| anonim_4396 a întrebat:

Îmi cer scuze adminilor site-ului că postez această întrebare la o oră distanță față de cea pecedentă, cunosc regulamentul, dar întâmpin o chestie ciudată pe care simt nevoia să o fac publică.
Ieri-seară, acel user, Mosotti, într-un răspuns al său la o întrebare al unui alt user, afirma despre mine următoarele:

https://ibb.co/qySfFKz

Când i-am trimis mesaj și i-am spus că se înșeală în privința mea, îmi replică următoarele:

https://ibb.co/yWqSBzK

După cum vedeți, afirmă că are mesaje și conversații "cu mine".
Pe lângă el, mai este și acest user care afirmă același lucru, că eu sunt acel/acea "marfil".

1. https://ibb.co/GHGVK6r
2. https://ibb.co/0MncL6J

Cu ocazia asta vreau să fac câteva precizări:
1. Nu sunt "marfil".
2. Nu știu cine este acel user.
3. Am căutat acel username pe acest site dar am văzut că nu se mai află în baza de date.
4. Multe întrebări și moduri de exprimare sunt asemănătoare.
5. Dacă aș fi fost eu într-adevăr acel user aș fi recunoscut, nu aveam de ce minții.
6. Nu am avut conversații îndelungate cu Mosotti în privat, doar două mesaje i-am trimis: unul în care îl întrebam ce îi inspiră figura unei actrițe, dat fiind că din răspunsurile lui de pe site denotă că poate citii un om după trăsături faciale, și al doilea mesaj când i-am spus că se înșeală în privința identității mele.
Sper că am lămurit situația.

Voi ați mai întâmpinat astfel de chestii?
Ați fost vreodată confundați cu alți useri?

151 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La inceput a fost crissa31, apoi marfil, care mi-au trimis mesaje in privat izbitor de asemanatoare, marfil recunoscind in privat ca a fost inainte crissa31. Ce e mai interesant e ca si de la tine am primit tot astfel de mesaje, izbitor de asemanator cu celelalte. Plus ca, oricit am incerca sa ne ascundem, in scris punem mult din personalitatea noastra, si daca stie cineva sa vada dincolo de litere, poate sa "miroasa" ce fel de om sta in spatele lor. Ori, tu ai stilul clar de scris al acelei marfil. Si eu cred ca tu esti, si ca ceilalti te-au mirosit bine, oricit de bine ai incerca sa te ascunzi. Eu in plus am dovada mesajelor primite. Si ar mai fi inca una. Cum te-ai schimbat din crissa31 in marfil, ai putut sa te schimbi din marfil in Rosalia. Eu cred ca asta e un punct slab al TPU, ca permite userilor sa isi schimbe numele. La urma urmei, dupa nume esti cel mai cunoscut aici, ca cei mai multi nu isi arata chipurile la fotografia de la profil, sau pun alte chipuri.
Iar daca chiar nu esti, e interesant ca te porti, si trimiti mesaje de parca ai fi o clona a ei. Consider ca e o chestie foarte ciudata.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Dacă aș fi fost eu marfil sau alt user, dacă aș fi avut un alt username înainte, aș fi recunoscut.
Ce motive crezi că aș fi avut să nu recunosc? Exact, nici unul.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lui marfil a trebuit sa ii prezint dovezi serioase ca e crissa31, si abia apoi a recunoscut. Ce motiv ar fi avut marfil? Nici unul, dupa logica ta. Eu cred ca e unul, dupa spusa lui marfil intr-un raspuns, si imi pare rau ca nu am pus un bookmark la pagina. Spunea ca ii place sa se dea altcineva, cand fata buna, cand fata rea, ca ii place sa faca acest joc. Oricum, am realizat ca esti marfil mult mai repede decat am realizat ca marfil e crissa31. Altfel, nu imi explic asemanarea izbitoare, care e confirmata si de altii.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Mi nu-mi place să fac jocuri stupide de genul. N-am pretins niciodată a fi ceea ce nu sunt și nici nu am de gând să încep acum.
Am mai întâlnit pe aici useri care au spus că au fost confundați cu alți useri din cauza întrebărilor sau a stilului de exprimare.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Când o să schimb username-ul o să vă anunț. happy
Momentan, nu am de gând să-l schimb prea curând.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu o faci! Mie imi place cum suna Rosalia. happy happy happy

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Da, e un nume frumos Rosalia, suna misto.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

E ok ca măcar ești cât de cât sincer fata de alții care mint și când respira. Eu sunt aproape le fel în realitate ca și aici, eu nu suport oamenii Ipocriți, mincinoși. Dacă nu as avea ura asta fata de romabi și Rromi, și nu as avea anxietate as fi cât se poate de ok, de când s-a agravat depresia am ura asta dar sunt perfect conștient ca sunt și oameni foarte ok, am cunoscut și oameni buni la suflet, cu caracter, civilizați și romani și Țigani, țigani mai puțin ce e drept dar am cunoscut unul foarte foarte deștept, mult peste nivelul nostru.
Lupt zi de zi cu asta, încerc sa ma autoeduc. Pe tine sincer nu te am văzut vreodată sa jignești pe cineva sa înjuri pe TPU, tu de exemplu nu reprimi chestia negativa, gândurile wild, ști sa ți pentru tine sa nu împrăștii cu răutăți. Asa ciudat cum ești tu, ești mai civilizat decât 85 % din romani, deci ai și calități, daca cineva nu le-o remarcat eu sincer le-am remarcat de mult, eu ador oamenii care sunt sinceri, care nu mint indiferent ca e depresiv, schizofrenic, retardat mintal, boschetar eu ador sinceritatea și urăsc oamenii care se dau ceea ce nu's! De aia m-am izolat ca sunt nu mai oameni perverși, Ipocriți, falși, cu 100 de fete tendențiosi, te cauta când au nevoie, interes, și ce discuți cu ei le spun și altora te bârfesc, acești oameni ar merita pedeapsa capitala!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal ca neanderthalianismul nu s-a dus din ADN, eu ce am tot zis pe aici? Realitatea o arata. Nu s-a dus nici la femei nici la barbati.
Barbatu vrea o femeie frumoasa pentru ca frumusetea tradus inseamna sanatate si fertilitate, ca daca babele erau mai fertile si mai sanatoase, pe ele le vedeau barbatii foarte frumoase.

Fameia vrea ce am zis.

Pocaitele au probleme, nu le pune pe alea, alea-s psihotice de fapt, ca asa au ajuns pocaite, majoritatea pocaitilor o sa-ti zica ca la un moment dat nu stiu ce senzatii au avut, ca au auzit pe nu stiu cine, si ca era clar ca trebuie sa se indrepte catre dzeu ala al lor.
Adica au avut o halucinatie si ei au luat-o de reala.
Desi si alea tot la frumusei se cam uita chiar daca nu recunosc, iar daca nu gasesc, sigur ca se marita si cu burtosi ca na, asa a zis domnu sa faca copii.

Daca nu ai stiut sa te porti cu ea, ce sa-ti fac, aia e.

Ce inseamna sarac la tine? Ca majoritatea oamenilor au salariu mediu net, ala e barbatul majoritar, sarac e ala care nu munceste si deci care are probleme.
Daca una te place, si daca n-ai nimic, faceti impreuna, casa, masina si etc, nu e nici o problema.

Cine sta cu burtosi, inseamna ca figura lor atrage destul, sau stau ca n-au pe altul, ori ca au bani.
Sa nu ne mai amagim, ca natura umana e aia care e, degeaba incerci tu sa ocolesti asta cu tot felul de exemple care nu-s chiar asa cum par.

Si la copii ce zice lumea "vai ce frumusel/frumusica e", nu zice "vaai ce destept e", aia zice dupa aia poate.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu era psihotica a fost constrânsa de părinții ei sa se pocăiască. Era ok, nu vb desore religie cu mine deloc. Sincer eu nu pun prea mult preț pe astea, dar eu recunosc ca nu as putea sta cu una urata. Am în curte o batoza eșuată și sta cu unul care arata ok, slim.
Nu ocolesc, eu nu stau în casa ca tine, stau de câteva luni, dar eu am umblat și pe dincolo și am văzut și naspeti care stăteau cu femei frumoase. Din nou îți spun, degeaba ești frumos dacă ești prost de bubui sau sărac ca duhul și trantor.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Figura burtosilor fiind mai masculina? Sau sa fie frumos la figura? Ca sunt și persoane care au figura masculina dar sunt urâți ca foamea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca a obligat-o parintii sa se pocaiasca, aia e, nu e vina ei.
Vezi? N-ai putea sa stai cu una neatractiva.

Asa si ele, n-ar sta cu unu total neatractiv, insa unele mai stau din interes sau din lipsa de altceva, si de aia iti pare ca vai cate stau cu urati.

DA, figura burtosilor atrage ca emite masculinitate, nu conteaza ca ii percepi tu urati ca foamea, frumusetea barbatului e ce masculinitate emite pe figura, iar la atitudine, in general e legata de figura, ca daca figura exprima ca are masculinitate, atunci automat are si atitudinea respectiva.
Sigur ca sunt si din aia care emit masculinitate dar n-au atitudine, dar mai putini, aia au probleme.

Trantorii sunt bolnavi psihiatric sau psihologic, un om sanatos de la sine nu poate fi trantor ca nu se simte bine asa chiar daca parintii au bani sa-i dea.
Si normal ca femeile nu vor un om bolnav.

Insa nu te amagi! Cate femei nu dau bani la barbati de care-s indragostite? Cate femei nu stau cu prosti? Cate femei nu stau cu violenti?
Toti cocalarii frumusei au gagici misto chiar daca au 2 clase si-s ai dracu si prosti.

Evident ca fizicul nu e proba suficienta, mare atentie, e eliminatorie dar nu ajunge.
Ptr o relatie serioasa nu ajunge, insa oricum prostu trantor frumos are parte de distractie cata vrea chiar daca nu face rel serioasa pentru ca alea nu vor vrea (desi daca-s indragostite vor face relatie si se vor desparti cand le trece indragosteala, iar ala e satul de f si de de toate, trece la alta), stie ce e aia sa fie iubit, dorit, placut, sexat, simpatizat.

Unu neatractiv deloc nu va simti niciodata asta, oricat de destept e si cu bani si cu caracter, mereu va avea sufletu gol, si cel mult va avea relatii pe interes din partea femeilor.
Ori daca are bani, e tinut de bani de fete misto, ca daca are bani, nu o sa vrea el din alea neatractive, si oricum sufletu e gol, ca stie ca nu il place.

Daca nu are bani si are venitul mediu, o sa ia una neatractiva pe care n-a luat-o altul, de care nici lui nu-i place, dar nici ea nu-l place insa vrea familie si aia e. Ca si aia neatractiva tot frumosi vrea.

Zicea in psihologie "un om neiubit, moare de fapt".

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu știu, eu mereu atrageam dar eram timid și anxios. Nu știu cum e sa fi urat, acum m-am ingrasat dar am văzut ca și acum atrag sexul opus, chiar pe una frumușela ce are 18 ani, din păcate nu s-a putut fiindcă era la frizerie, iar pe mine ca de obicei ma luase puternic anxietatea, eram concentrat sa nu se vadă ca tremur și 2 încercau sa îmi dea vrăjeală, nici nu le-am băgat în seama, eu eram concentrat sa nu se vadă ca tremur rolling on the floor nici nu știu dacă depresia este mai chinuitoare sau fobia sociala, este fantastic de chinuitoare fobia sociala, se manifesta fizic și acel tremur nu îl poți controla, când ești lovit și de depresie severa ești pe ultimul episod. Deci eu atrag și acum deși am 18 kg în plus nu știu cum naibii, nu ma așteptăm la una ca asta. Nu pot fi eu însumi din cauza anxietății, ma chinuie ca naiba.
Eu nu mai vreau sa răspund, nu mai vreau sa o umplu pe rosalia cu notificări, îmi este prea draga. Nu de alta dar poate intram în istorie și dam 400-500 de răspunsuri la o întrebare. Nici mie nu mi ar conveni sa se lungească discuția toată ziua cu zilele nici ei.
Eu m-am carat de aici. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum te faci ca nu sti cu naibi atragi? Ai figura atractiva independent de cele 18 kg in plus, prietenu meu alfa are 14 kile in plus.
Acuma dupa ce ti-am explicat, sti de ce atragi, sa te astepti la asta, norocul tau.

