
Nu am luat nimic personal, până la urmă este vorba de un forum care aparține vieții virtuale, ci nu reale.
Eu țin foarte mult la armonie și la buna înțelegere dintre oameni.
Nu mi-a convenit ca Mosotti să-mi "bage" cuvinte în gură, cum că
eu, Rosalia, am făcut acele afirmații despre diabet.
În primul rând că nu am avut niciodată simptome specifice acelei boli.
Părerea mea este că are o oarecare obsesie cu acea marfil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lui Mosotti ar trebui să-i explici asta. Văd că el se simte ofensat de ce afirmă niște username-uri despre el.
Într-adevăr, viața se trăiește irl, asta i-am zis și lui Mosotti dar din câte se pare, el nu are o viață reală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu si-o ratat draga scuze ca intervin. Nu am nici un interes. Nu este vina lui ca se confrunta cu o boala ce nu are leac ( cazul lui) unele depresii sunt foarte grave, altele sunt ușoare în asa fel sa fi funcțional. Nu trebuie judecat, depresia este boala secolului, nu a ales el sa aibă asa ceva, și oricum trebuie respectat ca om : de ce? Fiindcă el o zis ca severitatea depresiei lui este de 70%, ști ce înseamnă asta? Este ceva foarte grav, el măcar nu s-a avântat ca alții în alchool, droage, nu s-o tăiat pe mâini, nu o avut tentative de suicid, nu o pus nici o întrebare legata de acest subiect. Ogramada de persoane de pe TPU, din toată lumea s-ar fi sinucis dacă avea depresia lui, sau a lui avalohalin, și celalalt trebuie respectat, este un lucru extraordinar sa lupti cu boala asta, nu oricine rezista. Deci, nu trebuie sa fi asa de rea happy nu e ok sa aratam cu degetul dacă nu știm cu adevărat ce trăiește x sau z. Repet, depresia cronica este foarte grava! Este o teroare sa trăiești cu asa ceva. Lumea nu mai sa judece știe fără sa cunoască în profunzime, superficialitate, ipocrizie, nu zic de tine, de oameni în general. Nu trebuia sa te justifici oricum, trebuia sa o lași asa. Nimănui nu cred ca ii pasa cine ești, cine era aia sau ala. Unii puneți prea mult preț pe TPU în loc sa trăiți în real, sunteți total stuck aici, nu asta ar fi problema, ci ca nu sunteți oameni ( nu ma refer la tine)
Sper ca nu ai luat-o în nume de rău, eu te stimez, îmi place mult cum scrii, dar omul suferă mult, nu e frumos sa fim judecători, mai ales ca tu ești o Crestina, ar trebui sa fi un om mai tolerant, mai bun. Eu te pup, și sper ca nu ai luat-o în nume de rău, și tu ești o ființa minunata dar trebuie sa acepti omul indiferent ce probleme are, sa îl iubești asa cum este el, nici tu nu ești perfecta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu are ca se confrunta cu o depresie ieșită din comun, dar era oricum predispus, nu cred ca este vina lui. Mie într-un mediu favorabil mi s-a declanșat brusc într-o zi! Ieșeam zilnic afara, aveam tovarăși, viata sociala, lucrurile nu stau chiar asa cum par, nu este vina lui, a încercat n tratamente și nu o funcționat, măcar a încercat. Sa îl ferească pe vreunul de aici sa se confrunte cu asa ceva, nu a-ți rezista nici o luna /doua luni va spun eu sigur. Are experientele lui subiective, nu se știe de ce a ales asta, este treaba lui happy

| Lukasssz a răspuns:

Anime trauma -_-

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum ar fi, depresiv sau nedepresiv, nu are nici un drept să-și verse frustrările pe oameni nevinovați sau să le pună vorbe în gură sau să-i acuze de cutare sau cutare lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Este posibil, dar dacă avea se întâlnea cu acest user, el a ales sa nu o facă. Daca ulterior a fost făcut psihopat îți dai seama ca nu i-a convenit ce i sa scris, iar tu semeni cu marfil al naibii laughing nici noi nu avem o dovada 100 % va nu ești tu, dar nici tu nu ai sa afirmi ca nu ești acel user in ce data te banuie mai mulți ca ai fi tu acel user.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dacă nu are o dovada clara nu ar trebui sa te banuie ca ai fi tu. happy
Eu zic sa va împăcati, și cam aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Rectific. E dreptul lui sa te banuie, nu are dreptul sa te acuze în ce data nimeni nu poate dovedi 100 % ca tu ești!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu i-am zis niciodată că e psihopat, abia dacă am interacționat de câteva ori.
Într-adevăr, i-am trimis cerere de prietenie prima, deoarece sunt nouă pe site și vreau să interacționez, virtual, cu mai multe persoane, să primesc și să ofer răspunsuri. happy
În al doilea rând, eu n-aș adresa niciodată insulte de genul, mai ales persoanelor pe care nu le cunosc personal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Alta e să acuzi și cu totul alta e să bănui.
După cum ai văzut în screenshot-ul de mai sus, el a afirmat sigur pe el că eu am făcut acele afirmații despre diabet și că eu sunt marfil. Nu a zis "bănui că".
Nu am alter-ego-uri și nici alte conturi în afară de acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gata. Cu toții la detectorul de minciuni, nu se mai poate rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

L-aș trece din prima, nici nu se pune problema. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă tu spui happy da, marfil era cam sensibil când spuneai ceva ce nu ii convine și dădea ignore repede. Tu vad ca ești calma, tu de fapt te ai simțit aiurea când sa "presupus" ca ai diabet nu ca ești marfil. Este? big grin acest cuvânt te-o cam,, mișcat " cel mai mult laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai un psiholog am consultat ultima oara in iunie, iar un psihiatru in mai, dar voi consulta si acum joi, ca eu am depresia aia netratabila si trebuie sa tin legatura cu medicul.

| RAY a răspuns:

Fata tu trăiești doar virtual, toată ziua ești aici, pui întrebări de ce iți iasă ochii din orbite, bănuiesc ca ești Troll sau nu ai ce face cu timpul tău liber, mosoti e un om inteligent, omul ți a răspuns, omul care a cercetat asta, tu stii mai bine, de ce iți bați joc de el?

De ce dai mesajele in public, se vede caracterul tău, se vb in pv acolo rămâne, ești genul bârfitoare, depresie non lifer care arunca cu venin

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Astia care traiesc doar online sunt mai anonimi cu real life, desi au la conturi fara nr

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu iti mai pierde timpul ca asta cauta, traieste din asta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deoarece cunosc regulamentul și vreau să-l și respect. =))=))=)) joci teatru

https://www.tpu.ro/utilizator/aclsen/intrebari/

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis ca am mai scapat de anxietate dar nu de depresie, peste tot cam asa ziceam. In general nu prea uit, ca in general notez ce si cum, nu le incurc.

Pai ce-mi zicea in privat, ma critica in prostie aiurea, se vedea ca nu ma suporta, adica orice faci si ce zici nu e bine, dar in acelasi timp venea cu scenarii pe temele care posta, sa-mi dau cu parerea, culmea.
Pana am incheiat si nu am mai vorbit.
In general nu sunt ipocrit, daca eu fac ceva, nu condamn pe altul daca face la fel.

Si da, am probleme mai mari decat depresia si anxietatea, corect.
De ex nu-mi place sa dorm cu una in pat ca ma deranjeaza ca sforaie, se bese uneori, mai miroase a transpiratie, imi place sa dorm singur in camera, nu-mi place sa pup pe gura si alte ciudatenii pe care nu le mai intalnesti.
Imi plac mai mult masturbarile si frecarile de corp decat penetrarea, nu sunt asa lesinat dupa una cum sunt multi altii, si altele.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iau in serios orice discutie cu un alt om, nu conteaza ca in real sau aici, tot oameni suntem de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și nici nu te săruți cu ea laughing