Ce conteaza ca s-ar lungi discutia? De aia e forum, sa tot vorbim. Sau putem deschide alta intrebare pe tema relatii.
Trebuie sa tratezi anxietatea, nu ai tratament adecvat.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am încercat și :
Seroxat
Spitomin
Cipralex e și pentru anxietate nu doar depresie
Olanzapina
Anxiar
Alprazolam
Și acum l-am schimbat din nou ca cele enumerate nu au ajutat deloc pe anxietate. Acum urmez tratament cu trittico, este un antidepresiv, anxiolitic și este ușor sedativ, mi s-a dat și pentru insomnie. Sincer nu cred ca ajuta nici unul pe anxietate, doar când ies afara se manifesta, în casa nu am absolut nici o problema, sau în magazine de exemplu, cred ca este și agorafobie. Se manifesta și fizic (tremur), este groaznica. Acum știu, pai am 29 și arat la fata ca la 23 doar ca mai gras. Nu am îmbătrânit deloc la fata.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am deschis intrebare aici despre ce discutam aici, ca sa ne mutam acolo:

https://www.tpu.ro/......age-emita/

o sa-ti raspund acolo la ce ai zis acum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Venlafaxina care și-o facut efect pe depresie și trittico urmez acum. Trittico asta cam e ciudat, tot o visez pe maica-mea, ea o decedat anul trecut, și pe taică-meu, ambii decedati.

| RAY a răspuns:

Fata tu trăiești doar virtual, toată ziua ești aici, pui întrebări de ce iți iasă ochii din orbite, bănuiesc ca ești Troll sau nu ai ce face cu timpul tău liber, mosoti e un om inteligent, omul ți a răspuns, omul care a cercetat asta, tu stii mai bine, de ce iți bați joc de el?

De ce dai mesajele in public, se vede caracterul tău, se vb in pv acolo rămâne, ești genul bârfitoare, depresie non lifer care arunca cu venin

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

1. Nu petrec mai mult timp aici decât petrece Mosotti, asta reiese din cantitatea întrebărilor mele și cantitatea răspunsurilor lui.
2. Nu sunt troll, nu am fost și nici nu voi deveni vreodată.
3. Nu am aruncat cu venin în nimeni, am expus screenshot-ul cu mesajul primit de la Mosotti ca să demonstrez cele spuse de mine, că deși nu i-am adresat nicio insultă, el a afirmat că eu sunt una și aceași cu acea marfil pentru care se pare că are o obsesie.
4. Nu cred că numărul de întrebări puse de mine îl depăsește pe al tau.

Cheers!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai e cineva pe TPU care pune multe intrebari

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Poate te confund cu cineva, recunosc ca si eram așa, de asta si ți am spus din experienta, pentru ca asta e politica TPU, multe răspunsuri multe puncte, devi populat, jasmina o sa fie userul anului, o spun ca frustrare ca nu am fost

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Voi ați mai întâmpinat astfel de chestii?"
Eu am o viata adevarata, in afara site-ului.
Recomand!
Aici pe site suntem doar niste litere, toti.
Multe mesaje de aici sunt scrise la plictiseala, la misto, la suparare, sau in necunostinta de cauza.
Mai sunt si informatii sincere si bune, dar nu e tot aia ca in viata reala.
Drept urmare, nu e normal sa fii ofensata de niste litere. Nu cunosti autorii, nici ei pe tine.
Fa ceva in viata reala.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Spui bine, nu am luat în seamă și nu m-a ofensat că acel user, Metistul, a afirmat, poate în glumă sau nu, că eu aș fi acel/acea "marfil", nici nu i-am răspuns până acum dar apoi a venit Mosotti cu acele afirmații nefondate și cu acel mesaj defensiv și am simțit nevoia să clarific situația.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ok, nu este nicio problema, nimeni nu cred ca considera altfel. Nu trebuie sa iei asa in serios lucrurile si conversatiile de pe TPU :/

Relax big grin

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Eu nu le iau, Mosotti văd că o face.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Se mai intampla, el ia lucrurile mai in serios, nu ar trebui sa fie o problema, nu?

Daca stai sa te afecteze o asemenea situatie aici... nu este bine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iau in serios orice discutie cu un alt om, nu conteaza ca in real sau aici, tot oameni suntem de fapt.

| Mosotti a răspuns:

Deci si Metisul (uitasem ce user mai exact era) are aceiasi parere.
Are aceiasi parere pentru ca tu ai pus aici o intrebare, iar el a dat link unde era cam aceiasi intrebare pusa de marfil.

Eu sincer nici nu stiam ca intrebarea ta a mai fost pusa undeva, metisu se pare ca stia.

Mai ales ca acel user care acum e anonim nu a mai aparut, cand ai aparut tu, ala a cam disparut.

Se mai intampla confuzii, dar cand coincid prea tare lucrurile, banuiala poate fi f mare.

Dar hai sa admitem 0, 5 % ca nu esti acel user.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Eu nu înțeleg un lucru: care e legătura între tine și acel/acea "marfil"?
Afirmi că ți-a zis ceva ce nu ți-a convenit. Ok. Înțeleg, dar cum a zis și NoTurbinaNoGood, aici suntem doar niște username-uri. Viața reală este cea de dinafara oricărui forum, fie că e TPU sau altul.
Citez tot pe NoTurbinaNoGood: "Drept urmare, nu e normal sa fii ofensat de niste litere. Nu cunosti autorii, nici ei pe tine.
Fa ceva in viata reala."

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu cred ca am pus link, dar seamănă mult cu acel user, nu ma interesează oricum cine este, când am invitat-o la cafea am spus-o sub forma de gluma. Dar ea imediat mi-o trimis cerere de prietenie după ce am menționat acel name într-o întrebare pusa de către ea. Are tendința ca acel user sa puna întrebări și sa le șterga, și mai multe, e Crestina ca acel user, și pune întrebări destul de asemănătoare. Nu știu daca este sau nu, dar nu ma interesează viata personala a ei, a nimănui de aici, ca am văzut cum sta treaba pe aici. Nu mai puneți atâta patos pe mediul online, trăiți în realitate. Și eu de multe ori am fost confundat eronat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu că ai zis acel răspuns în forma de glumă dar prin acel screenshot am vrut să arăt că și tu mă confunzi cu acel user.
Și LovedByGrace e creștină si ania sau PufulețiGratis. Asta înseamnă că e una și aceași persoană în spatele acelor username-uri? Eu cred că nu.
Eu n-am pus întrebări ca apoi să le șterg, doar adaug sau editez ceva dacă observ că am scris greșit sau am uitat să adaug ceva.
Mosotti văd că pune mult patos pe viața virtuală. Probabil nu are una reală, și de aceea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, inseamna ca nu tu ai pus linkul, a pus altcineva cand am zie eu ca ar fi marfil, dar am uitat la ce intrebare e.
Si din moment ce era cam aceiasi intrebare pusa...ce sa mai zic?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu vad oamenii cum sunt la general zic, ca omu e acelasi peste tot, si aici si in real si in scrisori in general, username-uri care-s tot oameni de fapt, pana la urma si aici interactionam tot cu oameni.
Tot viata e si asta, ca doar nu discuti cu niste roboti care au un username.

Si asa cum e aici, asa poti intalni si in real oameni buni sau rai.

Cand sunt asemanari de 98 %, e normal ca banuiala sa existe, pe langa ca e aceiasi tema, si unele aceleasi intrebari.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai zis gluma cu cafeaua, dar cand ai zis marfil, ai banuit ca e ea, ca altfel ziceai "dana" sau alt user ca ar fi.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Arată-mi și mie acel link.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ok. Dacă oamenii sunt aceași peste tot atunci ce părere ai de aceia care pretind a fi bogați, medici sau mai știu eu ce pe forumuri dar realitatea e cu totul alta?
La aceia care pretind a fi ceea ce nu sunt.
Viața virtuală e foarte diferită de cea reală.
Un exemplu zdrobitor sunt acei așa-ziși "loverboy", aceia care racolează fete, pretinzând că le iubesc, că sunt oameni cinstiți, că au un job modest, ș.m.d.
Aceia scriu declarații de dragoste fetelor care le pică în "plasă", le duc cu zăhărelul iar în realitate încep să-și arate adevărata față. Ce denotă de aici?
Că acel tip tandru și iubăreț din mediul online (Facebook, Instagram) nu coincide cu cel din viața reală, care mai apoi le predau proxeneților fără nicio mustrare de conștiință.
Sfatul meu prietenesc e să încerci să-ti trăiești viața mai mult în afara internetului (offline) decât online.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scrii la un nivel superlativ ca ea, și nu, celalalte usere nu se aseamănă cu acel user, tu te asemeni, dar dacă ești marfil nu trebuie sa îți fie rușine ca dădea răspunsuri foarte bune, chiar avea câteva răspunsuri apreciate de editori, și scria la fel de corect gramatical ca tine, la un nivel superlativ, dar de multe ori își starea întrebările, apăreau ca anonim. Dacă ești sau nu tu, nu contează, și marfil era un user educat și tu ești! Mi-e mi-ar fi plăcut sa cunosc o fata /femeie liniștită de pe TPU, dar multe sunt speriate de bombe, nu au curajul nici sa spună de unde sunt, sau câți ani au. Mulți sunt trolli, Ipocriți, paranoici, asta rămâne pana la urma Q&A întrebări și răspunsuri.
Am văzut ca unii s au cunoscut irl cu unii /unele, probabil erau mai open mind decât altii /altele. Aici mulți își fac cont și se dau fete, unii fac mișto la greu, alții mint non stop, alții o fac în bătaie de joc, ce contează cine ești? Eu nu sunt stalker sa urmăresc pe cineva. Mi ar plăcea sa cunosc o fata pe aici, o fata liniștită, dar am văzut ca multe au probleme sunt speriate, anxioase.

Cu tine chiar as ieși la o cafea, îmi place mult cum scrii, dacă ești și blonda mai cucerit deja laughing dar nu mai am așteptări, m-am convins cum sta treaba pe aici. Oricum tu te potrivești cu cineva foarte smart, și cu un crestin, cu o persoana cu studii superioare.

Toate blondele cu ochi albastrii sa apeleze la mine, rog seriozitate laughing

Mai în gluma mai în serios, fi-ți oameni buni, este gratis happy

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, oricum nu este o platforma foarte serioasa, multe își pun poze fake pe aici, alții se dau fete, am văzut la o întrebare cum un o "fata" după ce i-am dat un răspuns și-o modificat nickname-ul într-unul de băiat, și nu e primul. Aici toți dilii /toate diliile s-au adunat, dar sunt și oameni ok. TPU o devenit o platforma de trolli, bătaie de joc.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu cred ca l-am pus eu! E oricum multă ipocrizie, nimeni nu o sa spună cine e cu adevărat, sau sa admita unele chestii.
Chestia e ca eu am o părere ok și despre acest user, și despre marfil, asa ca nu ar avea de ce sa se simtă prost marfil dacă continua sa mai dea răspunsuri cum o făcea de regula, avea sanse sa fie nominalizata userul anului, sau sa fie printre cei nominalizați. Și rosalia scrie impecabil, pe mine puțin ma cam cucerit laughing marfil parca avea un fetiș cu preoții ocultihee hee

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar marfil se lua de mine pe privat din orice, nu era ce parea pe forum, de aia i-am zis Rosaliei ca acum pe privat nu mai vreau sa discut cu ea cand m-a apelat ea prima (asa cum facuse si marfil, culmea). Ptr ca eu sunt convins ca marfil este.
Iar daca e marfil am tot dreptul sa spun ce i-am zis pe privat acum rosaliei, adica ce a prezentat ea in link.

Am zis ca din moment ce marfil zicea ba ca ma dau mare desi nu verifica ce spun sa vada daca zic bine sau nu, ba ca nu fac nimic, ba aia ba ailalta, doar critica, dar in acelasi timp prezenta situatiile care le dorea ea sa dau pareri despre.
Exact si Rosalia a facut acelasi lucru acum cand m-a apelat prima data, ca si celalalt user, prezentare de situatie pe temele specifice care le pune pe forum, si apoi sa dau o parere.
Asta nu era nici o problema daca nu facea ce facuse inainte.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Este la una din intrebarile tale, nu mai stiu exact care este, am zis eu ca pui aceleasi intrebari ca marfil, si acel user vine cu linkul catre cealalta intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Așa, de curiozitate: Când ai consultat ultima oară un psiholog sau psihiatru?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Așadar, contrar unsername-ului, "marfil" era femeie...
Până acum nu mai auzisem acest nume/poreclă. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Îmi trimitea și mie mesaje, cu mine vorbea ok. Poate nu ii plac ateii, poate are ceva personal cu tine, nu știu din moment ce habar nu am ce mesaje îți trimitea, sincer nici nu ma interesează! Dar este puțin ciudat ca o tinut sa se justifice ca nu este ea, pana la urma nu era un număr mare de useri care o suspecta ca ar fi marfil. Mulți suntem ciudați, avem multe defecte, suntem cringe în anumite momente, cted ca ar trebui sa ne acceptam asa cum este și sa ii acceptam și pe cei din jur, sa nu mai emitem pretenții asa mari dacă nici "noi" nu suntem perfecți, ar trebui sa fim mai ok, sa avem un comportament mai ok unii fata de alții, sa vedem și calitățile nu doar defectele. Nu o sa ne schimbam oricum, degeaba spun eu cum ar trebui sa fim, dacă nu suntem! Și nici nu o sa devenim. Și tu în unele momente ai fost ipocrit, ziceai ca nu mai ai anxietate, ca ai doar depresie, la o întrebare recunoșteai ca de fapt încă confrunți cu asta, și te contraziceai singur, nu aveai curaj sa mergi la ști tu unde/la cine. Nu scriu aici, te cuprindeau emoțiile, nu puteai sa stai lângă o... Era clar ca nu ai scăpat de anxietate, eu una doua mi-am dat seama câte contrazici, ori poate ai o forma de amnezie din cauza depresiei și nu ști ce scrii pe aici, uiți. Ești un tip inteligent, e păcat ca ți ai irosit viata stand în casa mereu, dar depresie este o boală foarte grava pe care unii nu o pot înțelege pana nu o trăiește și la unii trece, la unii rămâne pe viata. Unii pot sa o confrunte și dacă e relativ serioasa, alții nu reușesc. Din punctul asta de vedere te înțeleg, și nu ar trebui sa fi judecat, depresia este ceva ce te paralizează în unele momente, ogramada de persoane s-au sinucis, pana la urma și dacă nu aveai depresie, anxietate, tot treaba ta era. Nu e nimeni în măsura sa judece, sa își vadă naibii de lungul nasului. Chestia e ca eu nu prea aderez Ipocriții. Tu oricum ai probleme mai grave decat depresie și anxietate, dar asta din nou e treaba ta. Ești oricum un tip deștept, poate ai șanse sa devii userul anului. De anxietate sa știi ca nu mai scapi, asa cum nu ai scăpat de depresie nici de anxietate nu o sa scapi. În schimb o poți gestiona...
Na, pana la urma eu nu cred ca contează dacă rosalia este sau nu marfil, ar trebui sa fim mai buni, mai indulgenți, trăim vremuri macabre, nu trebuie sa fim ostili unii cu alții.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și, mă rog, ce te afectează pe tine așa de mult ce a zis un străin de pe un forum despre tine?
Relax. Take it easy. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Repet! Aici mulți sunt scammeri, (uneori) nu trebuie sa iei totul ad literam. Fiecare se poate da cineva dorește, alții au conturi multiple și,, au un alter ego ", viata se trăiește irl cu adevărat nu online!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am vrut să specific că nu sunt marfil, datorită acelui mesaj defensiv pe care Mosotti mi l-a trimis, cel din screnshot-ul de mai sus.
Nu am luat nimic personal, până la urmă este vorba de un forum care aparține vieții virtuale, ci nu reale.
Eu țin foarte mult la armonie și la buna înțelegere dintre oameni.
Nu mi-a convenit ca Mosotti să-mi "bage" cuvinte în gură, cum că
eu, Rosalia, am făcut acele afirmații despre diabet.
În primul rând că nu am avut niciodată simptome specifice acelei boli.
Părerea mea este că are o oarecare obsesie cu acea marfil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lui Mosotti ar trebui să-i explici asta. Văd că el se simte ofensat de ce afirmă niște username-uri despre el.
Într-adevăr, viața se trăiește irl, asta i-am zis și lui Mosotti dar din câte se pare, el nu are o viață reală.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu are ca se confrunta cu o depresie ieșită din comun, dar era oricum predispus, nu cred ca este vina lui. Mie într-un mediu favorabil mi s-a declanșat brusc într-o zi! Ieșeam zilnic afara, aveam tovarăși, viata sociala, lucrurile nu stau chiar asa cum par, nu este vina lui, a încercat n tratamente și nu o funcționat, măcar a încercat. Sa îl ferească pe vreunul de aici sa se confrunte cu asa ceva, nu a-ți rezista nici o luna /doua luni va spun eu sigur. Are experientele lui subiective, nu se știe de ce a ales asta, este treaba lui happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum ar fi, depresiv sau nedepresiv, nu are nici un drept să-și verse frustrările pe oameni nevinovați sau să le pună vorbe în gură sau să-i acuze de cutare sau cutare lucru.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Este posibil, dar dacă avea se întâlnea cu acest user, el a ales sa nu o facă. Daca ulterior a fost făcut psihopat îți dai seama ca nu i-a convenit ce i sa scris, iar tu semeni cu marfil al naibii laughing nici noi nu avem o dovada 100 % va nu ești tu, dar nici tu nu ai sa afirmi ca nu ești acel user in ce data te banuie mai mulți ca ai fi tu acel user.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dacă nu are o dovada clara nu ar trebui sa te banuie ca ai fi tu. happy
Eu zic sa va împăcati, și cam aia e.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Rectific. E dreptul lui sa te banuie, nu are dreptul sa te acuze în ce data nimeni nu poate dovedi 100 % ca tu ești!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu i-am zis niciodată că e psihopat, abia dacă am interacționat de câteva ori.
Într-adevăr, i-am trimis cerere de prietenie prima, deoarece sunt nouă pe site și vreau să interacționez, virtual, cu mai multe persoane, să primesc și să ofer răspunsuri. happy
În al doilea rând, eu n-aș adresa niciodată insulte de genul, mai ales persoanelor pe care nu le cunosc personal.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Alta e să acuzi și cu totul alta e să bănui.
După cum ai văzut în screenshot-ul de mai sus, el a afirmat sigur pe el că eu am făcut acele afirmații despre diabet și că eu sunt marfil. Nu a zis "bănui că".
Nu am alter-ego-uri și nici alte conturi în afară de acesta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gata. Cu toții la detectorul de minciuni, nu se mai poate rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

L-aș trece din prima, nici nu se pune problema. big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă tu spui happy da, marfil era cam sensibil când spuneai ceva ce nu ii convine și dădea ignore repede. Tu vad ca ești calma, tu de fapt te ai simțit aiurea când sa "presupus" ca ai diabet nu ca ești marfil. Este? big grin acest cuvânt te-o cam,, mișcat " cel mai mult laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai un psiholog am consultat ultima oara in iunie, iar un psihiatru in mai, dar voi consulta si acum joi, ca eu am depresia aia netratabila si trebuie sa tin legatura cu medicul.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Astia care traiesc doar online sunt mai anonimi cu real life, desi au la conturi fara nr

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis ca am mai scapat de anxietate dar nu de depresie, peste tot cam asa ziceam. In general nu prea uit, ca in general notez ce si cum, nu le incurc.

Pai ce-mi zicea in privat, ma critica in prostie aiurea, se vedea ca nu ma suporta, adica orice faci si ce zici nu e bine, dar in acelasi timp venea cu scenarii pe temele care posta, sa-mi dau cu parerea, culmea.
Pana am incheiat si nu am mai vorbit.
In general nu sunt ipocrit, daca eu fac ceva, nu condamn pe altul daca face la fel.

Si da, am probleme mai mari decat depresia si anxietatea, corect.
De ex nu-mi place sa dorm cu una in pat ca ma deranjeaza ca sforaie, se bese uneori, mai miroase a transpiratie, imi place sa dorm singur in camera, nu-mi place sa pup pe gura si alte ciudatenii pe care nu le mai intalnesti.
Imi plac mai mult masturbarile si frecarile de corp decat penetrarea, nu sunt asa lesinat dupa una cum sunt multi altii, si altele.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și nici nu te săruți cu ea laughing

Pai te ai dat de gol la o întrebare menționând ca ai anxietate. Și te ai contrazis ca spuneai ca nu mai ai, dar mie îmi spuneai ca nu ai tupeu sa mergi la,, alea " ști tu la ce ma refer, atunci mi-am dat seama ca tu nu ai scăpat de anxietate si te contrazici singur dar nu realizezi. Spuneai ca nu poți sa te simți deloc confortabil, ca nu ai putea sa te dezbraci în fata lor și mega inhibiții, un om care nu are anxietate nu are aceste probleme, niciodată. Deci tu ai răspuns aiurea ca ai scăpat de anxietate. Ca s-a mai ameliorat asta e cu totul altceva, dar tu nu ai afirmat ca s-o ameliorat ci ca ai scăpat. Eu pot sa îți cofirm ca nu ai scăpat, și ca ai probleme serioase cu anxietatea. În rest, nu știu, nu ma bag, dar nu e ok ce o zis, nu ești obligat sa te întâlnești cu nimebi, te întâlnești cu cine vrei tu pana la urma.
Și mie îmi trimitea la fel, chiar romane rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refer la caracter, nu la ce mint ei ca-s bogatasi sau ce or fi, ca a la long nu se pot preface cu caracterul, se comporta si aici ca si in real, doar ca in real se mai abtin uneori, ca de aia zici ca aici vezi lepre si vai ca in real e alta treaba, lepre sunt si aia multi din ei, insa nu se arata asa usor in real, ii vezi real fie cand sunt sefii tai, fie la ei in familie, acolo si aici ii vezi cum sunt.

De aia am zis ca oamenii is aceiasi la baza peste tot.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma afecteaza, insa nu doream sa mai discut cu acel om pe privat, pentru ca acela ma apelase primul cu intrebari pe temele alea.
Nu vreau sa stau de vb cu cineva care nu ma suporta.

Si nu ma suporta pentru ca stia f bine ca ce zic de relatii, zic conform realitatii, probabil nu arata bine si se loveste de proba eliminatorie numita fizic si o fi respinsa de barbati.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca am scapat in mare parte, nu ca de tot de anxietate.
Pai nu ma pup ca saliva aia mi se pare scarboasa, hhhh.
Am zis ca am tupeu sa merg la alea, dar acolo ma inhib, nu merge asa odoronc tronc sa fac ssex cu o necunoscuta, parca imi era cumva rusine, ceva de genul, dar nu frica.

Insa da, poate fi si frica mascata, ai dreptate.

Dar confirmi bine, nu am scapat de anxietate total, chiar de cateva luni m-a luat mai tare.

Si mie imi trimitea romane, dar nu ma deranja, ideea era ca daca vroiai sa zici altceva, nu prea lua in seama, o interesa doar ce vroia ea.
Ma intreba de genu "detectivul ala avea un comportament asa si asa cu colegii, iar acasa era altfel, care era el cel real? Ce o fi simtit cand judecatoarea l-a descoperit?", chestii din astea.
Era pe tema duplicitatii, roluri, masti, si exact pe aceiasi tema discuta si primul user inainte de marfil (lui marfil i-am zis ca e acel user), ala din vara lui 2020, doar ca putin diferit acela, aia era moarta dupa unu care juca intr-un film, era mascat si ii inspira putere si personalitate.
Evident toate trei femei usere, si cea de dinainte, si marfil si rosalia tot femeie, zic asa ca idee.

Si marea problema era ca ea scria romane, eu ca raspuns tot romane, DAR ea ma critica ca scriu romane cum ca n-am ce face, desi ea facea la fel. Critica din orice.
Nu ma deranja ce scria ci ca ma critica mereu, asa ca am zis ca nu mai vreau sa vb.