Pai te ai dat de gol la o întrebare menționând ca ai anxietate. Și te ai contrazis ca spuneai ca nu mai ai, dar mie îmi spuneai ca nu ai tupeu sa mergi la,, alea " ști tu la ce ma refer, atunci mi-am dat seama ca tu nu ai scăpat de anxietate si te contrazici singur dar nu realizezi. Spuneai ca nu poți sa te simți deloc confortabil, ca nu ai putea sa te dezbraci în fata lor și mega inhibiții, un om care nu are anxietate nu are aceste probleme, niciodată. Deci tu ai răspuns aiurea ca ai scăpat de anxietate. Ca s-a mai ameliorat asta e cu totul altceva, dar tu nu ai afirmat ca s-o ameliorat ci ca ai scăpat. Eu pot sa îți cofirm ca nu ai scăpat, și ca ai probleme serioase cu anxietatea. În rest, nu știu, nu ma bag, dar nu e ok ce o zis, nu ești obligat sa te întâlnești cu nimebi, te întâlnești cu cine vrei tu pana la urma.
Și mie îmi trimitea la fel, chiar romane rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refer la caracter, nu la ce mint ei ca-s bogatasi sau ce or fi, ca a la long nu se pot preface cu caracterul, se comporta si aici ca si in real, doar ca in real se mai abtin uneori, ca de aia zici ca aici vezi lepre si vai ca in real e alta treaba, lepre sunt si aia multi din ei, insa nu se arata asa usor in real, ii vezi real fie cand sunt sefii tai, fie la ei in familie, acolo si aici ii vezi cum sunt.

De aia am zis ca oamenii is aceiasi la baza peste tot.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma afecteaza, insa nu doream sa mai discut cu acel om pe privat, pentru ca acela ma apelase primul cu intrebari pe temele alea.
Nu vreau sa stau de vb cu cineva care nu ma suporta.

Si nu ma suporta pentru ca stia f bine ca ce zic de relatii, zic conform realitatii, probabil nu arata bine si se loveste de proba eliminatorie numita fizic si o fi respinsa de barbati.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca am scapat in mare parte, nu ca de tot de anxietate.
Pai nu ma pup ca saliva aia mi se pare scarboasa, hhhh.
Am zis ca am tupeu sa merg la alea, dar acolo ma inhib, nu merge asa odoronc tronc sa fac ssex cu o necunoscuta, parca imi era cumva rusine, ceva de genul, dar nu frica.

Insa da, poate fi si frica mascata, ai dreptate.

Dar confirmi bine, nu am scapat de anxietate total, chiar de cateva luni m-a luat mai tare.

Si mie imi trimitea romane, dar nu ma deranja, ideea era ca daca vroiai sa zici altceva, nu prea lua in seama, o interesa doar ce vroia ea.
Ma intreba de genu "detectivul ala avea un comportament asa si asa cu colegii, iar acasa era altfel, care era el cel real? Ce o fi simtit cand judecatoarea l-a descoperit?", chestii din astea.
Era pe tema duplicitatii, roluri, masti, si exact pe aceiasi tema discuta si primul user inainte de marfil (lui marfil i-am zis ca e acel user), ala din vara lui 2020, doar ca putin diferit acela, aia era moarta dupa unu care juca intr-un film, era mascat si ii inspira putere si personalitate.
Evident toate trei femei usere, si cea de dinainte, si marfil si rosalia tot femeie, zic asa ca idee.

Si marea problema era ca ea scria romane, eu ca raspuns tot romane, DAR ea ma critica ca scriu romane cum ca n-am ce face, desi ea facea la fel. Critica din orice.
Nu ma deranja ce scria ci ca ma critica mereu, asa ca am zis ca nu mai vreau sa vb.

Iar banuind ca marfli e rosalia, i-am dat azi un privat sa ii zic ca nu mai vreau sa vb cu un om care ma critica in prostie, adica am scris ce a postat mai sus in link.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

1. Nu petrec mai mult timp aici decât petrece Mosotti, asta reiese din cantitatea întrebărilor mele și cantitatea răspunsurilor lui.
2. Nu sunt troll, nu am fost și nici nu voi deveni vreodată.
3. Nu am aruncat cu venin în nimeni, am expus screenshot-ul cu mesajul primit de la Mosotti ca să demonstrez cele spuse de mine, că deși nu i-am adresat nicio insultă, el a afirmat că eu sunt una și aceași cu acea marfil pentru care se pare că are o obsesie.
4. Nu cred că numărul de întrebări puse de mine îl depăsește pe al tau.

Cheers!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai e cineva pe TPU care pune multe intrebari