Iar banuind ca marfli e rosalia, i-am dat azi un privat sa ii zic ca nu mai vreau sa vb cu un om care ma critica in prostie, adica am scris ce a postat mai sus in link.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

"Am zis ca am scapat in mare parte, nu ca de tot de anxietate.
Pai nu ma pup ca saliva aia mi se pare scarboasa, hhhh."

Deci încă o data te contrazici, și nu o realizezi ca o faci! Un om care nu are anxietate, niciodată nu ar afirma asa ceva, asta e un feedback pueril, și cringe EVER venind de la o persoana matura! Este o ipohondrie pe fondul anxietății în toată regula! Și pe mine parca ma întrebat asta rolling on the floor poate dacă te întâlneai, nu mai scăpai în viata ta de acel user! Dar am mai zis, nu trebuie luat absolut tot ad literam de pe TPU, unii mai fac și mișto, se distrează pe unele teme de discuție, sau poate chiar au probleme!
Cred ca ai "rănito" când ai refuzat sa te întâlnești cu ea acolo a fost scânteia hate-ului. Poate te vroia și pe tine ca preot satanist, ocult rolling on the floor
Da, te tachina când îți spunea ca ii scrii romane când și ea o făcea. Sau poate nu era ea! laughing putini useri sunt serioși aici. Pai nici eu nu răspundeam dacă nu îmi vedem nickname-ul... Te plac femeile, le ai furat mințile rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Dar tu de unde ști ca noaptea când dormi nu te besi? laughing

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Eu banuiesc ca are si contul asta https://www.tpu.ro/utilizator/acnkyi

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce ma contrazic? Ce anume am afirmat si ma contrazic?!

Primu user inainte de marfil (care credeam ca e marfil de fapt, pentru ca mi se pare ca de la userul ala revenise si a zis ca e primul user), era ea adica femeie, ca am vazut-o web, ne-am schimbat poze, voce asa ca amici. Era o tipa clar, imi tot zicea cat de mult ma iubeste, bine, eu o luam in gluma, eu nu dadeam curs la chestia asta, eram asa mai rece, dar culmea, ii placea asta.

Iar cand a fost intrebare undeva cu cine am vrea sa ne vedem de pe TPU, eu am zis ca cu RAY, si atunci ea a inceput cu prostiile ca ce, ca, cum sa ma vad eu cu o proasta ca ea, etc, adica se subestima aiurea. Eu nu vreau sa ma vad cu femei, ca alea dezamagesc cel mai tare, de aia, barbatii sunt mai echilibrati.
Eu iti zic, ca poate si tie zicea la fel, asta era prin vara lui 2020 cu primul user inainte de marfil care de fapt marfil era cred.
Ca tema principala era aceiasi si la prima si la marfil, oameni cu putere, cu personalitate, masti in societate, etc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, obsesie nu exista fara anxietate, dar exista obsesie si fara, cand unu se gandeste in prostie la una si doar asta are in cap, cica o iubeste, si nu mai poate fara ea, ce sa zic.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu, Rosaila nu are cum fi acela, ca acela pune cu totul alte tipuri de intrebari, nu doar ca nu pune aceleasi intrebari, dar nici macar tema nu se aseamana deloc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai poate ma bas eu, dar n-am nevoie si de basinile altuia. Ca unele basini put, altele nu. Daca ai defecat inainte, risti sa nu puta, daca nu ai defecat, risti sa puta rau, deci depinde de noroc.
Vreau sa stau lejer in pat, noaptea e sa dormim, nu sa stam unu in altul asa in prostie ca nu imi place asa.
De ex multi se spala inainte de sex, fac sex, si apoi se culca, pai dupa ce fac sex, put a transpiratie! Eu si dupa o mmasturbare ma duc la baie si ma spal pe subrat ca put a transpiratie de la efortul ala, ce naiba, damite cand faci ssex normal cand efortul e mai mare.

Si de discutat, sex si altele, avem timp dupa munca pana la culcare sa tot facem.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ți am răspuns deja! Dar nici acum nu îți dai seama rolling on the floor
Un om cu anxietate niciodată nu face astfel de afirmații, mai ales ca ai 40 de ani, nu ai 13. Raspunsul tău este tipic unuia de 12 ani laughing dar lasă că nu ești băiat rău, ai depresie serioasa nu te condamn.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imi raspundeai, intelegeam. Zi concret despre ce afirmatii e vorba, ca aia cu prostituatele e clar, am zis ce si cum. Nu stiam ca de la anxietate vine inhibarea aia de ma ia la ele.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pai nu ma pup ca saliva aia mi se pare scarboasa, hhhh."
Man nu te supăra, dar ai probleme seriose. Care bărbat ar putea sa afirme asa ceva? Asta e ipohondrie maxima, paranoia! Dacă aveai 10 ani și dădeai acel răspuns înțelegeam. Ai anxietate grava, nu are legătură cu prostituatele, ci cu ce inepții scrii tu ca om matur. Aia nu, aia nu, aia nu, tu nu realizezi ca ai probleme seriose? Lasă boss, e asa cum spui tu, nu se poate înțelege omul cu tine. Eu nu zic sa te săruți cu o prosti..., ci cu iubita ta! Cu alea da, nu te săruți, e de înțeles. Dar tu nici cu iubita ta nu te ai săruta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nici un paranoia! De aia nici nu beau dupa cineva, saliva aia miroase urat pentru mine, iar la gust nu mai vorbesc, nu e nici o ipohondrie, ipohondrie e cand iti inchipui ca ai boli.
Pai ti-am zis ca am si alte probleme, am recunoscut, nu sunt ca aia care zic nuuuu domne, n-am nimic.

Realizez f bine ca am probleme serioase, cum nu? De mic simteam ca-s altfel decat altii, si parintii au observat.
Nu sarut pe nimeni, ca scuipatu e la fel la toti. Nici saliva mea nu o suport, in gura nu o simt, dar daca o pun pe ceva afara si miros, vomit instant.
Sunt damblagiu, aia e.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și uite asa o ajuns întrebarea asta la populare.
Și eu am probleme serioase cu anxietatea, dar ce spui tu aici e ceva foarte atipic. Dacă o sa le spui unor persoane random chestia asta râde și cu curul de tine crede-mă, nu e de glumit. Dacă se spala de 3 ori pe zi e ok, dar tu poate te ai sărutat cu una ce ii mirosea gura și ai rămas cu traume rolling on the floor altfel nu știu de ce ai morbiditatea asta. Eu cred ca multe femei s-au dat la tine, dar tu pe majoritatea le ai refuzat, tot dintr-o chestie morbida. Sunt sigur ca ai atras multe femei, degeaba spui tu de figura, tu suferi de un sindrom mintal, te autosabotezi, o faceai de fapt când erai abordat, singur te autodistrugeai dar de fiecare data îți părea rău de decizia luata, apoi tot asa continuai. Tu nu te ai izolat de societate din cauza depresiei, ci din cauza proștilor ce le debitai, ca și acum de altfel, au ras mulți dre tine, te au luat peste picior și te ai închis între 4 pereți. Ești acum deștept, dar înainte nu cred ca erai rațional, cam tot ce gândeai reprimai. Tu o sa negi, dar 60-70 % asa este!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai studiat și materiile fiecare care put, care nu! rolling on the floor ahaha ești criminal omule

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Sa sti ca oamenii, femeile nu fac des chestiile astea, dacă au gaze se duc la baie, apoi nu toti oamenii după ce fac sex miros a transpirație si daca ar mirosi sa zicem, s ar duce sa se spele. Astea se rezolva de la sine nu e normal sa faci caz pe chestiile astea, oamenii educați au grija de igienă lor, se simt si in plus se pot si comunica lucrurile astea intr o relație. Un bărbat experimentat stie sa sărute, sărutul e sexy te face sa te exciti, sunt persoane care dacă nu încep cu sărutul nici nu pot face dragoste, dar și sărutul e o artă fiindca nu trebuie să folosești saliva prea multa asta se controlează cumva, sărutul poate fi de mai multe feluri. Pe de alata parte fiecare om are ciudățeniile lui, si mie imi place uneori sa fiu singura, sa dorm singura, dar totusi imi place sa fiu si cu iubitul meu, nu judec pe nimeni, doar ca mi s-a parut ca prezinti ideile tale că si cum ar fi un adevăr valabil pentru majoritate a si de fapt nu este asa. Pe de o parte te inteleg, fiecare are zona lui de confort, fiecare tine la intimitatea sa, dacă tu ți ai găsit echilibrul si esti ok asa, în fond asta contează,

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Suntem 3. Si eu am aceeasi parere (vezi raspunsul meu). Si probabil mai sunt si altii, care nu se baga si nu spun.
Eu am fost mai indulgent ca tine, i-am dat 1% ca nu e marfil happy

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ai afirmat prin răspunsurile tale că dacă iubita/soția/partenera ta ar fi escortă nu te-ar deranja.
E paradoxal, știi de ce? Că ți-e scârbă după o simplă salivă dar nu ți-e scârbă să faci "dragoste" după altul.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am înțeles că ai probleme și nu e nimic de condamnat dar asta nu-ți dă dreptul să faci afirmați nefondate despre oameni.
Nu aveai nicio dovadă că eu sunt marfil dar ai afirmat sigur pe tine că am vorbit eu despre diabet.
În nici un moment nu ai zis "bănui" ci ai mers pe principiul "sunt sigur".
Ieși afară din casă, petrece mai mult timp în societate, că acolo e adevărata viață. Viața virtuală e destul de superficială.
Ai zis că frecventezi un psiholog...ei bine se pare că ori nu-i spui toate problemele ori acel psiholog e ineficient.
Încearcă să nu te mai axezi atât de mult pe "ceea ce a fost" ci pe "ceea ce este".
Frustrările și resentimentele nu-și au locul într-un suflet frumos. happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa rada, nu conteaza, eu asa gandesc. Nu ca miroase gura, pur si simplu saliva in sine e scarboasa pentru mine. Nu am ramas deloc cu traume, de mic eram asa, de aia nu beam dupa nimeni, cand am baut odata am vomitat ca era pe cana ca bause maica-mea. Si de atunci nu mai beau dupa nimeni sau mananc, pana nu spal vasele sau tacamurile bine.

Nu s-au dat multe la mine deloc, ca nu arat atractiv, chiar mai nici una nu s-a dat, iti zic sincer.
Dar da, daca se dadea, ai dreptate refuzam din cauza pe care am zis-o.

Nu m-am izolat deloc, am familie si trei prieteni f buni cu care ma vizitez foarte des, stam ore la vorba, jucam carti, table, nici nu as rezista sa stau izolat.
Dar nu am nevoie de 100 de prieteni falsi, nu ma intereseaza sa am 100 de persoane cu care am contact daca nu sunt pe placul meu, si care nu au in cap decat panarama si prosteala, cum sunt majoritatea. Trei ajung, nici n-as avea timp de altul.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ce era pe cana mamei? Saliva?
Ai putea sa o pupi pe gura, nu neapărat french Kiss laughing
Tu nu nici o idee cât esti pe alocuri de deștept, sunt multe care sunt atrase de inteligenta, se numesc sapiosexuale. Nu cred ca aveai o figura asa nasoala, este un mecanism de apărare cu figura, sunt destui care chiar au o figura nasoala și tot au avut femei...

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Nu am zis ca ce zic eu e valabil pentru majoritatea, din contra ideile mele-s unice. Sunt mai ciudat, o recunosc, sunt anormal, chiar voiam sa scriu o carte "cel mai ciudat om din lume".

Am niste chestii de nu le mai intalnesti, si mai am dar nu le zic aici. Nu e vb de comportament, ca ala e ok, stiu sa ma port cu oamenii (dar cu porcii sunt porc), sunt sociabil, deschis, comunicativ, prietenos, discut serios, dar am alte ciudatenii.

Degeaba saruta bine sau nu, daca pentru mine saliva e scarboasa, hhhh.

Cu transpiratia sa stii ca stiu destui care nu-s asa igienici, eu daca ma spal acum si ma duc jos la cumparaturi si iau ceva mai greu si merg mai mult, cand ajung acasa, iar miros la subrat a transpiratie.
Ca sa nu mai zic de homo cum baga penisul in rahat, sau unii se ling in c, doamne fereste, oricat ai spala, tot rahat e inauntru, da-o naiba de treaba.

Iar cu dormitul in pat cu ea, nu, prefer singur, e mai bine si pentru lejeritate si toate, nu are sens sa doarma cu mine in pat, ca suntem acolo sa dormim nu altceva.
Ba mai sforaie, sau invers, barbatu sforaie, si nu prea cade bine uneori.

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Pai da, si eu am banuit ca marfil era Crisstine31, userul din vara lui 2020 care ma apelase pe privat si am tot vorbit, ne-am dat poza asa ca amici, ne-am auzit si cu voce si tot, iar dupa ce nu i-a convenit ca n-am vrut sa ne vedem si ca am zis aici ca am vrut cu Ray sa ma vad, s-a intors, daca pana atunci eu eram singuru care o inteleg atat de bine (zicea ea), acum eram un psihopat, un turbat si asa mai departe.

Apoi a disparut, sau mai bine zis a "disparut", ma apeleaza marfil (in stilul lui cristinne31) doar cu alta tema, cum ca dau raspunsuri bune la sanatate.
Se mai uita ea la ce scriam, si ajunge la concluzia sa sunt arogant si ma dau mare.
Spune pe forum ca are sete nejustificata dupa mese, ii zic sa se controleze de diabet cu testul de glicemie provocata evident discutand cu un medic (pentru ca asa se face daca glicemia dimineata e la granita de 100, ea avea 96), refuza, zice ca ma dau mare si ca nu e cazul, desi nu a verificat ce am spus ca sa afle ca am zis bine.
Dupa ea cineva care se pricepe la ceva (verificabila treaba) si zice la anume subiect despre, inseamna ca acel om se da mare.

Dupa aia critici, ca nu fac nimic desi imi stia situatia medicala, ca ma dau mare, ca aia, ca aia, ca ailalta, imi pune scenarii cu actori, cu masti sociale, diversiuni, etc, ma intreaba sa dau pareri despre (cam cum face Rosalia acum), nu ma deranja ce ma intreba, ci cum s-a purtat.

Dispare si ea, apare Rosalia care m-a apelat cu subiectul cu actori, ce parere am de personalitatea lui cutare.
Am banuit ca e marfil si nu am vrut sa vorbesc cu ea.

Dar hai sa accept ca n-ar fi ea totusi, si apoi i-am raspuns pe privat azi.
Un user a dat un link la o intrebare de la un user care acum apare Anonim, care era aceiasi pusa de Rosalia in ultimul timp.

Ti-am explicat ca sa iti faci o parere.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu mi-e scarba sa fac dragoste dupa altul, ca n-am nasul in penis cand il bag in vulva, deci nu e problema, nu iau contact cu gura sau nasul acolo, plus daca se spala, secretiile din vulva sunt okey, pentru penis zic, nu pentru gura sau nas.

Asa cum penisul pot sa-l bag in gura ei la o adica, ca nu simt mirosul si gustul salivei, ma spal apoi si e okey, zic la o adica.

Ca doar ala ce-i face, nu-i baga fierul rosu acolo ca sa vina cu vulva deteriorata, tot cu ea intreaga vine acasa.

Nu ma deranjeaza daca ar fi excorta, ca ala e jobul ei, atat timp cat cu mine e okey, nu ma deranjeaza ca nu are de ce.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pe cana mamei a ramas saliva acolo unde bause, si mirosea nasol.
Sunt atrase pe dracu de inteligenta, daca esti asa, zice ca gandesti prea mult, ca plictisesti, ele vor prosteala, hahaiala, glume, panarama, distractie si atata, cluburi, nu vor discutii serioase pe anumite teme, si asta in 19 ani de cand am tot vorbit cu femei de tot felul.
Si alea inteligente abia asteapta sa scape de la facultate sau munca sa sara in prosteala.

Cu barbatii m-am inteles mult mai bine, de aia am si regretat ca nu-s homo sau bisexual.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

De ce nu te-ai înțeles la fel și cu femeile? Da, multe asta vor ca urmează efectul turmei, sunt ușor de influențat, dar nu sunt toate asa, sunt și care cauta băieți serioși, și sunt destui neserioși, deci și noi avem multe minusuri, unii fug de uneke responsabilități, nu își pot asuma unele lucruri.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca-s sigur pentru ca oricine vede treaba cu toate cele, ar zice la fel. Dar cum am zis, admit 1 % ca nu esti tu.
Daca aveam pile la SRI stiam 200 % daca era asa sau nu.
Ptr ca aflai primul user de la ce IP s-a logat si locatia unde sta (cu mandat de la politie adminul era obligat sa dea IP-ul unui user aici), afli si IMEI-ul telefonului si tot, iar daca are net fix e mai simplu ca afli si cine e persoana.

Al doilea user la fel, verifica-i astea si aflai cu precizie.
Si daca userul doi tasteaza din aceiasi locatie sau are acelasi telefon, serie placa retea calculator si tot, e clar.

Nu aveam nici o frustrare, doar ca nu mai voiam sa discut cu un user care nu ma suporta, atata tot.
Si normal ca am resentimente fata de un om care tot m-a
tot criticat din orice nefondat, ca doar nu oi avea simpatie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum de ce nu m-am inteles la fel si cu femeile? Pai ma mir cum intrebi asta, pai e natura lor, ele au fost proiectate sa nasca si sa creasca copii, pe creierul reptilian noi nu am evoluat mai deloc, de aia nu le intereseaza calculatoare, internet, masini, biciclete, tehnica si altele.
Fara barbati ar ajunge in evu mediu ca ar pica utilitatile in scurt timp ca nu mai are cine sa le intretina.

Femeia e cu telenovele, wow-biz, barfe, bijuterii, haine, calatorii si cam atat.
Barbatu e cu restul.
Barbatu trebuind sa vaneze, sa aiba strategii, si creierul lui s-a dezvoltat altfel, de aia a fost in stare sa faca tot ce avem noi modern azi, si i-a si placut.

Ce tu cand erai mic te jucai cu fetele? Nu, cu baietii, ca ele nu aveau aceleasi pasiuni.
Deci de copii vezi uriasele diferente de gandire, dorinte, preocupari, pasiuni.

Si tenta lor catre prosteala e mai mare, de ex intre un psiholog barbat si un psiholog femeie, mai degraba barbatu dezbate subiecte psihologice cu un prieten decat o femeie care vrea la barfaiala si telenovele.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

"Când erai mic te jucai cu fetele"
Venea o vecina din curtea alăturata la joaca mereu cu noi, era de treaba, interesanta. Dar asa este nu le interesează subiectele serioase, dar te întreb eu pe tine ca tu ești mai trecut prin viata, 'cam' ce fel de discuții le interesează pe aceste fete /femei? Da, în general cu băieții ma jucam, dar eu ma jucam fotbal, fetele nu prea prefera acest sport. Oricum dacă marfil a vrut sa va vedeți înseamnă că ești "valabil" laughing nu ești fraier! Dacă te deghizați într-un preot ocult se topea după tine laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu le interesează internetul și calculatoarele?
Atunci ce părere ai de cele care lucrează în IT, domeniul ștințifiic sau domeniul auto?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa exceptiile, in general fetele se joaca cu fetele.
Cum ce fel de discutii le int pe femei? Prosteala, glume, aluzii sexuale, panarama, de multe ori iti povestesc ele de relatiile lor si de ce nasol a dus-o ea in relatia cutare, sau cum il place ea pe cutarica, si tu esti pe post de popa sa le asculti asta daca nu te place ca barbat, iar daca zici ceva de ale tale, nu o intereseaza.

Mai sunt si femei care discuta de viata asa, insa tot tind catre viata lor in special aria relatii.

Nu a zis cristinne31 (alias marfil) sa ne vedem, a zis ca la o adica daca s-ar nimeri sa ne vedem.
Mereu imi zicea "vai ce dulce esti, vai ce te iubesc", dar o zicea asa la gluma, eu niciodata nu am pus botul, eram cam rece, si ea zicea ca ii placea asta.
In rest nu pot zice ce am vb ca-s chestii personale la amandoi, iar astea nu se zic din privat la altii.

Dar cand am zis ca as vrea sa ma vad cu Ray, se simtea complexata ca, cu ea n-as vrea sa ma vad, ca ea ar fi mai proasta sau nu stiu cum, se subestima singura.
Cand am raspuns la intrebarea "cu cine ati vrea sa va vedeti de pe TPU".
Adica nu i-a placut intentia mea.

Ti-am zis, ca poate si tie ti-a zis aceleasi chestii, nu de alta.
Ei ii placea de altul, nu de mine.
Plus ca in primul rand eu n-as fi vrut, una ca nu ma atragea fizic, alta ca nu era din Bucuresti.
Pe langa ca n-as putea face fata unei relatii dat fiind ciudateniile mele tampite.
Ca fata trebuie sarutata, f normal, nu cum vreau eu.
Mie de ex nu-mi place sa vad organe sexuale, nici pe al meu, imi place fata sa fie cu sutien si chiloti de ex, sunt dus ma cu barca, clar.

Fetele nu prea prefera mai nimic din ce ma int pe mine, mate, fizica, programare, grafica 3D, editari video-audio, jocuri, internet, servere, platforme de forum instalari si configurari, filme de actiune, emisiuni si documentare istorice si de razboi, tras cu pistolul la tinta (tir), discutii de politica, economie, istorie, analiza istorica (si anume de ce a avut loc un anume eveniment, nu doar ca a avut loc), discutii subiect pishologie, psihiatrie, diabet si boli metabolice, jucat cu masini si elicoptere radiocomandate profi, limba germana de ex sa invat pe cineva.

Cam astea-s pasiunile mele, ele nimic din astea nene.
Iar doar pentru un f, nu fac relatie, pentru f exista mana si dame de consumatie, aia e.
Pana nici la pat nu sunt asa compatibile, noi ne dam drumu repede, ele mai greu, ca dracii.

De aia majoritatea dupa 50 ani regreta ca s-au casatorit, de aia se zice "casatoria e un butoi de rahat cu un strat subtire de miere deasupra", nu eu am zis asta.
Mai au barbatii o vorba si eu citez acum, nu e ideea mea:
"femeile-s bune in pat si cand mor, ca scapi de ele".
Si cand vorbe din astea ies, inseamna ca e generalizata treaba.

In general femeia ar trebui sa stea cu femeie si barbatu cu barbat.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cele de lucra in IT le duce mintea, DAR dupa ce ies de la munca, abia asteapta sa sara in prosteala, nu au pasiuni intelectuale.
Se duc acolo de nevoie ca sa ia bani, atat.

Dar asa sa discute de astea in afara de servici, in nici un caz, spre deosebire de barbati care fac asta cu placere.

Sunt si femei in domeniul stiintific, ai dreptate, dar mai putinele, dar si alea cum scapa, cum pac la club aterizeaza si la panarameala.
Pai am vb eu cu o cercetatoare in fizica pe FB, vorbea doar de relatia ei cu unu care cica nu se purta bine, doar de aia vorbea, si cand vroiai sa zici ceva mai asa, zice "lasa asta". Ea era moarta dupa ala.
Deci tot la tractorisme tragea.

In schimb barbatii sunt multi care sunt catre tehnica, de aia la info vezi 90 % baieti, vezi? Se vede clar ponderea.
Si la limbi straine vezi 95 % fete, ca ele-s mai mult cu toceala, mai putin cu gandeala si logica.

Deci nu ne luam de exceptii.

Asa e pentru ca din natura umana reiese asta, scopul barbatului era unu, al femeii era altul in mod natural, si de aici diferentele astea mari intre barbat si femeie. Si s-a adaptat fiecare pentru scopul lui.
Chiar si la RMN functional scria undeva ca, creierul femeii e diferit de cel al barbatului, ca unele zone-s mai dezvoltate, altele nu.

De ex barbatul se ataseaza mai greu, f ce prinde, ca asta e rolul lui natural, de aia si i s-a dat testosteronul mult mai sus ca la femeie.
Femeia vrea stabilitate, se ataseaza mai mult, ca trage sa-si faca familie stabila pentru copil, deci iata natura.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Din răspunsul tău reiese ca ști cum arata fizic.
Și mie îmi place psihiatria mult.
Ești mai ciudat tu asa de fel, dar mulți suntem ciudați, avem ciudățeniile noastre.
Da, și mie îmi trimitea romane, chiar mega romane rolling on the floor

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Ca sfat, (poate nu e cazul) sunt deodorante bune care te protejează de miros și dacă depui efort. Dacă ai o sănătate bună, și rezolvi problemele de dantura carii de exemplu, nu ai probleme nici cu asta. Dacă ești sănătos și ai o igiena bună în mod normal nu ar trebui sa simți mirosuri neplăcute, mai ales în secolul 21 când lumea se îngrijește

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cum arata fizic ca am vazut-o, si ea stie cum arat daca te referi la useru de dinainte de marfil adica cristinne31, si tie iti trimitea romane userul asta?

Problema era ca nu ma deranja, ca si eu scriu mult cand am de scris, consider ca, daca ma int subiectul, nu e niciodata prea mult, dar s-a purtat urat apoi, nejustificat.

Nu sunt mai ciudat, sunt cel mai ciudat om.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Adevaru e ca omu e ca un cadavru viu, si vorba asta n-am scos-o eu. Corpu e corp, poti sa dai si cu aghiasma sfanta ca tine doar asa pe drum la suprafata, dar cand te bagi in pat gol cu altcineva, sa vezi tu cum e, tine un timp, dupa aia incepe sa transpire corpul.

Cu gura da, daca nu miroase e una, insa la multi le miroase urat si respiratia, insa pe mine ma deranjeaza saliva in sine fara legatura cu mirosul gurii care e in plus.

Eu ma spal seara, si dimineata put a transpiratie la subrat, iti dai seama sa fie una cu mine in pat, si sa mai stea si asa in mine cum fac unele, aaaoleu!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Marfil îmi trimitea romane laughing
Și eu cred ca este rosalia marfil, pentru ca o pus întrebarea și a șters-o, exact asa făcea marfil toată ziua. Da, îmi trimitea romane și mie laughing ma lauda ca dădeam răspunsuri ok și detaliate, avea ceva mangleala rolling on the floor
Dar tu de ex când te duci sa te tunzi vorvesti cu frizerul, el /ea? Sau vb doar daca ești întrebat și strict cum dorești sa te tunzi? Ma gândesc ca mergi și faci cumpărături la același magazin, hai sa fie doua /trei, cu angajații vb? Ma gândesc ca te-o remarcat careva, un stimat ca tine nu cred ca se face insesizabil. Dar cu vecinii stai de vorba?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Banui ca cristinne31 era marfil de fapt, prima data a fost cu cristinne31 si apoi s-a facut marfil, dar nega ca ar fi cris, desi 95 % acelasi stil avea si cam aceleasi subiecte.

Cand ma tund normal ca vorbesc cu frizerul/frizerita. Intre ce mai face, cum o mai duce, cati clienti a avut in ziua aia, insa si de multe ori nu zic mare lucru, doar spun cum sa ma tunda si atat.
La magazin doar "ce faceti?" si cam atat.

Cine sa ma remarce si de ce? Cu vecinii tot asa buna ziua si ce mai faceti si cam atat, ca nu e contextul sa stau de vb cu ei mult.

L-a remarcat frizerita pe prietenu meu alfa, ca ala arata f atractiv pentru femei desi are 43 ani, de la 15 ani era remarcat de multe fete, aia e, si deja isi dau mesaje pe telefon desi frizerita e maritata, o fi maritata cu vreun neatractiv pe care l-a luat ca nu avea pe cine sa ia.

Si el n-are nici studii superioare, nici bani, are datorii, nu discuta cine stie ce, ci doar panarameala, si uneori e si rau.
Are o figura f atractiva, asta e, norocu lui.
E casatorit cu una cu doua facultati, are casa lui mostenita de la parinti, ca altfel nu putea sa-si ia.

Si prietenu meu celalalt programator cu bani 2500 Euro bani in mana, casa lui cumparata de el nu mostenita are doua camere si e f okey, masina lui de 20000 euro, comportament okey, inteligent, cucu, nu s-a uitat niciodata vreuna la el.

Am mai zis la alte intrebari unde era subiectul:
Daca atragi si esti rau, le atrage pe femei in inconstient, si zice ca na, fiecare are momentele lui nasoale.
Daca nu excelezi la inteligenta zice ca nu conteaza, ca nici ea nu exceleaza, nu trebuie sa fim genii acum.
Daca esti destept e impresionata ca esti destept.

Daca nu atragi si esti rau zice ca esti badaran si ca, cu asa ceva nu sta.
Daca nu excelezi la minte zice ca esti prost si ca nu ai nimic in cap.
Daca esti destept, gandesti prea mult, despici firu in patru inutil, esti plictisitor.

Cred ca ti-e clar acum.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cristinne parca avea tot asa o poza la profil ca cea a rosaliei, încă o chestie ce o da de gol, încă un indiciu al dragei noaste userite laughing
Dar ala ce are o figura ok arata ok și la corp? Unii de exemplu se întâmplă sa se îngrașe mai mult la fata de aia spun. Mai daca e asa atunci ma pun sa mananc mai puțin. Interesanta perspectiva ta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, si cristinne31 avea o floare la profil, dar nu e vb doar de asta, ca si eu am avartarul ca si avatarul userului RealThing de pe softpedia, dar nu inseamna ca-s ala.
E treaba de stil, de teme de discutie care erau cam aceleasi.

Arata normal la corp are 1, 73 m si 87 kile, deci are kile in plus si putina burtica, figura e cheia. Figura mai grasuta putin.
Nu are corp lucrat deloc.

El atragea si cand era slab si cand era mai plin.
Si atrage, ca figura lui emite masculinitate, figura lui este ca o foaie pe care scrie mare pentru inconstientul femeilor:
Sunt puternic, ma bat si cu trei la o adica, castig multe batai, sunt bazat, descurcaret, stabil pe mine.
Adica exact ce trebuia barbatu ancestral sa ofere, sa apere femeia, copilul si teritoriu si resursele, sa aduca resurse.
Si femeile sunt adaptate de natura sa fie atrase de astia.
Asta e mecanismul.

Si femeile ii percep pe astia ca fiind frumosi, frumusetea se traduce de fapt prin calitatile alea de le-am zis.

Degeaba mananci mai putin, ca formatul figurii nu se schimba.

Iar la mine si la programatoru ce vede femeia:
Sunt pampalau, daca-mi da unu o juma de palma fac contact cu pamantul, m-oi descurca eu sa aduc resurse, dar mi le altii imediat, imi ia si femeia si teritoriu si tot.
Si asta ce inseamna? Ca NU era in stare sa apere ce am zis, si deci nu e atractiv, il vede asa ca sa nu se cupleze cu el.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Eu nu am figura de pampalau.
Sunt superficiale unele, sunt unii care au figura de pampalai dar bat 7 deodată dacă vor, cunosc un caz de asta, avea centura neagra tipul.
Dar și unul Costi avea o poza ca cea de la profilul tău, nu erai tu ala? Semăna ca stil cu tine.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu dorm cu iubitul, am avut mai multe relații serioase, nimeni nu a mirosit urat, oamenii folosesc deodorante, un om sănătos nu cred ca transpiră atar de mult. Dacă esti curat nici transpirația aia de moment nu miroase urat poate transpiri doar duoa efort intens. Cunosc cupluri, am prietene, prieteni, niciodata nu am auzit sa aiba problema cu mirosul lor sau al partenerului. După dus omul miroase frumos, se da cu deodorant la axila, nu ai cum sa mirosi dupa sex că nu e ca si cum muncești la camp ore in sir. Eu nu am pățit niciodata sa fiu cu cineva care sa miroasă urat asa din senin adică sa fie un om curat. Ce spui tu este imposibil, este posibil doar dacă nu te speli si nu folosesti deodorant. Dacă tu transpiri neobișnuit poate ai o problema sau poate ai tu un miros foarte dezvoltat si nu suporți nici un fel de miros.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un user Costy2008 pe romedic, dar nu costi, daca e vb de ala, eu sunt. Mai zicea aici cineva ca as fi costi, n-am avut niciodata userul asta.
Vezi? Cand vesi stilul mai unicat, ca te prinzi ca e useru ala?! Ca stilu meu e cam aparte.
Eu nu am de ce sa ma ascund orice ar fi, cine ma place cum sunt bine, cine, nu sa se duca tare, orice as scrie. Atat timp cat stiu sa ma comport si respect pe toata lumea, nu mi-e rusine de ce scriu.
Activez si acolo ca am depresia asta, activez de prin 2009, dar la inceput aveam userul TheMaster.

Exista si cu figuri de pampalai care bat, dar mai putini, in general batausii au figuri de smecheri, de golanei, se citeste pe ei ca-s smecheri.
Nu luam exceptiile.

Si femeile inconstient citesc figura ca pe ea scrie tot cum am zis.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Normal ca dupa dus omu miroase frumos, ai dreptate. Insa cand faci efort, transpiri chiar daca te-ai spalat acum 3 ore.
Nu zic daca alergi sau faci sport ca aia e altceva, zic daca faci dragoste sau cari ceva mai mult timp sa zicem ca, cumperi ceva si cari un 10-20 kg pana acasa si mergi cam 10-15 minute.

Unii transpira dupa sex, altii nu, e adevarat, depinde de om.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Costy cu y da. Înseamnă că neanderthalianismul nu o dispărut deloc din ADN lor dacă este asa. O figura de golanas nu va fi alături de ele când vor fi la un moment crucial, greu etc, își merita soarta unele dacă prefera de ăștia în detrimentul unui om bun la suflet, cu caracter, este ok ca nu toate sunt asa. Fosta mea iubita ma iubirea cu adevărat, dar am călcat eu pe bec, nu eram asa copt, eram superficial, culmea este ca și a doua oara am cucerit-o și, și a doua oara am dat cu piciorul, mai rar vezi asa sa te sune mereu o fata asa cum făcea ea, era foarte frumoasa, pocăita.Acum nu as mai face niciodată o astfel de greșeală. Ma suna de munte ori și eu sunt genul care nu îmi place sa vb mult la tel, probabil vroia sa ma testeze sa vadă dacă m-am schimbat, acum s-a măritat, are copil cu unul nasol și gras. Deci vezi? Sunt și de astea, ala e nasol fata de mine, și la bătaie îl băteam ușor dacă se bătea unu la unu cu mine, dar nu asta e chestia, ala aparent pare ca, chiar o iubește. Eu nu o iubeam, era copilaroasa. Dar am văzut burtoși mulți cu fete ok, deci excepțiile astea nu sunt chiar asa rarisime cum crezi tu, ca are bani ca nu are nu mai contează, și dacă ești frumos și bataus este în zadar dacă tu ești sărac ca duhul te părăsește. Acum am văzut ca mulți își pun nevestele, iubitele la produs, nu știu ce o fi în capul lor, este evident treaba lor, dar zic ca idee ca lumea nu prea mai este normala la cap, deci nu doar tu ești ciudat sau eu, și eu am depresie și anxietate sociala grava deși iau tratament, ciudați și nebuni vom fi tot mai mulți de când cu pandemia am văzut multe femei bătrâne nebune care i se spunea de vânzătoare clar și răspicat sa stea la rand și ea nu înțelegea, altul sa băgat în fata unei femei bătrâne și tot el comenta doar ca aia era neputincioasa, dacă făcea asa cu mama mea ( acum e decedata) nu mai în cap ii dădeam cu parul, ca eu am ținut enorn la maica-mea, romanii și rromii sunt needucați, în tara asta nu e de trăit cu asa jeguri de oameni, nu toți la fel, dar nu o sa fim niciodată de civilizați ca nordicii. Aia nu se pisa și se caca pe unde apuca ca noi, nu sunt primitivi.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ți-ai ratat cariera. Trebuia să te faci detectiv la cât de mult îți place să despici firul în 4 și să cauți nod în papură.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce îți mai place sa îl cicalesti love struck rolling on the floor
Deja e a,, n " oara când ii spui" ți ai ratat cariera "rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Așa este. Din câte îmi dau seama, pune prea mult accent pe viața virtuală.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai parerea mea oricum ramane aia care e, eu tot cred ca e marfil, orice ar zice oricine ar zice.
Si dupa cum observi, usor usor incepe ca marfil, o ia pe critica la mine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai un detectiv bun se prinde imediat de chestie, si trebuie desfacut firul in patru, ca asa ajungi la adevar, chiar daca nu iti place tie, si asta la general in orice domeniu, trebuie sa fi atent la fiecare detaliu, ca orice indiciu duce catre adevar.
Poate nu iti place ca despica omu firu in patru, ca sa nu ajunga la adevar.

Si virtual si real, eu tot om sunt, tot cu oameni discut, tot acelasi om sunt peste tot, asa ca aia e.
Nu fac diferenta intre vitual si real, ca oameni suntem si colo si colo, aceiasi oameni de fapt.

Diferenta e ca multi virtual se arata cum sunt, iar in real se abtin, de aia impresia falsa ca pe net sunt majoritatea lepre.
Doar ca in real afli cine e in anumite situatii doar, cand isi permite sa se arate cum e.

Si de aia in real pare lumea mai serioasa fata de virtual.

Eu activez in egala masura si virtual si real, in real am cei trei prieteni si familia cu care interactionez des, in virtual am forumurile, e un echilibru.

Tu vrei dovezile de la SRI, si sti ca nu se pot aduce, si de aia zici sa se dovedeasca ce user care e, insa chestiile-s cam clare si fara, ca 1 % am admis si eu ca poate sa nu fie asa, e adevarat, dar e exagerat ala 1 %.

Oricum nici nu conteaza ce user erai sau nu erai, conteaza ca sa fi om, atat.
Celelalte doua usere n-au fost om, marfil si cristinne31, asta mi-au dovedit-o pe privat de n ori, numa complexe, critici si altele de genul, de fapt ele nu erau multumite de viata lor si se razbuna pe altul.
Una din ele se plangea ca in real are mai toata lumea ceva cu ea si nu stia de ce si ca vai ce rea e lumea, dar cand eu m-am purtat foarte frumos, avea ea ceva cu mine.

De ex pe una din ele o manca ca eu nu muncesc si am banii de sus, un om necomplexat nu avea probleme cu asta.
Din contra, eu zic unui om asa "f bine nene, bravo tie ca ai avut acest noroc".
Dar mai grav era ca-mi stia situatia medicala si tot ma critica asa cu ura.

Si eu ma port urat chiar foarte urat, dar cu neoamenii si cu leprele.

Daca eram sanatos, ma faceam medic de diabet ca asta mi-a placut cel mai mult, nu detectiv.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am dovedit cu argumente valabile că nu eu am fost acea marfil.
Eu închei aici această conversație că deja devine chat.
Sfatul meu e să nu mai pui atât accent pe viața virtuală și pe ce a zis un străin ascuns în spatele unui username, despre tine.
Pe internet oamenii pot avea mai multe alter-egouri, inclusiv tu.
Nu mai pune la suflet. Noi ca oamenii suntem diferiți, nu putem să plăcem tuturor.
Nu știu dacă la tine este vorba de orgoliu rănit sau lipsă de ocupație dar sfatul meu e să încerci să mergi mai departe.
Așteaptă-te ca nu toți să fie de acord cu tine că, așa cum s-a dovedit în cazul meu, te-ai înșelat în asocierea mea cu marfil.
Lasă trecutul în urmă și încearcă să vezi partea plină a paharuui.
Nu faci rău nimănui faptul că-ți aduci aminte de insultele, justificate sau nu, ale acelui user. Îți faci rău ție. La ce bun să ții resentimente? Crezi că-ți aduce vreun beneficiu? Eu cred că nu.
Încearcă să înțelegi că nu tot timpul poți avea dreptate, e imposibil.
Un sfat de final: încearcă să pătreci mai mult timp real decât virtual.

Cheers!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am zis si ieri, ca admit ca ma pot insela chiar daca cu probabilitate mica, asta e, nu tin sa demonstez ceva.
Lasa ca si chat-ul e bun.
Nu am resentimente, doar ca nu imi plac oamenii rai, atata tot, si nu vreau sa am de a face cu ei.

Oricum tu daca esti om, atunci cu siguranta nu esti marfil, ca un neom nu poate fi om in general, asa cum un om nu poate fi neom la comanda.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Uite ca avem dovada irefutabila cu cine avem de-a face. Eu nu banui, eu sunt sigur ca christine31 (eu am tinut-o minte ca crissa31, dar era christinne31) era marfil, marfil mi-a zis personal ca a fost christinne31, si eu la fel mi-am dat seama dupa stilul de scris, si mesajele primite de la ea, dar eu am insistat pana a recunoscut ca e christinne31, invocind motivul ca si-a schimbat viata, nu mai e aceeasi persoana care a fost). Ce m-a deranjat la ambele a fost insistenta de care a dat dovada, chiar daca eu nu am vrut sa mai vorbesc la un moment dat cu ele. Si Rosalia seamana izbitor si in acest sens cu celelalte doua. De aceea eu sunt sigur ca e marfil, ex christinne31, si cine site cine va mai fi pe viitor.

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

AHAAAAA, deci marfil ti-a zis ca era cristinne31, e clar, asa cum banuiam si eu, eu i-am zis lui marfil ca e cris, a negat, dar stiul si subiectele erau cam aceleasi.
Cristinne31 care s-a purtat urat cu mine pe privat la sfarsit cand nu i-a mai convenit, desi la inceput vai ce singuru care o inteleg si ce okey eram.

Desi eu mereu m-am purtat f frumos cu ea.

Adica Rosalia pare a fi cristinne31 de fapt! E cam clar.
Normal ca neaga, doar nu o zice da ma, eu is.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact. E 3 in 1. E normal sa nege. Si christinne31, si marfil a negat, asa ca si negatia dovedește că e ea. happy

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Asta e, eu m-am prins. Interesant ca toate trei m-au apelat pe privat pe mine cu tema asemanatoare si acelasi stil.
Si toate scriau mult (desi asta nu era o problema), iti prezenta scenarii din filme sau altele, si te intreba ce parere ai de personalitatea anumitui personaj, care era personalitatea lui adevarata, aia de la munca sau aia din societate.

Si din astea.

Cristinne31 nu mai putea ramane cu userul ala dupa cum s-a purtat cu mine abuziv, pentru ca ea avand cam numai temele astea in cap, nu putea sa ma apeleze iar ca sa ma intrebe, ca probabil altii nu ii raspundeau, trebuia sa para user nou.
Si simtea nevoia sa discute astea cu cineva (nici asta nu e rau).

Dupa aia si marfil se lua de mine dar in alt fel ce-i drept, nu in felul celeilalte, si ea discuta cu mine acelasi lucru, iar nu mai putea sa ramana cu acelasi user.

Dupa aia cu rosalia iar m-a apelat sa discute acelasi chestii cam, si i-am zis ca nu mai vreau dat fiind ca se luase de mine atata de la celalalt user.

Si daca nu e asa, de ce cele trei usere nu exista si sa posteze separat pe aici?! De ce cand a disparut cristinne31 a aparut marfil, iar cand a aparut Rosalia, a disparut marfil?!

Sunt cam convins ca a schimbat numele pe acelasi cont, mail, cel putin asa cred. Sau poate la fiecare sa se fi inscris ca nou, nu stiu.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Teoria chibritului.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Teoria conspirației funcționează.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca Mosotti vede cerul ca fijnd rosu, si eu il vad la fel, chiar daca el este albastru, nu e nici o conspiratie ca am vazut soarele la apus, ci chiar asta atesta ca cerul e rosu la apus

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntem doi care ne-am dat seama, si avem si argumentatie logica. De era unul singur, se putea insela, puteam spune asta, dar suntem cel putin doi.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Și până la urmă care e treaba?
Dacă aș fi fost eu sau nu marfil sau altcineva?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis ca nu e nici o problema ca esti cristinne31 - marfil - Rosalia, dar tin sa spun ca nu ai caracter dupa cum te-ai purtat cu mine pe privat cu primele doua usere, fata de cum m-am purtat eu cu tine foarte frumos, te-am inteles, te-am ascultat si altele de genul, cum nimeni poate n-ar fi facut-o nu doar de pe forumul asta, ci de pe toate.

Nu e bine cum te comporti cu oamenii. Ai avut ocazia sa faci cu mine asa, ca doar cu mine ai stat la vorba atat, dar asa ai fi facut si cu altii in final.
Respecta daca ai fost respectata, nu da intr-un om care a fost om, ca dupa aia cand niste neoameni se poarta urat cu tine, sa te miri ca de ce, zic la o adica.
Stiu de ce ai facut asa, insa nu e bine ca ai de pierdut in societate, a te purta urat cu cineva, nu rezolva problemele avute, rezolvarea se face altfel.

Si? Cine a pierdut? Tu, ca altul nu sta asa de vb cu tine cum am facut-o eu, peste 2 luni de zile, bine, am facut-o de placere, insa zic ca idee, ca eram atent la ce ziceai, dadeam niste pareri, nu asa superficial.

Ti-am explicat multe, ca de aia ziceai ca te inteleg f bine si ca nimeni nu te-a inteles asa, si asa mai departe.
Si dupa aia ti-ai dat caracterul pe fata si m-ai facut turbat si psihopat fara absolut nici un motiv.

Vorbeai cu o ura de nedescris ca nu muncesc, ma faceai parazit si altele.
Desi stiai problema mea medicala si ti-am explicat-o f amanuntit.

Ca daca te bag in laborator si-ti induc depresie cu depresogene (inversul antidepresivelor) sa vezi tu pe domnu dracu daca mai muncesti.
Hai sa testam, vrei? Iti dau si 10000 de euro asa, ai tupeu? Cu martori.

Deci m-am implicat ca om, ca imi facea placere sa discutam.

De aia am pus problema cine esti, ca NU mai doream sa dau de cele doua usere care si-au batut joc de mine nejustificat, mai ales ca m-ai apelat iar pe privat, ca sa stiu sa nu mai am ce discuta cu tine pe privat.
Ti-ai batut joc de mine si dupa aia mai ai tupeu sa ma apelezi a treia oara sa ma intrebi de scenarii.

Public discut cu oricine, dar nu pe privat, relatie mai apropiata cu tine nu vreau.

Cam atat am avut de spus.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Vorbești cu o mare siguranță de sine.
Faci niște afirmați pe baza unor dovezi mai mult sau mai puțin concludente.
În primul rând că tu nu mă cunoști, nu știi NIMIC despre mine.
În al doilea rând, un om matur, mai ales bărbat (dacă într-adevar ești bărbat și nu o fată în spatele unui pseudonim masculin), nu se plânge atât.
Cum ți-am sugerat și în răspunsul anterior: caut-o pe acea persoană și încearcă să faci pace cu ea.
Spune-i că te-a afectat felul cum s-a purtat cu tine.
Poate ți-a lăsat vreo adresă de contact, ceva. Ei bine, reia legătura cu ea și spune-i ei ce ai pe suflet, nu mie, care habar am despre ce e vorba și despre ce ați vorbit voi.
Denot că ești și un fel de stalker. Adică stai cu ochii pe fiecare user nou și dacă ți se pare că stilul lui seamănă cu al altui user, gata, afirmi că fără doar și poate sunt una și aceași persoană.
Nu prea e ok așa.
Tu ai dezvoltat un fel de obsesie față de acea tipă.
Ea crezi că-și mai aduce aminte de tine?
Ori îți place să fabulezi, ori o faci din lipsă de ocupație.
Eu, și știu din experiență, oamenii care au un job, chiar dacă lucrează de acasă, nu au timp să stea și să urmărească fiecare chestie de pe internet, numai cei specializați în asta: jurnaliști, editori, creatori de conținut.
Nici aceia.
Ai văzut tu creatori de conținut, de exemplu Selly, Andra Gogan, sau Daria Jane să stea să răspundă în parte fiecărui comentariu de la clipurile lor sau de pe Instagram?
Eu cred că nu. Nu o fac, deoarece oamenii aceia au și o viață reală de care trebuie să se ocupe.
Am înțeles că ești forumist dar ce beneficiu îți aduce să-ți consumi energia încercând să-i faci pe alții să creadă o chestie pe care, chipurile, tu o consideri realitate?
Ce rezolvi că despici firul în 10 pe niște mărunțișuri virtuale?
Dezbaterea despre fizic este ca și dezbaterea pe teme religioase.
Fiecare are dreptul să creadă în ce vrea. Dacă unii vor să creadă că fizicul e proba eliminatorie, să creadă, dacă nu cred, să nu creadă.
Tu nu trebuie să-ți consumi energia și timpul impunându-le părerile tale.
Mai bine fă o listă cu realizările tale pe 2021 și cu ce planuri ai pentru 2022 decât să-ți pierzi vremea cu mărunțișuri.

Eu atât am avut să-ți zic în privința acestei confuzii ale tale și a lui cristi202 în ceea ce mă privește.
Ești liber să crezi că eu sunt "marfil", "Cristina" sau mai știu eu cine, eu n-o să încerc să-mi impun adevărul, doar l-am prezentat.

Rămâi în viața ta cotidiană, cu convingerile și ideile tale.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata nu-s clar, iti dau web daca vrei asa de verificare.
Sunt Mosotti cel mai ciudat om din lume, baiat 43 ani si 9 luni care o supara pe Rosalia, hehe.

S-ar putea sa nu fi marfil, ce sa zic! Imi asum si asta. Bine, nici nu conteaza, zic ca idee, hai sa zic ca nu esti.

Stalker e altceva, cica e unu care da datele personale ale altora la oameni.

Ar fi culmea ca aia Selly, Andra Gogan sa raspunda la fiecare comentariu, ca ar innebuni de tot, chiar a fost aici un baiat care zicea ca de ce fetele nu ii zic un multumesc la complimentele lui, si i-am zis ca nu are cum sa raspunda la mii de mesaje acele fete.
Nu ca au viata reala si de aia nu raspund, ca e clar ca au, dar nu pot raspunde la atatia,

Sunt forumist in sens ca ma pasioneaza si partea tehnica dar si socializarea cu oamenii pe n subiecte.
De ex aici lipseste posib sa trimiti fisiere atasament, o hiba care ar trebui rezolvata, tehnic vorbind, chestie care pe alte forumuri exista, pe toate de fapt.

Mai lipseste ca nu poti trimite private decat daca nu stiu ce rang are ala, sau nu poti primi, in mod normal trebuie sa poti oricine ai fi.

Deci e o pasiune pentru mine tot ce tine de forumuri.

Dezbatarea despre fizic este ceva de viata foarte important, ca de aia exista dragoste si sex, relatii si asa mai departe ca si categorie, framanta pe multi asta mai ales la tinerete, nu e ca religia care e o minciuna si o iluzie care nu se pupa deloc cu realitatea cand verifici.

Bai nene, prietenu meu asta tu stii cum aspira femei? Ce ca nu e real, si o negresa se benocla la el cand eram cu el la McDonald frate, m-a uimit.
Majoritatea se uita la el si ii da semn ca-l place inainte sa deschida gura, deci ele nu stiu nimic despre el inainte.
Acuma...a aruncat ochii una de 50 ani cand eram pe banca in parc, doaaaamne, e formidabil. Se tot uita la el.

Daca nu figura, atunci ce atrage? Zi tu, acum pe bune. Ca doar figura i se vede.
Ca imbracat e normal ca si orice om, n-are haine de 1000 euro pe el.
Bine, ca la fete mai atrage si corpul, dar...totusi si acolo prima data vezi figura si ca barbat.

Evident ca...si frizerita deja discuta cu el pe telefon, si aia, si aia, si ailalta, aceiasi frizerita la care eu ma duc de ani, pe el l-a remecat din prima, si el a atacat la sigur.

Ca bun, uite, accept si alt punct de vedere, ce le atrage pe astea la el atata (inainte sa stie ceva despre el)?!
Ca de 25 ani tot asa o tine.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Treaba e ca nu recunosti. Nu e mare branza ca ai fost, ci ca zici ca nu ai fost, cand de fapt ai fost.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Mie marfil mi-a trimis un mesaj absolut identic (desi era destul de lung) ca si Christinne31, si asa am realizat cine e. Iar Rosalia s-a upgradat, nu a mai facut greseala de a imi trimite mesaj identic (ii spusesem lui marfil ca am primit si de la christinne31 un mesaj identic cu al ei, si de aceea stiam ca e ea, si asa a recunoscut ca e christinne31, dar, ca la tine, dupa ce intii a negat), dar mi-a trimis un mesaj asemanator. happy
Eu nu cred ca Rosalia pare a fi christine31. Eu cred ca e. Hai mai, ce sansa ai sa primesti trei mesaje de la trei persoane, in privat, deci sa nu stie nimeni decat tu si expeditorul, din care doua identice, si unul foarte asemanator cu celelalte doua? Cred ca daca ar fi aleatorie treaba, daca chiar ar exista cele trei persoane, sansa ar fi atit de mica, incit mai degraba poti cistiga la loto.
Nu m-as mira daca dupa un timp va recunoaste ca a fost marfil si christine31

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Pai ce sa zic. Hotu neprins e negustor cinstit, sti cum e. Primeam mesaj pentru ca doar eu vb cu ea (ma refer la cristinne31 alias marfil), altii nu prea.
Atii nici nu i-ar fi raspuns sau poate raspundea odata si dupa aia nu.

De fapt mi-a si zis ca altii raspundeau odata de doua ori, apoi nu mai raspundeau, asta primul user, cristinne31, pentru ca ea prezenta situatii din viata ei si dorea pareri, si povestea foarte mult, pe mine nu ma deranja, dadeam pareri, comentam, de aia a si zis ca, cu nimeni nu s-a inteles asa de bine ca, cu mine, si ca nici un psiholog nu ar putea-o intelege cum am inteles-o eu.
Paralel cu asta discuta despre personaje, figuri, personalitati, analize pe tema asta cam ca Rosalia, era si asta okey pentru mine.

Mintea o ducea ce-i drept, altfel nu as mai fi stat de vb cu ea.
Marfil nu mai povestea nimic de viata ei, negase ca e cristinne, si probabil nu vroia sa se dea de gol, pentru ca stia ce mi-a facut, dar in acelasi timp nu avea cu cine sa discute ce dorea sa discute.

S-a repetat faza cu marfil, nu m-a mai facut turbat si psihopat ca, cristinne dar ma critica in continuu din orice, orice ziceam, orice faceam, cadeam prost.
Dupa aia cand a considerat ea ca-s arogant si ma dau mare, mi-a dat ignore, ca apoi tot ea sa-l scoata, desi tot ea marfil m-a apelat prima zicand ca zic lucruri bune la aria sanatate si dau sfaturi bune.
Vorbea de personaje si personalitati. De ex iti povestea un scenariu, si te intreba ce parere ai despre cutare personaj, de ex daca eral el ala adevarat la servici sau ala care era in societate.

Nu era rau ca vorbea asta, era interesant si pentru mine, problema e cum s-a purtat.

Deci scenariu e ca si cristinne si marfil incepeau ca te apreciaza, si apoi se purta urat fara motiv desi tu nu faceai nimic rau.

Si daca Rosalia intreaba acum ca ce fac analiza asta cu marfil si cristinne, pai e interesant psihologic pentru mine, analiza tot asa, de personalitati, de duplicitati si asa mai departe, comportament, cum se ascunde un om, cum se comporta cand e aceiasi persoana cu cealalta, cum te prinzi ca e aceiasi persoana desi neaga.

Adica eu fac acum exact ce o int pe Rosalia, analiza omenilor.
Deci de aia conteaza pentru mine ce si cum, nu ca ce conteaza ca aia e ailalta, e chiar interesant cazul.
Si tot ea desi si pe ea o intereseaza domeniu, se mira ca ce conteaza pentru mine chestia asta.

Uite metisu s-a prins ca un user de pe romedic este eu. Desi acelasi avatar mai are inca un user de pe softpedia care nu-s eu si anume moderatorul RealThing, faptul ca ai acelasi avatar nu ar zice ceva.
Dar metisu s-a prins dupa stil, evident ca am zis ca da, eu sunt ala, ca eu nu am de ce sa ma ascund, te ascunzi cand ai facut ceva rau doar.
Si nu erau asa izbitoare asemanari ca la cristinne si marfil.

Nu ai nevoie de dovezi SRI, de multe ori e ffff clar ce si cum dupa indicii.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ești liber să crezi ce dorești.
Dacă altă ocupație nu ai decât să urmărești useri anonimi pe website-uri, e strict treaba ta.
Văd că ai suficient timp.
Eu o să șterg întrebarea că m-ai umplut de notificări, tu și cristi202.
O să apară cu anonim cel mai probabil dar ce am avut de demonstrat, am demonstrat.
Rămâi cu viața ta cotidiană.
P.S Mai ieși afară din casă.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Nu o să recunosc niciodată ceva ce nu e adevărat și nu am făcut.
Dacă îți place să crezi că sunt acele userițe, ești liber, eu nu te îngrădesc.
Dacă ai divergențe cu acea useriță sau dacă te-a deranjat cu ceva, spune-i ei, nu mie.
Eu caut armonie pe acest site, nu vreau să am divergențe cu nimeni.
Am doar rugămintea să mă lași în pace.
Am să șterg întrebarea, deoarece primesc prea multe notificări.
Poți crede că sunt oricine altcineva.
Apropo: cunoaște o persoană înainte să afirmi despre ea ceva, mai ales că din răspunsurile tale denotă că ești creștin practicant.

O seară frumoasă!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

In mesaju de mai sus nu era vorba de tine daca citesti atenta, era vorba de cele doua, Marfil si Cristinne31.
E normal sa avem timp, ca asta inseamna viata, daca n-ai timp n-ai viata.

Pai userii astia anonimi is interesanti, uiti ca si pe tine te intereseaza domeniu?
Si pe mine ma intereseaza psihologia, personalitatea, duplicitatea lor.
Ma int de ex de ce unii isi fac n usere, ce e in mintea lor, de ce nu raman cu un user.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ditamai eseul...se vede că nu ai o viață reală.

| Catrice a răspuns:

Nu găsești un user când el își schimba numele.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Nu mi-am schimbat numele.
Am observat că acel/acea "marfil" este pe site de mai mult timp.
Am văzut asta uitându-mă la datele când e menționat acest user de către alți useri:

https://ibb.co/y0p222q

Eu sunt aici de la finele lui Octombrie.

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Da, dar aici conicideau f multe, pe langa ca intrebarile aveau aceiasi tema unica cum nu mai e pe forum, si nu doar pe asta, exista cam aceieasi intrebari puse de alt user aici, intrebari pe care si Rosalia le-a pus cand a venit cum s-ar zice.

Si Metisul a dat link cu intrebarea aia care era aceiasi cu asta pusa de Rosalia.
Cand erau puse intrebarile alea inainte care le cam pune rozalia acum, Rozalia nu era aici! Nu postau paralel doi useri cam aceiasi tema si intrebari.

Pana si pe privat, ambii useri m-au apelat primii (primul user inainte, si rosalia dupa), ambii useri m-au cam intrebat de acelasi lucru, prezentau situatii puse pe temele de pe forum, si ma intreba ce parere am.
Nu era o problema ca facea asa, insa userul de dinainte se lua de mine in prostie, si cum banui ca Rosalia e acel user, de aia am zis ce i-am zis pe privat, aia e.

| LoveSleep a răspuns:

Ami cer scuze la domni admini.

| Lukasssz a răspuns:

Anime trauma -_-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece cunosc regulamentul și vreau să-l și respect.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deoarece cunosc regulamentul și vreau să-l și respect. =))=))=)) joci teatru

https://www.tpu.ro/utilizator/aclsen/intrebari/

| Anuket a răspuns:

Poți fi cine dorești că de asta ești sub anonimat, doar să nu folosești în același timp mai multe conturi.
Nu te poți înțelege cu toți, de asta TPU oferă soluții în ajutorul nostru.

Răspuns utilizator avertizat